הבלוג של ענת שטיינברג

אחת עם טוויסט, משתפת

לפני הכל אני אישה וככזאת יש לי הרבה מה להגיד, לספר ולשתף צברתי ניסיון של מספר עשורים בלהיות אישה, קצת פחות בלהיות אמא ובטווח שבינהם לאהוב את מה שאני עושה ביום יום. צאו איתי למסע מרתק ושלא ניתן לאף יום לחמוק לנו מבין... +עוד

לפני הכל אני אישה וככזאת יש לי הרבה מה להגיד, לספר ולשתף צברתי ניסיון של מספר עשורים בלהיות אישה, קצת פחות בלהיות אמא ובטווח שבינהם לאהוב את מה שאני עושה ביום יום. צאו איתי למסע מרתק ושלא ניתן לאף יום לחמוק לנו מבין הידיים בלי להנות בו ממשהו אחד קטן לפחות. https://www.facebook.com/shmoozing/

עדכונים:

פוסטים: 35

החל ממאי 2015

sell

מכירות רכות, היא אמרה לי..

חשבתי שהבנתי למה היא מתכוונת, התלהבתי ורק אחרי חופשת הלידה כמה שנים אחרי הבנתי שאני לא מסוגלת להפסיק  למכור, אבל תכלס מי לא מוכרת כאן סרט מצוין שראתה? סדנה נהדרת שהיתה בה? ואת התמונות המעלפות מהטיול האחרון?

אבל איכשהו היום כבעלת עסק, אני פוגשת לא מעט בעלי\ות עסקים אשר קושרים את השיווק והמכירות ביחד והיו מעדיפים לתת למישהו אחר להתעסק במילים הגסות האלו, במקום לעשות בדיוק את ההפך.

כל אחד מקים עסק משיקולים שונים, אבל בסופו של יום אני מאמינה שהעסק שלך הוקם מאהבה לתחום, אמונה במוצר ורצון לתרום ולהשאיר חותם בעולם, אז למה בשלב הכ”כ קריטי כשהדבר הכי חשוב הוא שהעולם יכיר אתכם ואת העשייה שלכם, אתם להפך מתחבאים ומונעים את כל הטוב הזה ממי שמחפש ורוצה?

מה כן אפשר לעשות כדי לשים את העסק בפרונט בלי שהקיבה תתהפך לנו כל פעם? איך כן אפשר לייצר שיחת מכירה בלי להרגיש שאנחנו דוחפות, מוכרות ומעזות לדבר על הדבר המדהים הזה שיצרנו בעשר אצבעות.

סמול טוק.

לטובת ה”מעדיפים” לא למכור ולשווק , הסמול טוק, אותה שיחה שמטרתה לשבור את הקרח, יכולה להיות כלי ממנף נהדר לתהליך מכירה איכותי וכל זה בלי להרגיש ששיווקתם או מכרתם.

המטרה של הסמול טוק, היא לקרב את המפגש בין שני זרים, זה יכול להיות במפגש חברתי, אירוע חברה או אפילו בגן המשחקים, סמול טוק נוצר בכל מקום ומייצר מערכת יחסים לא מחייבת אבל אם לבנות את השיחה נכון, הצד השני יצא כאשר באמתחתו המידע והתחושות הנכונות לגביכם על מנת ליצור מפגש שני, גם אם בעתיד הרחוק יותר.

חוקי ברזל לסמול טוק איכותי

  • שמות- חשוב שתזכרו לציין את השם שלכם\ מיקום החנות\ שם העט אך יותר מכך חשוב שתזכרו את שמותיהם של האנשים שמדברים איתכם- זה נעים לאוזן, מרכך וגורם לנו להיות קשובים יותר למה שיגיע אחרי השם, תבדקו על עצמיכם מה קורה לכם כאשר אומרים את השם שלכם לא נכון- האם כל המערכות זועקות ומתקנות?
  • תתעניינו עניין אמיתי בצד השני, תשאלו שאלות שמעניינות אתכם ותביעו התפעלות מדברים שבאמת גורמים לכם להתפעל- אם לא מצאתם משהו כזה, תשאלו עוד שאלות או תנסו להבין מה מלהיב את האדם שמולכם בסיפור הלא מעניין שמספרים לכם (הרי “עניין” הוא סובייקטיבי)
  • תחשבו איך אתם יכולים למצוא נקודות עניין משותפות- ספורט, מקום בו טיילתם, תחביב מיוחד- כמה שתיצרו יותר נקודות מפגש משותפות ככה תיזכרו אצל הצד השני בחיבה רבה יותר ובעת צורך בשליפה מהירה יותר מהזכרון
  • הקשבה- תקשיבו כפליים ממה שאתם מדברים, גם כדי שיהיו לכם נושאים חדשים להעלות בשיחה וגם כי אנשים אוהבים לשתף וככה תייצרו תחושות טובות אצל הצד השני, הרי לא סתם שתי אוזניים ופה אחד.
  • תאפשרו לצד השני להתעניין בכם, תכינו סיפורים או דוגמאות שקשורות בעסק ותשבצו בשיח הכללי, הצד השני לא יוכל שלא לעצור ולהתעניין.
  • במידה וזה קצת מלחיץ לא חייבים להחליף טלפונים, אפשר לסכם במשהו שעלה מתוך השיחה  כגון “מעולה, אז אני אשלח לך את הפרטים של המורה למוסיקה של הילדה, מה המייל שלך\טלפון\איך מוצא אותך בפייסבוק?”

ותזכרו, מכירות זה דרך חיים.

תהנו מהחיים..

קראתם? נהנתם? רוצים לקבל עידכון מוזמנים להירשם ולהמשיך לעקוב כאן ובדף הפייסבוק “ענת שטיינברג- עוד אחת רק עם טוויסט”

https://www.facebook.com/shmoozing

עוד מהבלוג של ענת שטיינברג

משהו למען עצמי

הגשם מתפרץ על החלונות, האפרוריות הנעימה עומדת בכניסה, הקור חודר עד לעצמות החורף כאן.. ריח הרומנטיקה באוויר, הדשא פורח , הטל מוסט באלגנטיות מהעלים ואני מרגישה בעננים.. הגשתי רשמית את מכתב ההתפטרות, צעד שביום אחר כנראה לא...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

צאו לי מהציצי

התמזל מזלי.. אחרי הצבא לא פגשתי אנשים שידעו יותר טוב ממני מה אני צריכה ללמוד, איפה כדאי והכי חשוב מתי. לשמחתי גם כשבחרתי את בחיר ליבי, מי שתרם והיה שותף לארגון החתונה,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

להתלכלך בכייף - זה אפשרי!

מזה שבועות כל ספ"ש אני מתכננת טיול, יציאה פוטנציאלית מהבית לטובת הטבע שמחכה בחוץ, מתכננת בראש מה  נכנס לתיק, מלהיבה את החברים להצטרף מתרגשת מחידוש הטיולים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה