הבלוג של shlomilahyani61

shlomilahyani61

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיולי 2015

שלומי לחיאני בת ים בראש מורם האמנם?

 

 

העבריין שלומי לחיאני החל את הסתבכותו בפלילים בשנת 2008 כאשר התמודד לראשות עיריית בת ים וסידר לאשתו דורית לחיאני בונוס בסך 600 אלף שקלים , מעשה אשר עורר את זעמם של תושבי בת ים אשר כינו את הדבר “גניבה” ו “שוד לאור יום”. רק לאחר התערבות מבקר המדינה דאז מיכה לינדנשטראוס, נאלצה דורית לחיאני להחזיר את הכספים שקיבלה במרמה וכך התחמקו בני הזוג לחיאני מעונש במקרה זה אך פחתו לעצמם תיבת פנדורה.

הפרשה עוררה את זעמם של רשויות החוק ושל מבקר המדינה אשר פרסם ביקורת קשה על התנהלותו של לחיאני בעיריית בת ים. “לחיאני הפך את עיריית בת ים לחצר הפרטית שלו” . מינוי מקורבים, זיופי מכרזים ועוד שורה ארוכה של עבירות ושחיתות. בעיקר שחיתות.

דוח מבקר המדינה הצית את חקירת המשטרה הסמויה שנערכה כנגד לחיאני במשך שנתיים. יש האומרים כי לחיאני ידע על החקירה נגדו  ומיהר להחזיר את ההלוואות האסורות שלקח מעובדי העירייה הכפופים לו. ( יתכן ויתגלו פרטים נוספים בחקירותיה של רות דוד אשר שימשה פרקליטת המחוז בתקופת החקירה)

בתום שנתיים של חקירה , נעצר שלומי לחיאני בחשד לשוחד מרמה הפרת אמונים בביתו בבת ים יחד עם בני משפחתו , אחיו אבי לחיאני , אחיו גדי לחיאני, אחותו רותי לחיאני ועוד בני משפחת לחיאני ועובדי בכירים וזוטרים בעיריית בת ים. כבר מאז החל שלומי לחיאני לטעון כי הוא חף מפשע, ומי שגאה בי היום יהיה גאה בי מחר. לחיאני ניסה לגמד את העניין וטען שהכל יסתיים ללא כלום. המציאות היתה שונה.

תמלול החקירה של שלומי לחיאני בבלוג של רביב דרוקר.

תמלול החקירה של אבי לחיאני בבלוג של רביב דרוקר.

ניתן לראות כי השניים היו מוכנים היטב לחקירתם , ידעו בדיוק מה לענות לחוקרים ועל מה לא לענות או לומר שאינני זוכר.

עזרא דוש – הבעלים של רשת המרכולים סופר דוש, הודה כי נתן שוחד לשלומי לחיאני והורשע במסגרת הסדר טיעון.

הצתות רכבים, רימונים ומטעני חבלה כנגד מי שהתלונן על שלומי לחיאני . לאחר ששוחרר שלומי לחיאני למעצר בית, החלו פיצוצים מסתוריים ברחבי העיר, מטעני חבלה, רימונים ויריות כלפי אנשים המוערבים בפרשה, חלקם אף בין אלו אשר העידו כנגד שלומי לחיאני ואח שלו אבי לחיאני.

כל זאת כאשר לחיאני מתחיל להתחרות התוכנית הטלויזיה רוקדים עם כוכבים, על מנת לייצר אווירה ציבורית אוהדת כלפיו ולשקם את המוניטין שלו שנפגע.

פרשת השופט יורם דנציגר

אחת הסיבות לעיכוב החקירה כנגד שלומי לחיאני היתה השופט יורם דנציגר אשר עלה הצורך לחקור אותו על קשריו עם שלומי לחיאני בתקופה שבה כיהן לחיאני כראש עיריית בת ים. התברר לחוקרים כי שלומי לחיאני היה חייב כסף לדנציגר מהתקופה טרם מונה דנציגר לשופט, וכן כי דנציגר קיבל מאות אלפי שקלים על עבודות שביצע למען עיריית בת ים מה שעלה חשד לניגוד עניינים והתקשרות אסורה בחוזה משום שלחיאני ודנציגר הסתירו את הקשר בינהם ולא היו שקופים.

משטרה ממליצה להעמיד לדין את שלומי לחיאני.

בתום שנתיים של חקירה בשנת 2012 ממליצה משטרת ישראל להעמיד לדין את שלומי לחיאני בעבירות שוחד מרמה והפרת אמונים. בנוסף ממליצה המשטרה להעמיד לדין את אבי לחיאני עזרא דוש , וטרם גיבשה המלצות כנגד עובדי העירייה ושאר המעורבים בפרשה.

שימוע טרם הגשת כתב אישום

כתב אישום בעבירות שוחד מרמה והפרת אמוניםלחצו כאן לכתב האישום המלא – מדינת ישראל נגד שלומי לחיאני.

http://my.ynet.co.il/pic/news/111111111111.pdf

 

הדחה על ידי בגץ  בראשות השופט גרוניס – בשנת 2013 , כשלושה ימים לפני הבחירות לראשות העיר בת ים הודח שלומי לחיאני מתפקידו על ידי השופט גרוניס. לחצו כאן לקריאת הבגץ המלא.

שוחד בחירות

צפו בכתבה בה שומעים הקלטה של חנה כהן היועצת המשפטית של עיריית בת ים יחד עם סגן ראש העיר ויקטור טל מאיימים על התובע העירוני בפיטורים אם לא יסכים לעזור להם בעבירות השוחד, כולל סגירת חובות לבעלי עסקים התומכים בראש העיר. לכתבה המלאה.

בעלי עסקים אשר קיבלו הקבלות בתמורה לתמיכתם במועמד של שלומי לחיאני.

http://www.mako.co.il/news-military/politics-q4_2014/Article-28681f450bd7a41004.htm

 

שלומי לחיאני מאיים

 צפו בשלומי לחיאני מאיים על תושב בת ים ומציע שוחד בחירות על מנת שיבחר במועמד שלו – הסרטון המלא:

https://youtu.be/d5yi4kBMoCY

לסיכום: סוף מעשה במחשבה תחילה. אילו היו יודע השופט בני שגיא את כל מעלליו של שלומי לחיאני ספק אם היה מקל ראש כל כך בעונשו המגוחך. למזלנו יש שופטים בירושלים אשר ביטלו את החלטו וגזרו 8 חודשי מאסר על שלומי לחיאני ומי יודע מה תהיה התוצאה של חקירת המשטרה המתנהלת בימים אלו על מעורבותו של שלומי לחיאני בבחירות לעיריית בת ים, קשריו המושחתים עם גדעון פישר יור ארגון ההורים הארצי , וקשרי השוחד שלו לבעלי עסקים ועובדים בכירים בעירייה.

האם המאסר יביא להרתעה ? עלינו לקוות שכן. עונש המאסר בהחלט יביא להרתעת אחרים.

שלומי לחיאני בת ים בראש מורם

צפו בנאום הניצחון של לחיאני , כמה עלוב, ועצוב לראות אדם שהיה עוסק בעשייה ציבורית נופל לרמה כזו של אומללות. יש לקוות כי תקופת המאסר תשקם אותו אך אסור בשום פנים להסכים כי איש כזה יחזור אי פעם לזירה הציבורית.

 http://www.mako.co.il/news-military/politics-q1_2015/Article-e247a8d607efa41004.htm

עוד מהבלוג של shlomilahyani61

https://youtu.be/d5yi4kBMoCY

שלומי לחיאני מאיים צפו בשלומי לחיאני מאיים על תושב בת ים ומציע שוחד בחירות על מנת שיבחר במועמד שלו – הסרטון המלא: https://youtu.be/d5yi4kBMoCY       ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה