הבלוג של מעיין שון

מעיין המרפא – תרבות ואורח חיים

שלום, אני מקדישה את הבלוג הזה לבריאות שלך. אני רוצה לדבר אתך על כל הדרכים בהן תוכלי לשפר את אורח חייך וכתוצאה מכך את בריאותך. אנחנו נדבר על דרכים שונות להזין את עצמנו בתנועה, בשינה, בנשימה וכמובן בתזונה. אני רוצה לתת לך את... +עוד

שלום, אני מקדישה את הבלוג הזה לבריאות שלך. אני רוצה לדבר אתך על כל הדרכים בהן תוכלי לשפר את אורח חייך וכתוצאה מכך את בריאותך. אנחנו נדבר על דרכים שונות להזין את עצמנו בתנועה, בשינה, בנשימה וכמובן בתזונה. אני רוצה לתת לך את הכלים לפתח הקשבה פנימי לצרכים האישיים של גופך ולעזור לך לשכוח את כל מה שאמרו לך מותר ואסור. אנחנו לוקחות את המושכות חזרה לידיים שלנו ויוצאות למסך של חקר פנימי, של היכרות עם גופך. אנחנו נבחן מחדש אלו התנהגויות ודפוסים באמת מועילים לך. בתהליך זה יחסן את גופך יתחסן ונפש של תפרח מחדש , עולם של תשובות שעד היום חמקו ממך יפתח בפנייך. אני רוצה לדבר אתך על תזונה מבלי לדבר על דיאטה, על תנועה מבלי לדבר על התעמלות, אני רוצה להוציא את החובה, את האין ברירה, את החוסר אונים ואת העבודה הקשה מחייך ולהתמיר אותם לבחירה, להנאה לשמחה ולחדוות חיים. גופך פועל בצורה מופלאה שאינה מובנת לחלוטין ע"י שום רפואה בודדת. אני מחברת את הידע שלי בתרבות וברפואה הסינית המסורתית, ברפואה מערבית וברפואה יהודית של הרמב"ם ובצורה זו ניתן לקבל תמונה שלמה ומעמיקה כיצד גופנו פועל, כיצד המחשבה שלנו משפיעה על אופן הפעולה של גופנו, כיצד החיבור לטבע שלנו מייצר הרמוניה ובריאות. אני מזמינה אותך למסע כייפי עם המון מתנות ותופינים בדרך... באהבה שמחה ואור בברכה לבריאות שלמה מעיין שון

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מינואר 2014

אני רוצה! כי בא לי! אני ממש רוצה… ויש בי כל כך הרבה רצונות. אני רוצה לטייל! אני רוצה חופש! אני רוצה להיות בריאה! אני רוצה בית משלי! אני רוצה משפחה! אני רוצה לחוש אהובה! אני רוצה מכונית חדשה, אני רוצה בגדים יפים, אני רוצה חברים טובים, אני רוצה אוכל מזין, אני רוצה להצליח, אני רוצה לעזור! אך לא תמיד אני מקבלת את מה שאני רוצה. לא תמיד אנחנו מקבלים את מה שאנחנו רוצים, מה לעשות. היום אני רוצה לדבר אתכם, על מתי אני עומד בדרכי. וכיצד כן, לקבל תמיד מה שאני רוצה. אך לפני זה עלי לזהות מתי אני, ביודעין או שמבלי להשים לב, הגורם המפריע לי להגשים את מה שאני רוצה.

shutterstock_7121329היום הוא תחילתו של חודש חדש, אנחנו בירח ריק. בכל חודש נכנסת אנרגיה חדשה, התואמת את מצבנו מול הירח. עם ההתמלאות של הירח, אותה אנרגיה מבשילה והופכת דומיננטית וברורה יותר. אך לרגע זה, להתחלה, למקום בו האנרגיה עוד מבצבצת, זהו רגע מיוחד. זה כמו לתפוס גל בים, יש להתחיל לזוז לפני שהוא מגיע. זה כמו תחילתו של יום חדש, הוא אומנם משתנה בחצות, אך סימנים ראשונים של אור מתחילים להופיע רק סביב השעה ארבע ולפעמים רק בחמש. ורק כשהשמש זורחת אנחנו מכריזים על יום חדש. אך האנרגיה של אותו היום התחילה בחצות, לפני ששמנו לב. בהתחלה שלה יש קסם, כוח נמרץ הרוצה לפרוץ לידי ביטוי, הכוח נוסף הבא לעזרתנו.

חודש שבט מופיע רגע לפני שהאביב מתחיל, ברגע שאנחנו עוד עסוקים בחורף. בדיוק כפי שהיום מתחיל כשאנחנו עוד עסוקים בלישון. האנרגיה שעולה רגע לפני הופעתה של השמש, בסביבות חמש בבוקר. זוהי אנרגיה קרירה, מחושבת ומדויקת. עדיין חשוך, אך אפשר לזהות בצבוצים של אור. לאוויר יש מן פריכות שכזו, שרק מי שער בשעות הללו מכיר. ישנה מן תחושה של תקווה באוויר, כי זו התחלה חדשה ויש לנו זמן לייצר תוכנית, כי היום עוד לא הוכרז. בעונה זו, שהיא המקבילה לשעה 5:00 בבוקר של היום שלנו (או 4:00 בשעון קיץ), אנחנו מתמלאים באנרגיה נמרצת המחזקת אותנו מבפנים. אנרגיה נחושה שמגברת לכבוד בואו של אור היום.

אז למה אנחנו צריכים לדעת את כל זה? אנחנו נמצאים כעת במקום מיוחד בשנה, בבצבוצים של האור, מרגע זה לאורך החודש האור יתגבר, וכשחודש שבט יסתיים אנחנו נהיה לקראת זריחה. שפע של אור ראשוני זה מאפשר לנו לראות דברים הנמצאים במקומות חשוכים, להזכירכם אנחנו בשעה 5:00, עוד חשוך בגדול. האור שמתחיל להישפך עלינו מאפשר לנו לראות יותר טוב. הרי התחלנו, במה אני רוצה ומתי אני עומד בדרכי להגשים את אותו הרצון. הרי אם אני אראה כיצד אני מחבל לעצמי, סביר להניח שאני לא אעשה זאת. מה שידוע לי ידוע לי. אך מה שנחבא ממני בחושך, בתת מודע שלי, בתגובות האוטומטיות שלי. שם אני יכול למצוא את אותו המכשול.

על מנת להמחיש ולפשט, בואו ניקח דוגמא. לרובנו יש את הצורך לעזור כשמשהו קרוב לנו בצרה, זה רק הגיוני. אך מלבד אותו רצון, יש גם מבנה שלם של האני שלי. לאותו אני יש: אמונות, ידיעות, ניסיון שנצברו עם השנים אולי אפילו מלימודים רשמיים. שאנחנו רוצים ליישם על מנת להטיב עם משהו. או למשל, אני רוצה לקבל העלאה בעבודה ואני מניסיוני חושב שאני יודע איך לעשות זאת, אבל כרגע אני עוד בלי אותה העלאה אבל יש לי תוכנית. אפשר להכליל זאת למשפט הבא: אני יודע איך להשיג שיפור מסוים (פיזי או תחושתי, בי או עבור משהו אחר) ואני מניסיוני יודע גם איך לעשות זאת. בכל זאת, אני לא דף ריק.

עד כאן אנחנו במקום מעולה, הבעיה מופיעה, כשיש פער בין מה שאני רוצה למה שקיים, בין הכוונה לתוצאה. כאן נכנסת האנרגיה של בצבוצי אור לעזרתנו… אנחנו עולים על הגל שהבריאה סדירה לנו. האור הזה מאפשר לי לבחון בקלות רבה יותר מתי אני עומד בדרכי: לעזור, לשפר, להטיב, עם עצמי או עם מישהו אחר. מתי התוכנית שלי הופכת להיות חשובה יותר מאותה הטבה. כי יש לי מרץ להטיב, אני מכוון מטרה, ואני יודע כיצד.

שימו לב! זהו רצון נוסף! הרצון הראשון הוא השיפור, ההטבה, העזרה והרצון הנחבא הוא: שאני יודע כיצד! יש לי תוכנית ולכן יש לי תפקיד. אני יכול לרצות להיות הצודק, להיות המציל, להיות התומך, להיות הילד הטוב, להיות המסכן… יש המון תפקידים שאני יכול לקחת על עצמי. המקום הזה, התפקיד הזה, המיקום הזה שאני שם את עצמי בו, מזין גם אותי. זה קצת מבלבל, אני יודעת, אבל תישארו איתי. אני קוראת לזה הרצון מאחורי הרצון, זאת התועלת שאני חותרת אליה מתוך אותו רצון טוב. במקרים רבים התועלת הזו תואמת את הרצון ושם, באמת הכול טוב. אבל לעיתים התוצאה במציאות אינה תואמת את מה שאני מנסה להשיג ופה יש מקום לתיקון.

הפתרון שלי בחודש זה, הוא לשפוך על הרצון הנחבא, להבין את התוכנית שלי ולוודא שהתוכנית לא חשובה יותר מהרצון להטיב/לעזור/להתפתח/להתחדש/לשפר את חיי… לוודא שאין מאחורי אותה תוכנית רצון נחבא אחר… כי אז לא אשיג את הרצון הראשוני שלי, אלא את הרצון הנחבא. התוצאה תמיד תתאם את הרצון הנחבא. הרצון הנחבא לרוב מובל ממקום יותר מגונן, יותר עקשן, יותר גאה, יותר יודע, הוא יודע! אבל המציאות היא גמישה ומשתנה בכל רגע מה שהיה נכון בניסיון עבר לא תמיד מתאים לכל רגע, מה שהיה נכון לי לפני שבוע יכול לא להתאים לי היום. עלי לשמור על גמישות מסוימת המאפשרת לי להתאים את התוכנית שלי, המכילה ניסיון בעל ערך, לכל מקרה לגופו.

כי הדרך להרגיש טוב מתחילה, קודם כל בתחושה טובה. אחרת מה אני עושה? והדרך לעזור לעצמי או לאחר מתחילה, בהטבה כלשהי שאליה אנחנו שואפים. האם התוכנית שלי דואגת לפתח ולשמור על אותה תחושה נחשקת. כי עכשיו נעים ואח”כ לא, זה לא מספיק טוב. ועכשיו סובלים כדיש אח”כ יהיה טוב, זה גם כן לא מספיק טוב. הרעיון הראשוני, על הרצון הראשוני ללוות אותי לאורך כל הדרך.

אז אחרי שבלבלתי לכם את המוח. אני רוצה לתת לכם טיפ מנצח. אם אני מרגיש טוב, אין מה לגעת בזה, הכול טוב. אל תסבכו את עצמכם סתם.

אם אני לא מרגיש טוב או מנסה לעזור למשהו אחר להרגיש טוב (במילים אחרות רוצה שכולם ירגישו יותר טוב). תמיד אתחיל בלבקש עזרה, לא כי אני לא יודע, אלא מכיוון שליקום יש הרבה יותר משאבים מאשר לי. התוכנית של החיים עבורנו, תמיד, אבל תמיד מעניינת יותר, מגוונת יותר, מרגשת יותר, נרחבת יותר ומלאת מתנות שלא יכולתי להגות אותם בעצמי. אני אפילו אבקש עזרה ממי שאני עוזרת לו: שימו לב! אני אשאל אותו כיצד לעזור לו. הוא נותן לי ולעצמו רעיון ושם העזרה, כי אז אלמד דרך חדשה להטיב, דרך שמתאימה כאן ועכשיו עבורו. זוהי עזרה במיטבה והאפקטיבית ביותר. חשוב לזכור שהתוצאה והרצון הראשוני תמיד תואמים זאת את זה בתחושתם הטובה. כשאני לא רואה מה התוכנית, כי חשוך לי מדי, כי התחושה הלא טובה דומיננטית מדי, תמיד לסמוך על הבריאה, על הכוח של מיליארדי מוחות. קחו נשימה, תבקשו עזרה. גם כשאתם מנסים לעזור למשהו אחר. קחו נשימה, תבקשו עזרה. תהיו גמישים, כי בהתחלה רעיון שאינו נובע מהמוח שלי לא תמיד ברור לי. קחו נשימה, תבקשו עזרה. הרצון הראשוני הוא עזרה/הטבה ולעולם יש אינסוף אנרגיה כזאת לחלוק איתי והיא בחינם.

בברכה לבריאות שלמה

מעיין שון

עוד מהבלוג של מעיין שון

תצוגה מקדימה

חיבור ראשוני לתזונה שטובה לי

כיצד לבחור לעצמי בעצמי את המאכלים הנכונים לי. שלום, הייתי רוצה לדבר אתכן על נושא חשוב זה שלרוב לא מדברים עליו כלל. באופן מפתיע לא צריך ללמוד שנים על מנת לדעת מה טוב לי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אזהרה מזון מלאכותי! מזון או כימיקאלים?

ישנן עשרות ואלפי שיטות תזונה שונות ודוקטרינות שונות לגבי תזונה... כל אחת מהן אומרת מה כן, מה לא, הרבה חוקים. אבל יש חוק אחד אוניברסלי, לא משנה איפה אנחנו נמצאים או מה האמונות שלנו לגבי אוכל, כן בשר, לא ביצים, כן חיי...  תמיד אבל...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מי קדם למי, הביצה או התרנגולת?

שאלה פשוטה ואפילו מצחיקה שבאה לאתגר את המוח של ילד צעיר ועם זאת פותחת דיון פילוסופי מעמיק עם התפתחות מפתיעה ביותר. אז בואו ננסה להבין את השאלה. שאלה זו עוסקת בעולם החומרי המוכר לכולנו, בהמשכיות החיים על פני כדור הארץ אם...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה