הבלוג של שושי כחלון-כידור

שושי כחלון-כידור, מתמודדת לראשות כפר יונה

מתמודדת לראשות כפר יונה

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיוני 2013

אחרי 25 שנות קריירה צבאית תובענית גילתה שושי כחלון-כידור כי גם הפעם היא מוכנה לוותר על הכנת שיעורי בית עם שתי בנותיה – לטובת שיעור אחר וחשוב הרבה יותר על נתינה לזולת והגשמה עצמית

23/06/2013

לאחר התלבטויות, התחבטויות ומחשבות אינספור, החלטנו – מוטי בעלי ואני , שהצעד הנכון ביותר עבורי בנקודת הזמן הזו הוא להתמודד על ראשות המועצה המקומית כפר יונה בבחירות הקרובות.  שנינו מאמינים כי לאור ניסיוני הניהולי והציבורי, המהלך הזה הוא הדבר הטוב ביותר ליישוב ולקהילה. החלטה זו הביאה אותנו לקבל החלטה משותפת נוספת, והיא שמוטי, האיש הכי קרוב לליבי, חברי הטוב ביותר ואבי שתי בנותיי, ישמש כראש מטה הבחירות שלי.

משהתקבלו שתי החלטות אלו, היה ברור לנו שהבנות יהיו הראשונות לדעת. משמעות הצעד הזה היא שפעם נוספת בחייהן הקצרים – הן תאלצנה לשלם את מחיר הבחירה שלנו בנתינה אינסופית לאחרים, וגיוס כל היכולות והכישורים שלנו למען הציבור. ידעתי בליבי שנועה בתנו הבכורה בת ה-11 תקבל החלטה זו באהבה, אך חיפשתי את העיתוי ואת הדרך הנכונה ביותר לבשר לה. נועה אכן  קיבלה את הבשורה בשמחה, ואמרה לי “אני גאה בך אימא, כל כך מתאים לך!”. יעל, בתנו הקטנה בת ה-8 הביטה בנו במבט משתהה ודואג, ולאחר מספר רגעים שאלה: ומי יעשה איתי שיעורי בית?”

שאלתה של יעל, שבאה ממקום כה תמים ופשוט, מגלמת בתוכה צורך אמיתי של כל ילד וילדה – שהוריהם יהיו בבית עבורם ובשבילם כשהם חוזרים מביה”ס, ובכלל. שאלתה של יעל נגעה במקומות הפריכים ביותר שלי כאימא, שהיו המקור להתלבטויות הקשות ביותר בדרך להחלטה להתמודד בבחירות. זאת מכיוון שעד לפני 4 שנים שירתתי בצה”ל כקצינה בכירה בתפקידים תובעניים, דבר שמנע ממני להיות אימא במשרה מלאה – לשבת עם בנותיי על הכנת שיעורי הבית, לקחת אותן לחוגים או לבילוי עם חברות, לצפות יחד איתן בהצגה במתנ”ס או סתם לבלות אחר צהריים של כיף בגינה הציבורית.

“יעל, חמודה שלי”, אמרתי לאחר שפיניתי שוב הצידה את המחשבות הטורדניות הללו, “תוכלי, אם תרצי , להכין יחד איתי שיעורי בית בלשכת ראש המועצה…”.

השמים הם הגבול

המסע שעומד לפני עוד ארוך, והדרך רק החלה. דילמת הזמן החסר עם הבנות היא רק אחת מיני רבות, שלחלקן טרם נחשפנו וודאי נחשף אליהן במעלה הדרך. יחד עם זאת, התהליך אותו אני חווה מעצים ומצמיח אותי בכל הרמות – האישית, הזוגית, המשפחתית והקהילתית, ולא הייתי מוותרת עליו.

ברמה האישית, אני לומדת כל יום מחדש כי השמים הם הגבול. כי אין אתגר, קושי או בעיה שאין בכוחי להתמודד עימם, וכי איפוק וסבלנות הם מקור עוצמה. ברמה הזוגית, אני שמחה שמוטי לקח על עצמו להיות ראש מטה הבחירות שלי ועל כך שקיבלתי חיזוק – בפעם המי יודע כמה, על הבחירה שלי בו כחברי הטוב ביותר, כבעלי, כאבי בנותינו וכאיש שלצדי. הפרגון, התמיכה, המחויבות לדרך ולהצלחה, האמפטיה, ההזדהות וים האהבה הם רק חלק מהערכים המלווים אותנו כזוג, ושמקבלים חיזוק נוסף במערכת בחירות מורכבת זו.

ברמה המשפחתית, הבנתי שהחינוך והמסרים שלאורם מוטי ואני מגדלים את בנותינו, כמו נתינה וראיית האחר, פשרה, כבוד, שיתוף והקשבה – חשובים פי כמה בימים אלו, שומרים על התא המשפחתי שלנו ומעצימים את היחד שלנו בתקופה בה סדר היום גדוש ועמוס ואת זמן המשפחה בערב תפסו חוגי הבית, מפגשי פעילים, ישיבות ועוד.

ברמה הקהילתית – אני שמחה על ההזדמנות לפגוש תושבים שאכפת וחשוב להם להוביל שינוי, ואשר רובם הפכו לשגרירים של אג’נדה זו ומובילים אותה בהשתתפות ובעשייה למען יום המחר.

מרגרט תאצ’ר אמרה פעם:  ”בפוליטיקה, אם אתם רוצים שדברים ייעשו, בקשו מאישה”. אחרי 25 שנות עשייה בצה”ל, למעלה מ-8 שנים של עשייה חברתית-ציבורית למען ועבור הקהילה בכפר יונה והבנה פנימית כי ייעודי הוא שליחות ציבורית – החלטתי להרחיב את מעגל ההשפעה של עשייתי, בבחינת את יכולה – את חייבת.

מסיבות אלו נולדה ההחלטה שלי להתמודד על ראשות המועצה. השלכותיה של בחירה זו כאמור ידועות ומוכרות לי, ואף התנסיתי בהן עד לאחרונה. למרות זאת,  אני רואה בבחירה זו הזדמנות לגרום לבנותיי ולכל ילדה קטנה להאמין שהיא יכולה לגדול לתפקיד ראשת מועצה ואף למעלה מזה, ולסמן את הדרך לקהילת הנשים שיראו במו עיניהן שהן יכולות אם הן רק רוצות.

עוד מהבלוג של שושי כחלון-כידור

מי אני ומדוע החלטתי להתמודד?

אני שושי כחלון כידור בת 48, נשואה ואמא לשתי בנות יעל בת 9 ונועה בת ה-12. 25 שנים שירתתי  בצבא ובין היתר שימשתי כמפקדת הגדוד הראשונה בהכשרות קצונה. השתחררתי בדרגת סגן אלוף. ההחלטה להתמודד הייתה כאשר נועה, בתי הבכורה, החלה את...