הבלוג של Shula Gold

שולה גולד

Shula Gold

עדכונים:

פוסטים: 155

החל ממאי 2015

“רכוש רדוף” הוא סיפור המשלב בתוכו שירה אנגלית בסגנון ויקטוריאני, סיפור אהבה, מסתוריות, פיות, טרגדיה, מלחמת כוחות באקדמיה, טירות עתיקות אנגליות. בקיצור הכל מהכל. והכל נכתב בכישרון רב ובצורה מרתקת.

09/02/2020

“רכוש רדוף” הוא סיפור המשלב בתוכו שירה אנגלית בסגנון ויקטוריאני, סיפור אהבה, מסתוריות, פיות, טרגדיה, מלחמת כוחות באקדמיה, טירות עתיקות אנגליות. בקיצור הכל מהכל. והכל נכתב בכישרון רב ובצורה מרתקת.

הסיפור מתרחש ב-2 תקופות, אנגליה של שנות ה-80 ובמאה ה-18 בתקופה הוויקטוריאנית.

באנגליה של שנות ה-80, ד”ר רונלד מיצ’ל הוא עוזר מחקר של פרופסור בלקאדר. במהלך מחקר בספריה על המשורר רנדולף הנרי א”ש, מוצא רונלד שני מכתבים עתיקים ללא תאריך מוגדר, מהתקופה הוויקטוריאנית, המופנים לאישה בלתי ידועה שהיא איננה אשתו של הסופר. הוא לוקח את המכתבים במטרה להתחקות אחר האישה אליה היה מיועד המכתב.

בעקבות רמזים שהיו שזורים במכתב מגלה רולנד כי האישה היא משוררת בשם כריסטבל למונט, אישה אשר הייתה ידועה בתקופתה כמשוררת לסבית ופמיניסטית בדעותיה.

על ידי כך נחפש קשר בן שני אנשים ידועים שלא היה ידוע מעולם.

הוא חובר לד”ר מוד ביילי המשמשת מומחית בתחומה לסופרת והיא אף צאצאית של משפחת הסופרת. יחד הם יוצאים למסע שמטרתו להתחקות אחרי יומנים, מסמכים ומכתבים שמתגלים באקראי וכל זאת על מנת לחשוף קשר שהוסתר מעיני העולם.

העלילה נעה קדימה ואחורה בזמן. במאה ה 18 עם סיפור אהבתם של שני המשוררים, מלווים בקטעי שירה ודיונים על מקורות ולבטים בכתיבה. ופעם אחרת באנגליה של שנות השמונים על מסעם של שני החוקרים בדרך לחשיפת הסיפור.

אבל ככל שהמסע מתקדם, רונלד ומוד מעוררים הרבה תשומת לב בקרב החוקרים האחרים אשר רוצים אף הם נתח בחגיגה.

מרתק איך הסופרת בנתה עולם שלם של יצירות, שירה ודיונים שונים סביב יצירות ומשוררים שלא היו קיימים מעולם.

ספר נהדר. מומלץ בחום רב לחובבי השירה וגם לאלו שלא.

הספר ניתן לקריאה במסגרת שיתוף פעולה של מועדון הקוראות עם אתר אינדיבוק.

רכוש רדוף, מאת: א”ס באייט

POSSESSION / A.S. Byatt

מאנגלית: קטיה בנוביץ’

הוצאת: מחברות לספרות

שנת הוצאה: 2019

מס’ עמודים: 576

rechush_master

עוד מהבלוג של Shula Gold

תצוגה מקדימה

בת המקום - לאה איני

הספר 'בת המקום' מכיל בתוכו 2 סיפורים. 'בת המקום' הוא מעין סיפור בדיוני כשלצידו 'ספרא' אשר לפי דברי הסופרת (באחד מהראיונות איתה) הוא נובלה ביוגרפית המתמקד בתקופת לימודיה בתיכון. 'בת המקום' מתרחש בפלורידה ומספר את סיפורה של...

תצוגה מקדימה

הצגה - "קיטור" - בית צבי

"קיטור"   תיאטרון הוא אחד מהאהבות הגדולות שלי בשנים האחרונות. עד כדי כך אני נהנית, שאם אבדוק אחורה בלוח השנה שלי אפשר יהיה לגלות שאין חודש שאני לא הולכת לפחות ל 2-3...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

הצגה - "אני דון קיחוטה" - תיאטרון גשר

 "אני דון קיחוטה" (מתוך פוסטר ההצגה)   אלו אשר יגיעו להצגה מתוך ציפייה לראות את הצגה על הרומן האלמותי "דון קיחוטה" של מיגל דה סרוונטס, יופתעו לגלות שהם לא ימצאו את זה....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה