הבלוג של ענת שטיינברג

אחת עם טוויסט, משתפת

לפני הכל אני אישה וככזאת יש לי הרבה מה להגיד, לספר ולשתף צברתי ניסיון של מספר עשורים בלהיות אישה, קצת פחות בלהיות אמא ובטווח שבינהם לאהוב את מה שאני עושה ביום יום. צאו איתי למסע מרתק ושלא ניתן לאף יום לחמוק לנו מבין... +עוד

לפני הכל אני אישה וככזאת יש לי הרבה מה להגיד, לספר ולשתף צברתי ניסיון של מספר עשורים בלהיות אישה, קצת פחות בלהיות אמא ובטווח שבינהם לאהוב את מה שאני עושה ביום יום. צאו איתי למסע מרתק ושלא ניתן לאף יום לחמוק לנו מבין הידיים בלי להנות בו ממשהו אחד קטן לפחות. https://www.facebook.com/shmoozing/

עדכונים:

פוסטים: 35

החל ממאי 2015

החלטתי לא לרוץ יותר, אני הולכת הליכה בטוחה וברורה לעבר המטרה – מטרה שמקדמת אותי לבלות וליהנות מאהבות חיי. את אהבות חיי אני בחרתי

11/02/2016

Anat_Wide_Valentina

אני כבר תקופה הופכת בדעתי את המושג “אהבת חיי” מרגיש תפקיד גדול וצורך בכתפיים רחבות כדי לסחוב את צמד המילים והאחריות הנלווית אליו.

אבל האחריות היא אחריות שאני יוצרת אז למה בעצם גם לא לפנק במילים כ”כ עוצמתיות את “אהבת חיי”, האם הפחד לבחור את אהבת חיי הוא המעכב את הבחירה או ההבנה כי יש לי 3 “אהבות חיי” בשר ודם בחיי, עליהם אני לא מוכנה לוותר ועוד כמה “אהבות” דוממות במיוחד עטופות בסרטים צבעוניים וחגיגיים של תחביבים שרכשתי לאורך החיים, הוא המעכב אותי?

אהבת חיי אינה נמדדת בזמן ההיכרות שלי איתה, גם לא בעקבות איזה מעשה הרואי שמאז ועד היום מלווה אותי ולעולם אוקיר תודה, גם לא בעקבות עזרה שהוגשה לי או משהו “מיוחד” שהיה צריך לקרות כדי לקבל את תואר הכבוד.

אז איך נוצרו אהבות חיי?

אני יצרתי אותן. הכי פשוט שיש

בחרתי ב”אהבת חיי” הראשית, שמלווה אותי כבר מעל עשור, סיפור אהבה שצמח על רקע שנות הנערות שלי והשירות הצבאי שלו, ללא שום כוונות או מטרות נסתרות- הינו שם אחד למען השניה בימים אפורים, בימי הפיגועים, בסיום אחד שהפך להתחלה אחרת, 30 ס”מ של גובה מפרידים בנינו שאף עקב לא הצליח להשלים אך שנים אחרי אלפי ק”מ לא הצליחו להפריד.

מפגש חברתי מקרי הוביל לטעות במספר, או אולי נכון יותר טעות בבחורה וכך הכרתי בחור.

הוא לא חיזר אחרי, הוא לא רצה דבר, לא היו לו כוונות נסתרות- פשוט נהנינו אחד מהשני, אני מהסיפורים מ”השדה קרב” והוא מהקשבה מלאה.

יום אחד, בשנים ששיא הקדמה היתה היכולת לשלוח סמס שלחתי הודעה לבבית במיוחד למספר הלא נכון- אופס

את הטעות הבנתי מאוחר מדי, אבל בזכות אותה טעות מחשבה חדשה זרעה זרע, הינו חברים כ”כ טובים שכל מה שמעבר לא עלה בדמיון, או שאולי כן אבל אף אחד לא באמת הודה בעניין..

אפשר להגיד שהשאר הוא היסטוריה, אמרתי לא סיפור הרואי או משהו “מיוחד” אבל זה הסיפור המיוחד שלי..

אהבת חיי, הוא בחור שבסתר חיזר אחרי שנים בלי בכלל דעת, הוא הבחור שהיה שם ללמד אותי כמה כייף לשתוק ביחד, כמה יפים הכוכבים בלילה ואיך מזהים את הדובה הגדולה הקטנה והעגלה, הוא הבחור ששלח לי מכתבים כתובים בכתב יד כשהוא גר באותה עיר איתי.

אהבת חיי הוא הבחור שבא אחרי ק”מ כדי לא להיפרד יותר לעולמים ולא נתן לאף אחד להגיד אחרת, הוא הבחור שכל יום הולדת כבר מעל 10 שנים מזכירה לו שאני אוהבת בלונים וזרים קטנים ותמיד מקבלת זר ענק כגודל אהבתו אלי.

אהבת חיי הוא הבחור שחשב עלי בלילה בו הכוחות שלו הותקפו, הוא הבחור שהמחשבה האחרונה שלי לפני הצלילה לעולם החלומות היא עליו.

אהבת חיי הוא הבחור שיחד יצרנו שתי אהבות חדשות, אהבות משותפות שלנו בהן אי אפשר שלא לראות לפרקים השתקפות האחד של השני, אהבות שטרפו וטלטלו את מה שהכרנו לפני ונכנסנו בסערה לפרק חדש לבנות וליצור יחד.

אהבות חיי, מלמדות אותי כל יום לעצור, להתבונן (קודם כל על עצמי), לעשות חושבים ולהחליט מה הלאה

אהבות חיי, מעודדות אותי לבחור בדרכים בהן אני בוחרת ויודעות לתת דחיפה כשצריך לבחון מסלול אחר

אהבות חיי, מעצימות אותי, עוזרות לי לזכור את ה”למה” שלי

למה אני בוחרת לעסוק במה שאני עוסקת, למה אני בוחרת לריב על מה שאני רבה, למה אני מי שאני.

אהבות חיי, תזכורת יומיומית כמה קצר הזמן שלנו כאן וכמה חבל שהזוגיות שחיפשנו כ”כ הרבה, הילדים שלא תמיד באו בקלות שציפינו, “נשכחים” כלאחר יד במרוץ החיים- לאן אנחנו רצים?

אני החלטתי לא לרוץ יותר, אני הולכת הליכה בטוחה וברורה לעבר המטרה- מטרה שמקדמת אותי לבלות וליהנות מאהבות חיי.

עוד מהבלוג של ענת שטיינברג

משהו למען עצמי

הגשם מתפרץ על החלונות, האפרוריות הנעימה עומדת בכניסה, הקור חודר עד לעצמות החורף כאן.. ריח הרומנטיקה באוויר, הדשא פורח , הטל מוסט באלגנטיות מהעלים ואני מרגישה בעננים.. הגשתי רשמית את מכתב ההתפטרות, צעד שביום אחר כנראה לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

סמול טוק בשירות המכירות

מכירות רכות, היא אמרה לי.. חשבתי שהבנתי למה היא מתכוונת, התלהבתי ורק אחרי חופשת הלידה כמה שנים אחרי הבנתי שאני לא מסוגלת להפסיק  למכור, אבל תכלס מי לא מוכרת כאן סרט מצוין...

תצוגה מקדימה

צאו לי מהציצי

התמזל מזלי.. אחרי הצבא לא פגשתי אנשים שידעו יותר טוב ממני מה אני צריכה ללמוד, איפה כדאי והכי חשוב מתי. לשמחתי גם כשבחרתי את בחיר ליבי, מי שתרם והיה שותף לארגון החתונה,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה