הבלוג של מעיין שון

מעיין המרפא – תרבות ואורח חיים

שלום, אני מקדישה את הבלוג הזה לבריאות שלך. אני רוצה לדבר אתך על כל הדרכים בהן תוכלי לשפר את אורח חייך וכתוצאה מכך את בריאותך. אנחנו נדבר על דרכים שונות להזין את עצמנו בתנועה, בשינה, בנשימה וכמובן בתזונה. אני רוצה לתת לך את... +עוד

שלום, אני מקדישה את הבלוג הזה לבריאות שלך. אני רוצה לדבר אתך על כל הדרכים בהן תוכלי לשפר את אורח חייך וכתוצאה מכך את בריאותך. אנחנו נדבר על דרכים שונות להזין את עצמנו בתנועה, בשינה, בנשימה וכמובן בתזונה. אני רוצה לתת לך את הכלים לפתח הקשבה פנימי לצרכים האישיים של גופך ולעזור לך לשכוח את כל מה שאמרו לך מותר ואסור. אנחנו לוקחות את המושכות חזרה לידיים שלנו ויוצאות למסך של חקר פנימי, של היכרות עם גופך. אנחנו נבחן מחדש אלו התנהגויות ודפוסים באמת מועילים לך. בתהליך זה יחסן את גופך יתחסן ונפש של תפרח מחדש , עולם של תשובות שעד היום חמקו ממך יפתח בפנייך. אני רוצה לדבר אתך על תזונה מבלי לדבר על דיאטה, על תנועה מבלי לדבר על התעמלות, אני רוצה להוציא את החובה, את האין ברירה, את החוסר אונים ואת העבודה הקשה מחייך ולהתמיר אותם לבחירה, להנאה לשמחה ולחדוות חיים. גופך פועל בצורה מופלאה שאינה מובנת לחלוטין ע"י שום רפואה בודדת. אני מחברת את הידע שלי בתרבות וברפואה הסינית המסורתית, ברפואה מערבית וברפואה יהודית של הרמב"ם ובצורה זו ניתן לקבל תמונה שלמה ומעמיקה כיצד גופנו פועל, כיצד המחשבה שלנו משפיעה על אופן הפעולה של גופנו, כיצד החיבור לטבע שלנו מייצר הרמוניה ובריאות. אני מזמינה אותך למסע כייפי עם המון מתנות ותופינים בדרך... באהבה שמחה ואור בברכה לבריאות שלמה מעיין שון

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מינואר 2014

שאלה פשוטה ואפילו מצחיקה שבאה לאתגר את המוח של ילד צעיר ועם זאת פותחת דיון פילוסופי מעמיק עם התפתחות מפתיעה ביותר.

16/01/2014

שאלה פשוטה ואפילו מצחיקה שבאה לאתגר את המוח של ילד צעיר ועם זאת פותחת דיון פילוסופי מעמיק עם התפתחות מפתיעה ביותר.

אז בואו ננסה להבין את השאלה. שאלה זו עוסקת בעולם החומרי המוכר לכולנו, בהמשכיות החיים על פני כדור הארץ אם זה של תרנגולת, של האדם, של הצמח או של החברה שלנו.

אפשר להרחיב את השאלה ולשאול: מי קדם למי?

הזרע או הפרי?

הDNA או הגוף?

הכוונה או המעשה?

הייתי רוצה לענות לשאלה זו בצורה פשוטה, כפי שהיא נשאלה. לכן אפשט את הרעיון מאחורי השאלה למשמעות הבסיסית שלו. במקום ביצה או זרע אני יכולה לומר תמצית המכילה פוטנציאל: מידע, תוכנית בניה וחומרים המאפשרים את התחלת הבניה. במקום תרנגולת או פרי אני יכולה לומר פוטנציאל הבא למימוש ובעל יכולת שכפול של התוכנית המקורית או התרבות משמע מיזוג ושכפול של מספר תמציות.

התמצית היא המקור הראשוני משמע הביצה קודמת לתרנגולת. התרנגולת מייצרת תמציות חדשות בצורה של ביצים משמע התרנגולת קודמת לביצה. ואנחנו נקלעים במעגל סגור אין סופי, או שאולי לא?

צריך לקחת בחשבון שהתמצית או התוכנית המקורית הגיעו ממקור כלשהו וזוהי נקודת ההתחלה של הסליל. כמו כן מכיוון שהתרנגולת והעץ אינם מייצרים העתק מושלם של עצמם יש פה סוג של התפתחות ואפילו אעז לומר פוטנציאל שיפור כל פעם שהמעגל מתחיל מחדש. ולכן אצייר את המעגל הזה בצורה כזאת:

הסליל שנוצר הוא עם נקודת התחלה ובלי סוף. השתלשלות האירועים היא שתחליט את העתיד.

מקור נקודת ההתחלה אינו ידוע מכיוון שלא היינו שם. זה לפני שהמודעות של התרנגולת או של גופנו הייתה קיימת. בתוך שאלה פשוטה לכאורה ששואלים ילדים קטנים טמון פה הרבה עומק. השאלה הזאת באה להסביר לנו כיצד החיים מתקדמים ומעלה את אחת השאלות המהויות ביותר: מהו מקור החיים?

להסביר את התהליך זה דבר קל. להסביר את מקור החיים זה כבר יותר מסובך. יש לנו רמז בשאלה עצמה. במקום מקור לחיים אני יכולה לומר תמצית או תוכנית ובמקום חיים אני יכולה לומר פוטנציאל ממומש. למעשה נתקעתי בקיר. חזרתי לשאלה המקורית!

כאשר אני בוחנת את התשובה שכן קיבלתי, את אופן התקדמות החיים, אני מבינה שיש עוד שאלה שלא עניתי עליה! מה גורם למעגל להמשיך לנוע. והתשובה לכך היא פשוטה. אם האדם בעל נטיות מדעיות או רוחניות, ישנה רק תשובה אחת, והיא אנרגיה. אנרגיה לצורותיה היא שמניעה אותנו, מחממת אותנו ומקיימת את החיים. ללא הכוח של האנרגיה החיים לא היו קיימים מלכתחילה. אבל זה לא הסוף!

השאלה המקורית עוסקת לכאורה בעולם החומר: תמציות, חומרי בניה, תוכנית כתובה, גוף ורבייה. אך היא טומנת בתוכה מתנה, הבנת המשמעות העמוקה של האנרגיה. אנרגיה לא נעלמת, היא רק משנה את צורתה. החומר לעומת זאת מתפרק ונוצר מחדש ולכן מקור החיים הוא באנרגיה, בדבר שנשאר קבוע, בדבר שהיה פה תמיד.

שאלה זו חביבה עלי במיוחד כי היא מלמדת אותנו שיעור חשוב, היא מראה לנו שאפשר להסתכל על אותה שאלה מכיוונים שונים. השאלה האמתית וכן התשובות מסתתרות מהעין הבוחנת, אך נגלות לעין המתבוננת. שאלה פשוטה לכאורה מכילה בתוכה את הבריאה כולה.

הייתי רוצה לבקש ממך להשתתף באופן פעיל ביצירת חיים וברוח ט”ו בשבט לנטוע זרע באדמה שיום אחד יצמח לעץ גדול המניב פירות וזרעים.

אני מקווה שהצלחתי לאתגר את אופן המחשבה שלכם ושנהניתם לקרוא את המאמר שלי.

אשמח לענות על שאלות ולקבל כיווני הסתכלות נוספות.

בברכה לבריאות שלמה

מעיין שון

עוד מהבלוג של מעיין שון

תצוגה מקדימה

חיבור ראשוני לתזונה שטובה לי

כיצד לבחור לעצמי בעצמי את המאכלים הנכונים לי. שלום, הייתי רוצה לדבר אתכן על נושא חשוב זה שלרוב לא מדברים עליו כלל. באופן מפתיע לא צריך ללמוד שנים על מנת לדעת מה טוב לי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אזהרה מזון מלאכותי! מזון או כימיקאלים?

ישנן עשרות ואלפי שיטות תזונה שונות ודוקטרינות שונות לגבי תזונה... כל אחת מהן אומרת מה כן, מה לא, הרבה חוקים. אבל יש חוק אחד אוניברסלי, לא משנה איפה אנחנו נמצאים או מה האמונות שלנו לגבי אוכל, כן בשר, לא ביצים, כן חיי...  תמיד אבל...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

התמדה

הפעולה החמקמקה ביותר בעולם. אנחנו מוצאות אין ספור משימות חסרות חשיבות ודברים שאנחנו פשוט חייבות לעשות, אנחנו משקרות לעצמנו שזה מה שטוב לנו, אבל בסוף ביום אנחנו נשארות עם הרגשה מגעילה כזאת של חנק וחוסר נעימות, משהו שבא לנו...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה