הבלוג של שלומית דותן. יש לי סיפור...

shlomitdotan

סופרת ילדים, עורכת לשון ותוכן, M.A בספרות עברית במסלול לכתיבה יוצרת, אימא לבת ולשני בנים. And sympathy is what we need my friend

עדכונים:

פוסטים: 19

החל מינואר 2014

הדוב פדינגטון 2 – חוויה קסומה לכל המשפחה.

הסרט המקסים “הדוב פדינגטון 2″ הוא המשך לסרט הראשון. פדינגטון מתגורר בביתה של משפחת בראון ומרוצה מאד מחייו. כולם אוהבים אותו, כולל שכניו לרחוב שנשבו בקסמיו.

תחילת העלילה כשפדינגטון מחליט לקנות ולשלוח לדודתו, שנמצאת בבית אבות לדובים קשישים בפרו, מתנה ליום הולדתה המאה. הוא מוצא באחת החנויות ספר מזכרות עתיק של לונדון, ספר פופ אפ שכשהופכים את דפיו קופצות מהם תמונות, כולן של אתרים שונים בלונדון.

פדינגטון מתלהב ומתחיל לעבוד בכל עבודה מזדמנת כדי לממן את קניית המתנה, ונסיונות העבודה שלו מספקים סיטואציות משעשעות לרוב. בתמימותו הרבה הוא מספר על הספר לשחקן עבר מזדקן שגר בקרבת מקום, שחקן שתהילתו הרחק מאחוריו, ואותו מגלם בכשרון רב ובלא מעט אירוניה בשל ההקבלה למצבו שלו, יו גרנט. ראוי לציין שפדינגטון ומשפחת בראון מתגוררים בשכונת נוטינג היל, והסרט מתכתב עם הסרט “נוטינג היל” בכיכובו של יו גרנט. השחקן המזדקן, שמתברר שהוא נוכל, רוצה לשחזר עוד פעם אחת ובגדול את תהילת העבר ולשם כך הוא זקוק לכסף. בניגוד לפדינגטון התמים, הוא יודע שספר התמונות משמש למעשה כמפת אוצר, ועל כן הוא מחליט לגנוב אותו כדי לממן באמצעות האוצר את הפקת ההצגה שהוא מתכנן להעלות. לאחר שהצליח לגנוב את הספר הוא מפליל את פדינגטון, אשר מורשע בגניבה ונכנס לכלא, יחד עם פושעים מסוכנים ואלימים.

בשלב זה מתפצלת העלילה לשני כיוונים – בני משפחת בראון אשר מנסים לתפוס את הגנב האמיתי כדי לשחרר את פדינגטון מהכלא, ופדינגטון עצמו, שפוגש בכלא פושעים אימתניים, ונאלץ למצוא את מקומו ביניהם.

הסוף כמובן טוב, מכיוון שמדובר בסרט לילדים, אולם הוא מתאים לכל המשפחה. יש בו הומור שידבר למבוגרים לא פחות ואולי יותר מאשר לילדים, הוא מותח ומעניין, ודמותו של פדינגטון מתפתחת במהלכו ומשפיעה גם על גיבורי המשנה.

הסרט מאיר באהבה את דמותו של פדינגטון התמים והאופטימי, אשר רואה תמיד, בכל סיטואציה ובכל אדם, את הצד החיובי, ובשל כך הוא מצליח לכבוש את לב כולם ולהביא לשינוי גם אצל הקשוחים שבאנשים. בכך הוא מזכיר את דמותה הנצחית של פוליאנה, שהאופטימיות שלה הופכת את האנשים ואת העולם למקום קצת יותר טוב.

פדינגטון 2, בלי להיות דידקטי, מוכיח שאהבה וערבות הדדית הן הדרך הנכונה לחיות בה, ושמעשים טובים משנים ומשפרים אף את חייהם והתנהגותם של האנשים הציניים ביותר.

לסיכום – סרט מלא אהבה וחום ומומלץ לקטנים ולגדולים.

עוד מהבלוג של שלומית דותן. יש לי סיפור...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 5 years

מה בין "הזאב מוול סטריט" לבין "להציל את מר בנקס"?

"הזאב מוול סטריט" עטור תשבחות, ליאונרדו דיקפריו מועמד לאוסקר לשחקן הטוב ביותר והמבקרים גומרים את ההלל על הסרט. אומר זאת כך: הסרט לא רע ומעניין, הוא מתאר מצב נורא, מוחשי מאד, של חיי הוללות ושחיתות אלימים וכוחניים בקרב...

תגובות

פורסם לפני 5 years

הקסם שנשאר – תאטרון לילדים ולאלו שהיו ילדים

כמי שמחוברת לעולם הילדים לא ויתרתי על ההזדמנות לבקר היום בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים. הפסטיבל יציג בחול המועד מבחר גדול של הצגות, חלקן הפקות מקור שהופקו במיוחד לפסטיבל ומוצגות בו בבכורה עולמית, ואחרות מתאטראות...

תגובות

פורסם לפני 10 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה