הבלוג של שלגית-טיולים חברתיים לחו"ל

יומן טיולים ברחבי הגלובוס

כלכלנית ומייסדת "טיולי שלגית ברחבי הגלובוס" המתמחה בארגון טיולים חברתיים לחו"ל לגילאי 25-45 וטיולי העצמה לנשים. טיילה ביותר מ-40 מדינות ודוברת 5 שפות שונות. בעלת 3 כוכבים בצלילה (RESCUE DIVER), גולשת סנובורד, גלישת גלים... +עוד

כלכלנית ומייסדת "טיולי שלגית ברחבי הגלובוס" המתמחה בארגון טיולים חברתיים לחו"ל לגילאי 25-45 וטיולי העצמה לנשים. טיילה ביותר מ-40 מדינות ודוברת 5 שפות שונות. בעלת 3 כוכבים בצלילה (RESCUE DIVER), גולשת סנובורד, גלישת גלים וחובבת ספורט אתגרי. ייצגה את ישראל במשלחת של ממשלת הודו. www.facebook.com/travel.shlagit

עדכונים:

פוסטים: 27

החל מינואר 2018

החממה הטרופית החדשה בגן הבוטני, בית פלוגת הכותל שנפתח לאחר 80 שנה ומוזיאון מנחם בגין-מקומות מומלצים לטיול בירושלים

04/12/2019

בירושלים פזורות להן פינות חמד רבות  בכל פעם כשאני מבקרת בעיר הקודש, אני מוצאת עוד ועוד מקומות ששווים ביקור!
הנה המלצות על כמה מהם:

הגן הבוטני והחממה הטרופית החדשה

הגן הבוטני האוניברסיטאי שנמצא בגבעת רם בעיר, הינו הגן הבוטני הגדול בישראל! והוא המשתרע על פני שטח של כ- 150 דונם, ניתן למצוא בו את  אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון, יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם.

מי שיגיע לבקר בעונה הזו של השנה, יפגוש בחלמוניות צהובות ונדירות הפזורות ברחבי הגן. שווה ללכת לראות אותן 

הגן הבוטני-צילום שלגית

הגן הבוטני-צילום שלגית

הגן מחולק ל-6 חלקות גיאוגרפית המדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות פריחות מרהיבות לאורך כל השנה: אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון, ממש הרגשתי כאילו אני מטיילת בחו”ל 

וכדי להספיק לראות את הכל, אני ממליצה להצטרף למסע עולמי מודרך ברחבי הגן על גבי הרכבת שיוצאת בכל שעה עגולה מהכניסה לגן (אל דאגה! הרכבת כלולה בכרטיס הכניסה! וזמינה בימים א’-ה’)

רכבת בגן הבוטני

עוד שוס מיוחד שאני ממליצה עליו הוא החממה הטרופית שנפתחה לקהל הרחב לפני מספר שבועות, החממה פתוחה לקהל הרחב בימי שני ורביעי בין השעות 14:00 עד 15:30 ומתקיימים בה סיורים מודרכים.

הסיור בחממה מכניס אותנו לג’ונגל של צמחיה טרופית מהמם ביופיו, שם ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם.
הכניסה לחממה מתחילה דרך המבואה ומעליית גג מעוצבת בסגנון חממות מסורתיות. בחממה כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים.
החממה מחולקת לשני אזורים:
הראשון הגדול הוא אזור טרופי
והחלק השני הוא אזור המדבר
שני האזורים מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים.
התצוגה היא לא של צמחים בעציצים, אלא של סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול. בכל אזור יגלו המבקרים תהליכים אקולוגיים וביולוגיים אופייניים.
בנוסף, קיים גוף מים עם צמחי מים ואף שרידים של קולומבריום עתיק החצוב בסלע ונחשף במקום בעת הבנייה ומתוארך לימי בית שני. בתוך גומחות היונים שלו נשתלו מינים שונים של צמחי סטפליות בשרניות שיוצרות מראה מיוחד.
באזור הטרופי, נחשפתי ליער הגשם המיוחד ובו עצים גבוהים, מטפסים וצמחים הגדלים על העצים. כל אלה נראים בגובה העיניים בשביל החממה המיוחד. כאן תוכלו ליהנות מסחלבים ססגוניים, שרכים מיוחדים, אשכולות ענקיים של בננות ועוד ועוד. כ-350 צמחים שונים כבר משגשים להם בחממה.

האזור הטרופי

האזור הטרופי- צילום שלגית

באזור המדברי, גיליתי כמה מהצמחים המיוחדים בעולם והתאמותיהם לתנאי אי ודאות ויובש קיצוניים, ביניהם הצמרורה עם פרחי תכלת יפהפיים, שושנת יריחו שגופה הוא מד גשם המשחרר זרעים רק לאחר 10 מ”מ גשם ויותר, שיחי משפחת הבושמיים בעלי פירות ריחניים מהם מפיקים את הבשמים הטובים בעולם ועוד.

האזור המדברי

האזור המדברי-צילום שלגית

.

מוזיאון מנחם בגין

אל מול חומות העיר העתיקה, שוכן מרכז מורשת מנחם בגין ובו מוזיאון בעל חוויה אורקולית ייחודית המזמנת מפגש מרגש עם אחד הפרקים החשובים בתולדות המדינה תוך היכרות עם דמותו של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל.

המוזיאון לוקח את המבקרים למסע מרתק בזמן אל חייו של אחד המנהיגים הבולטים בהיסטוריה של המדינה. החוויה פונה אל כל החושים של המבקר באמצעות סרטים נדירים, מסכי מגע אינטראקטיביים, פס קול מלווה , תאורה דרמטית ומכלול שחזורים ופריטים מקוריים.

מוזיאון מנחם בגין-צילום שלגית

מוזיאון מנחם בגין-צילום שלגית

עבור מבקרים רבים המוזיאון אינו מוזיאון היסטורי, אלא מחזיר אותם אל ההיסטוריה הפרטית שלהם אותם הם חוו והכירו ואותם הם חווים עד היום. רבים מהמבקרים יוצאים מהמוזיאון כאשר הם מנגבים את דמעותיהם בעוד הם נזכרים במפגש האישי שלהם עם מנחם בגין במסגרת חברותם באצ”ל, בבואם לכיכר לשמוע אותו נואם או ביושבם מול מקלט הטלוויזיה נרגשים בעת ביקורו ההיסטורי של נשיא מצרים, אנואר סאדאת, בארץ.

עבור אחרים שאינם מכירים את מנחם בגין, השימוש של המוזיאון באמצעי מולטימדיה חדישים ובאפקטים מרהיבים, נותן הזדמנות נדירה למבקרים בו הכרות כמעט אישית עם דמות שלא הכירו כלל.

התצוגה במוזיאון הינה מעין מסע חוויתי בעקבות חייו של בגין. המוזיאון לוקח את המבקר למסע בזמן אל תחנות חייו של בגין. דרך סיפורו של המנהיג שסחף המונים, מזמן המוזיאון גם מפגש עם כמה מהרגעים הדרמטיים והמרגשים של מדינת ישראל. המוזיאון בבסיסו מחולק לארבעה חלקים. החלק הראשון של המוזיאון עוסק בתקופת ילדותו של בגין באירופה. בחלק זה של המוזיאון מתואר גם סיפור מעצרו של מנחם בגין בשל פעילות ציונית, וניתן לראות שחזור של חקירתו של בגין על ידי הסובייטים.
החלק השני של המוזיאון מוקדש לתקופת הפיקוד על האצ”ל. בחלק זה מתוארות כמה מהפעולות המרכזיות של האצ”ל במאבק נגד הבריטים כגון: פיצוץ מלון המלך דוד, הפריצה לכלא עכו וכד’.
החלק הבא של המוזיאון מוקדש לשנים בהם היה מנחם בגין באופוזיציה. תחילה המבקרים מוזמנים לשבת בסלון משפחת בגין כפי שהיה ברחוב רוזנבאום 1 בתל-אביב ולאחר מכן מוזמנים להצטרף אל הכיכר לשמוע כמה מהנאומים המפורסמים של בגין. הפרק הרביעי מוקדש לפעילותו של מנחם בגין כראש ממשלה – הסכם השלום עם מצרים, קבלת פרס נובל לשלום, הפצצת הכור הגרעיני בעיראק ועוד…
המוזיאון מסתיים בשדרת המורשת המוקדשת למורשתו של מנחם בגין כפי שנלמדה הן מכתביו והן מפעילותו הציבורית במהלך השנים.

ביתה של משפחת בגין-צילום שלגית

ביתה של משפחת בגין-צילום שלגית

בנוסף לביקור, במוזיאון מרכז בגין מהווה מרכז תרבותי ותיירותי שוקק חיים בירושלים. המקום מציע מגוון של פעילויות חווייתיות, אירועי תרבות, הרצאות וערבי שירה למגוון גילאים, לבודדים ולקבוצות, המתקיימים במרכז עצמו וברחבי הארץ בשלוחות המרכז השונות. בחופשות ניתן להצטרף לאחד מהסיורים התיאטרליים או המוזיקליים המתקיימים בסביבת המרכז.
במקום מתקיימות גם פעילויות חינוך מגוונות למערכת החינוך והביטחון, סדנאות לנוער מהארץ ומהתפוצות, פעילויות מחקר ולימוד לקבוצות שונות.

איפה?
רח’ ש.א נכון 6 ירושלים (בין גן הפעמון לסינמטק)

שעות פתיחה:
ימים א’, ב’, ד’, ה’  בשעות 9:00-16:30
יום ג’ בשעות 9:00-19:00
יום ו’ בשעות 9:00-12:30

כמה עולה?
מבוגר: 25 שקלים
אזרח ותיק, סטודנט, חייל, ילד: 20 שקלים
משפחה: זוג + ילד 1 – 65 שקלים
זוג + 2 ילדים- 70 ₪ כל ילד נוסף: 15 שקלים
מבקר בקבוצה מעל 20 איש: 15 שקלים. (גודל קבוצה עד 25 איש).

למידע נוסף ולהזמנות: 02-5652011, 02-5652018

לאתר מרכז מורשת מנחם בגין

.

בית פלוגת הכותל

כ- 80 שנה לאחר שנסגר בידי הבריטים, נפתח מוזיאון בית פלוגות הכותל וכיום הוא פתוח לקהל הרחב.

בית פלוגת הכותל הוא מוזיאון חדש הנמצא באחריות מרכז מורשת מנחם בגין וממוקם בלב הרובע היהודי.
המוזיאון מתמקד בתקופת טרום המדינה ושלטון המנדט הבריטי בארץ ישראל, שהייתה תקופה רצופה סיפורי גבורה על מאבקם של אנשי היישוב בשלטון המנדט ובשכניהם הערבים.

בית פלוגות הכותל-צילום משה כהן

בית פלוגות הכותל-צילום משה כהן

אחד הסיפורים הפחות מוכרים ומסופרים בתולדות אותה תקופה, הוא סיפורה של פלוגת הכותל. חבורה של צעירים יהודים שהציבו לעצמם מטרה, להחזיר את הריבונות היהודית בכותל המערבי לאחר אלפיים שנות גלות.
הסיפור שנשתכח מהיסטוריית הישוב היהודי בארץ, נפרס עכשיו במיצג חדש ומרגש בלב הרובע היהודי בירושלים. מיצג זה מגולל לראשונה את סיפורה של הפלוגה, סיפור על עוז רוח ודבקות במטרה, על הברחת שופרות, על כליאות ומאסרים ועל שלל הרפתקאות בסמטאות העיר העתיקה, שאף הובילו אחדים מחברי הפלוגה אל מותם.

אני ממליצה לצפות במיצג החדש, שאורכו כ- 35 דקות, בו ניתן לחוות את סיפורה של פלוגות הכותל, סיפור שכמעט ונשכח מהיסטוריית הישוב היהודי בארץ ישראל.
סיפורה של הפלוגה התחיל בשנת 1928, אז הגבילו הבריטים ששלטו בארץ את הקיום היהודי, עד כדי איסור תקיעה בשופר ליד הכותל המערבי, לאחר שהערבים התלוננו כי התקיעה פוגעת בקודשי האיסלאם. חבורת צעירים מתנועת הנוער בית”ר, שלימים הפכה לפלוגת הכותל, לקחה על עצמה להגניב בדרך לא דרך שופר ולקיים את המצווה מדי יום-כיפור גם אם זה לווה במעצרים ומאסרים. חבורת הצעירים ספגה הצקות חוזרות ונשנות מהבריטים שהחשיבו אותם כמפירי חוק. בין השאר קציני המשטרה הבריטים נהגו לערוך חיפושים בבית הפלוגה והתרו בחברים בה שלא להניף את דגל הלאום.

המבקרים במוזיאון יעברו את המסלול הציוני ההיסטורי שמתחיל בתוקעי השופר, ממשיך בפלוגת הכותל עד לגבורת אנשי האצ”ל, תוך הבלטת מעשי הגבורה, הבחירה בחיים תחת סכנה מתמשכת, המאסרים, העימותים היום-יומיים עם האוכלוסייה הערבית והשלטון הבריטי מתוך אידיאולוגיה עמוקה.

היכן?
בית פלוגת הכותל , רחוב היהודים פינת פלוגת הכותל, ירושלים.

כמה עולה?
20 שקלים למבוגר
15 שקלים לילד/ אזרח ותיק/ נכה / כוחות הביטחון
מחיר מיוחד לקבוצות
משתתף בכרטיס הJticketשל הרובע היהודי.

להזמנת קבוצות והרשמה מראש:
מרכז מורשת בגין 025652011

לפרטים נוספים על בית פלוגת הכותל 

 

אז למה אתם מחכים?

סעו לירושלים!

.

 ♥לחצו להיות איתי בקשר ♥

לפרטים נוספים: טיולי שלגית ברחבי הגלובוס

עוד מהבלוג של שלגית-טיולים חברתיים לחו"ל

Thumbnail

איפור מהמם בכמה דקות

לבית הספר לאיפור של לנקום הגעתי רק כדי לדעת עוד משהו, עד עכשיו האמנתי שהמראה הטבעי הוא הכי יפה וכי למה לי להרוס את עור הפנים עם כל מיני חומרים שאין לדעת ממה הם עשויים ואיך הם יכולים להרע לעור הפנים שלי. הדעה שלי לאחר 3...

Thumbnail

למה לוקח 62 יום לגדל פטריה?

הגעתי לביקור בחוות הגידול המתקדמת של חברת מרינה פטריות שבמושב חוסן, בגליל המערבי כדי ללמוד ולראות את תהליך הגידול המורכב. ♥ הכל מתחיל בנבגים שמגיעים מצרפת ♥ הכנת מצע ה"קומפוסט" הייחודי לנבגים אלו ♥ העברה...

תגובות

פורסם לפני 10 months
Thumbnail

הוי כנרת שלי! באמת שחלמתי חלום

שירה של רחל המשוררת "ואולי לא היו הדברים מעולם" מתאר את געגועיה העזים לכנרת, לאחר עזיבתה לתל אביב. ואני, כאן בעיר הגדולה תל אביב, הצפנתי לי לכיוון הכנרת לראות במה מדובר ואכן מצאתי נופים מדהימים וחוויות מרשימות ♥ ...

תגובות

פורסם לפני 8 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים