הבלוג של שלמה קוגן

shlomokogan

שלמה קוגן יועץ ארגוני ומנהל את חברת הייעוץ קוגניציה. שלמה קוגן בעל ניסיון תעסוקתי של למעלה מ 20 שנה בתחום משאבי אנוש ומינהל. מילא מספר תפקידים בכירים בחברות מהגדולות במשק הישראלי מהמגזר הציבורי והפרטי אשר מונות אלפי... +עוד

שלמה קוגן יועץ ארגוני ומנהל את חברת הייעוץ קוגניציה. שלמה קוגן בעל ניסיון תעסוקתי של למעלה מ 20 שנה בתחום משאבי אנוש ומינהל. מילא מספר תפקידים בכירים בחברות מהגדולות במשק הישראלי מהמגזר הציבורי והפרטי אשר מונות אלפי עובדים. זאת תוך ניהול מחלקות משאבי אנוש גדולות העוסקת במגוון תחומים: גיוס, הדרכה, רווחה, לוגיסטיקה, תקשורת, מינהל ועוד. בין תפקידיו השונים: שלמה קוגן סמנכ"ל משאבי אנוש בחברת הדואר, סמנכ"ל משאבי אנוש סונול ישראל וחברות הבת, מנהל משאבי אנוש בחברת סופרגז וחברות הבת, מנהל משאבי אנוש במפעל המרכבה, סגן ראש אזור למנהל ומשק במפקד האוכלוסין בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. שלמה קוגן שימש כדירקטור בחברות הבת של סונול . והוביל את מערך משאבי אנוש בקבוצת סונול להטמעת המערך הקמעונאי תוך שילוב מערכות למידה מתקדמות. שלמה הוביל את יישום תוכנית ההבראה והרפורמה בדואר ישראל, תוך הקמת מערכות בקרה על תשומות כח האדם. לשלמה ניסיון רב בהתנהלות למול וועדי עובדים ונציגות ההסתדרות. שלמה היה שותף לניסוח וחתימה על הסכמים קיבוציים רבים. לשלמה תואר ראשון במנהל עסקים , תואר שני בניהול משאבי אנוש ותואר שלישי בלמידה מרחוק בניהול וכלכלה שאינו שקיל לתואר ישראלי. לשלמה קוגן תעודת יועץ ארגוני מטעם בית הספר להשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן. אגף משאבי אנוש שבניהולו של שלמה קוגן זכה בציון הוקרה מיוחד מטעם המרכז הישראלי לניהול עבור הטמעת האסטרטגיה השיווקית החדשה לרשת מתחמי הנוחות של חברת סונול. שלמה שימש במשך שתי קדנציות כנציג ציבור בבית הדין לעבודה בתל אביב וישב במותב במאות דיונים משפטיים והיה שותף להחלטות בפסיקה. לשלמה ידע נרחב בדיני עבודה , ביטוחים פנסיוניים , מערכות שכר, בניית תוכנית אסטרטגיית משאבי אנוש, בניית תקציב בהיקפים גדולים. שלמה השתתף ב"שולחן העגול" בניהולו של שר התעשיה המסחר והתעסוקה השר שלום שמחון בנושא "תעסוקת מיעוטים בישראל". שלמה כתב מספר מאמרים מקצועיים אשר פורסמו בירחון משאבי אנוש . שלמה מנהל בלוגים בנושאי ניהול ובנושאים חברתיים כדוגמת שילוב עובדים עם מוגבלויות בשוק העבודה. https://www.shlomokogan.net/ https://jobaid100.wixsite.com/jobaid

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מאפריל 2017

ניהול משאבי הינו תחום מתפתח ועיקרי בארגון. להלן מענה על שאלות הנוגעות לנושא שלמה קוגן

27/08/2017

שלמה קוגן

 

חשיבות ניהול משאבי אנוש כתחום ניהולי

אני עוסק מזה למעלה מ 20 שנה בתחום ניהול משאבי אנוש, במשך תקופה זו הייתי עד לשינויים בתפיסת התפקיד “מנהל משאבי אנוש” ולחשיבותו ההולכת ועולה כחלק חיוני ממערך הניהולי הבכיר של הארגון.

בשנים האחרונות, מהווה תפקידו של מנהל משאבי אנוש נדבך עיקרי בהצלחת והובלת הארגון לעבר השגת מטרותיו העסקיות .

תפקיד מנהל משאבי אנוש כרוך בניהול דיסציפלינות רבות ומחייב שליטה בתחומים אלו , כדוגמת גיוס, מיון, דיני עבודה, הדרכה, רווחה, תגמולים, פנסיות ועוד. כל תחום מחייב ידע נרחב ושליטה מלאה לשם ניהול נאות של המשאב החשוב  ביותר – ההון האנושי.

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת  עם השנים הופך המשאב  האנושי לעיקרי וחשוב, היות והארגון נשען יותר ויותר על ההון האינטלקטואלי ופחות על יכולת ייצור אשר עברה לכלים אוטומטים.

משכך, היכולת לאתר את ההון האנושי המתאים ולנהל אותו בתקופת פעילותו בארגון חיונית וקריטית להצלחת הארגון.

בכתבה שפורסמה ב YNET   , מציין דוקטור רפאל שניר, ראש ההתמחות לניהול משאבי אנוש בתואר ראשון במדעי ההתנהגות, וראש התוכנית לתואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני באקדמית ת”א-יפו, כי תהליכי גלובליזציה והתקדמות טכנולוגית מביאים להשפעה על הגדרת מטרות ודרכי הפעולה של הארגונים אשר משליכים על אופי העבודה כדוגמת רכישת ידע , וגיוון בכל העבודה .

מוסיף עוד דוקטור שניר כי, היות והארגונים פועלים בסביבה תחרותית ובתנאי אי וודאות הרי שהדבר יוצר חשיבות רבה לתחום משאבי אנוש שיכול להוות גורם ליתרון יחסי של הארגון . כתוצאה מכך מנהלי משאבי אנוש  הופכים להיות שותפים חיוניים בבניית האסטרטגיה העסקית של הארגון .

באתר שלי סודות  הניהול שלמה קוגן ניתן למצוא דוגמאות למרכיבים בניהול משאבי אנוש וחשיבותם כחלק מצוות הניהול הבכיר של הארגון.

דוקטור שלמה קוגן

שלמה קוגן

ייחודיות תחום ניהול משאבי אנוש

ניהול משאבי אנוש נמנה עם היחידות העוסקות בעיקרן בניהול פנים ארגוני לעומת יחידות אחרות בארגון העוסקות בהתנהלות חוץ ארגונית. (כדוגמת מכירות, שיווק, וכד’). התחום עוסק באנשים  ומשכך יש להתאים את הניהול שלו בהתאם .

שלמה קוגן, לדוגמא ניהול אנשים העוסקים בתחום טכנולוגיית העילית יהיה שונה מניהול אנשים העוסקים בתעשיה מסורתית, היות ולכל קבוצה יש צרכים משלה ותחומי עניין שונים. לפיכך נדרש מנהל משאבי אנוש לשלוט במאפיינים הייחודיים של כל קבוצה ולהתאים את ניהול המשאב האנושי על מרכיביו השונים בהתאם לצרכים של ההון האנושי וכמובן בהתאם למטרות הארגון .

מה המסלול המקובל לתחום

פעמים רבות אני נשאל מהי הדרך הטובה ביותר לכניסה לתחום ניהול משאבי אנוש . ובכן, המסלול המקובל על פי רוב הוא כניסה לתפקיד זוטר , בד”כ כמראיין או רכז השמה בחברת כח אדם או בחברת השמה . תפקיד זה מקנה ניסיון רב בראיון מועמדים , מיון , והכרות של המאפיינים השונים של כל חלקי האוכלוסייה השונים .

על פי רוב לאחר כשנתיים או פחות ניתן לנסות ולהתקבל לתפקיד גיוס או תפקיד משאבי אנוש זוטר בחברות גדולות , ומשם לנסות ולטפס מעלה תוך שילוב הכשרות ולימודים שונים .

היכן לומדים (תואר , או לא תואר)

השאלה הבאה שאני נשאל האם כדאי  לעשות תואר , אם כן האם כדאי לעשות תואר בניהול משאבי אנוש או תואר אחר , היכן כדאי ללמוד משאבי אנוש באוניברסיטה או במכללה. האם מספיק לעשות קורס לניהול משאבי אנוש במסגרת שאיננה אקדמאית. שלמה קוגן

לדעתי , כיוון שכיום תואר ראשון הפך להיות סטנדרט הרי שללא תואר ראשון , סביר שיקשה עליכם להתקבל לתפקיד בניהול משאבי אנוש. לפיכך רצוי ללמוד תואר ראשון לפחות, בתחומים הקשורים לניהול משאבי אנוש כדוגמת מנהל עסקים, התנהגות ארגונית, ייעוץ ארגוני, לימודי  עבודה, פסיכולוגיה וכד’. או לעשות תואר בניהול משאבי אנוש.

לימודי תואר בניהול משאבי אנוש אפשריים הן לתואר ראשון והן לתואר שני  .

 דוגמאות ללימודי משאבי אנוש לקראת תואר אקדמי באוניברסיטאות או מכללות:

לימודי משאבי אנוש באקדמית ת”א-יפו  – התואר מקנה ידע בתחום ניהול משאבי אנוש

ייעוץ וניהול משאבי אנוש – במכללה למינהל המסלול האקדמי ( ד”ר יעל לפידות רז )

ניהול משאבי אנוש – במכללה האקדמית כנרת

BA במנהל עסקים במסלול משאבי אנוש – מל”א – המרכז ללימודים אקדמיים (דוקטור שמוטקין מלכה)

ניהול משאבי אנוש –  לימודי משאבי אנוש – אוניברסיטת בר אילן

בעלי תואר אקדמי בתחומי מדעי החברה יכולים לשלב קורס שאינו אקדמי בניהול משאבי אנוש להלן מספר דוגמאות:

ניהול משאבי אנוש – המכללה למינהל

ניהול משאבי אנוש – המי”ל המרכז הישראלי לניהול

ניהול משאבי אנוש – תפנית בי”ס למנהלים האוניברסיטה הפתוחה (פרופ’ אביעד בר חיים)

לימודי ניהול משאבי אנוש המרכז להשתלמויות אוניברסיטת בר אילן .

למידע נוסף, כנסו לבלוג שלי שלמה קוגן,  העוסק בנושאי משאבי אנוש

בהצלחה

עוד מהבלוג של שלמה קוגן

Ten Signs You're Failing As A Manager

קראו את המאמר החשוב הבא אודות מהם עשרת הסימנים לכך שאתה נכשל כמנהל .   http://www.forbes.com/sites/lizryan/2017/04/12/ten-signs-youre-failing-as-a-manager/#1cd8647b7d25 שלמה קוגן...

תגובות

פורסם לפני 2 years

קראו את המאמר שלי בדה מרקר העוסק בנושא עתיד ורלוונטיות המקצוע שלנו בעתיד - שלמה קוגן

שלום חברות וחברים לפני מספר ימים פורסם מאמר שלי בזירת הדעות של עיתון Themarker  . המאמר עוסק בשינויים התכופים בעולם העבודה והצורך להתאים עצמנו אליהם . כנסו וקראו : ...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

שלמה קוגן ניהול צוות נכון

שלמה קוגן  מה הן מיומנויות הליבה הנדרשות לניהול הצוות שלכם בצורה מנצחת?  ארגונים רבים מאמינים בגישה ניהולית המבוססת על השגת המטרות הארגוניות באמצעות ניהול צוותים. מנהלים בארגונים אלו מנסים ליצור צוותים המבוססים על...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה