הבלוג של שלגית-טיולים חברתיים לחו"ל

יומן טיולים ברחבי הגלובוס

כלכלנית ומייסדת "טיולי שלגית ברחבי הגלובוס" המתמחה בארגון טיולים חברתיים לחו"ל לגילאי 25-45 וטיולי העצמה לנשים. טיילה ביותר מ-40 מדינות ודוברת 5 שפות שונות. בעלת 3 כוכבים בצלילה (RESCUE DIVER), גולשת סנובורד, גלישת גלים... +עוד

כלכלנית ומייסדת "טיולי שלגית ברחבי הגלובוס" המתמחה בארגון טיולים חברתיים לחו"ל לגילאי 25-45 וטיולי העצמה לנשים. טיילה ביותר מ-40 מדינות ודוברת 5 שפות שונות. בעלת 3 כוכבים בצלילה (RESCUE DIVER), גולשת סנובורד, גלישת גלים וחובבת ספורט אתגרי. ייצגה את ישראל במשלחת של ממשלת הודו. www.facebook.com/travel.shlagit

עדכונים:

פוסטים: 26

החל מינואר 2018

יותר ימי חופשה לעובדים, מצ’פרת גם את הבוס!

25/01/2018

בוס יקר,

האם היית רוצה עובדים מרוצים יותר ובעלי תפוקה גבוהה יותר? באירופה כבר הבינו את הסוד!

בצרפת לדוגמא, עובד מקבל ע”פ חוק 30 ימי חופשה בשנה!
וכמה בישראל? אני מעדיפה לא לנקוב במספר הזה.

איך שאני רואה את זה, לטייל זה לא מותרות, לטייל זה “צורך” שכל אדם ועובד צריך היום!

אנחנו חיים בלחץ יומיומי מטורף! לחצים בעבודה, דרישות מהמנהל, חיכוכים במשפחה, עומס מטלות בבית. ואנו עוברים ממשימה למשימה בלי לנוח, בלי לעצור לרגע ולחשוב למה? מדוע אני עושה את מה שאני עושה והאם אני יכול לעשות את זה בצורה טובה יותר.

טיולי שלגית

למה לעצמאי יש יותר מוטיבציה והוא יותר אפקטיבי לעסק שלו?
להיות עצמאי זאת עבודה קשה, אבל עצמאי הוא הבעלים של עצמו ואף אחד לא קובע לו מתי לקחת יום חופש ולהטעין את מצברים מחדש.
אמנם, אותו עצמאי מבזבז ימי עבודה, אבל הוא גם יודע כי יחזור מהחופשה שלו ויצליח להשלים את החוסרים, ואף באיכות יתרה!

אני זוכרת עוד כשהייתי שכירה, נסעתי לטיולים, והלחץ של החיים והעבודה נשאר כאן בישראל ולא טס איתי, ממש לא הזמנתי אותו. ושם בטיול כאשר אני פחות מוטרדת, פתאום עלו לי כל מיני פתרונות לבעיות שהסתבכתי איתם הרבה זמן.
הבעיות האלו ישבו לי אי שם בתת המודע, ובזמן הטיול מצאו את הרגע הנכון לקפוץ להן עם פתרון מתאים, לא צריך להתאמץ יותר מדי בכדי למצוא אותם.
זה יכול להיות פתרון אישי או רעיון לשיפור תהליך כלשהו בעבודה.

החלטות שאנחנו מגיעים אליהם במהלך טיול הם כאשר אנחנו חושבים יותר בבהירות, כשאין לנו הסחות דעת של אנשים קרובים וחברים שמשפיעים עלינו, או לחץ של “איך מקובל להיות”. קבלת החלטות בטיול הן נקיות מכל הפרעות והן הנכונות ביותר.

כאשר אתה מטייל, אתה הופך לחברותי וסבלני יותר, בטיול אתה פוגש באנשים ותרבויות חדשות, אתה נטול לחץ והופך לנחמד יותר.
מניסיוני, אותם אנשים שפגשתי במהלך הטיולים שלי ב-40 המדינות, בדגש על ישראלים, היו מאוד נחמדים אי שם רחוק מכאן, היה להם חיוך ענק!
ואז הם חוזרים מהטיול לחיים בישראל, פתאום הם קצרים בדיבור, פחות נחמדים, איפה האנשים הנחמדים שפגשתי בטיול? לאן הם הלכו?
צריך לדעת לצאת לחופשות כדי להחזיר את הנחמדות והסובלנות, ההצלחה תתבטא בחיים האישיים וביחסי האנוש בין העובדים במשרד.

כאשר אתה מטייל, אתה הופך ליצירתי יותר, אתה נחשף לנופים, תרבויות חדשות ואנשים שונים. אתה מתמודד עם כל מיני סיטואציות שונות מחיי היומיום ומתגבר על פחדים.

טיולי שלגית

כאשר אתה מטייל, אתה הופך לחכם יותר, אתה נחשף לדברים חדשים שלא הכרת בעבר ונתקל במצבים שונים שמעצבים לך את הפרספקטיבה על החיים.
אני זוכרת שלמדתי המון על ערך האדם במהלך הטיול הגדול שלי בהודו, הבנתי שלא בכל מקום זה אותו הערך והכל תלוי בתרבות אליה נולדת.
השתתפתי במשלחת של ממשלת הודו, לקחו אותנו לטייל במדינה, הראו לנו קצת תרבות וגם השתתפנו בישיבות הממשלה שלהם. בישיבות העלו כל מיני סוגיות שהמדינה מתמודדת איתם וניסו למצוא דרכים לפתרון, שיתפו אותנו בסוגיות ושאלו אם יש לנו פתרונות יצירתיים.
אחת הבעיות שזכורה לי בצורה מאוד עוצמתית היא איך המדינה מתמודדת עם העוני ועם הילדים המסכנים ברחוב שמבקשים נדבות?
המדינה הלכה לאותם כפרים בהודו ומצאה לאותם המשפחות עבודה, אבל המשפחה מסרבת לעבוד וטוענת שיש לה דרך אחרת ו”מקורית” להרוויח יותר כסף!
דרך שמאוד כואב לי לספר עליה, אבל זהו המצב.
אותן משפחות מקאסטה נמוכה ביותר (כידוע בהודו הכל מתחיל ונגמר במעמדות) יוצרות מומים באופן מכוון לילדים שלהם. לאחד כורתים את הרגל, לשני את היד ואת האחר הופכים לאילם ע”י כוויה בפה. ככל שהילד בעל מום גדול יותר הוא יצליח להביא יותר כסף למשפחה.
הטענה של ההורים מדוע לא להיענות להצעת הממשלה לעבודה היא “כי בעזרת הילדים הם מצליחים להרוויח יותר כסף! אז למה להם לצאת ולעבוד ולהשתכר פחות?”
לא האמנתי איך יכול להיות, שהורים יכולים לעשות כזה דבר לילדים שלהם, אמא שגידלה 9 חודשים את התינוק בבטנה ומטפלת בו במשך השנים, אבל מוכנה במו ידיה לעשות לו מום בכדי שיביא יותר כסף.
הדבר הזה לא נתפס אצלי, אני מבינה שערך של הורות בכל מקום הוא אחר, הכל תלוי לאן נולד ואיך חונכת.

ידוע, וזה גם משהו שהוכח מדעית, כי טיול מעלה את רמת האושר!
עדיין לא ראיתי אחד, שלא חזר יותר מאושר מחופשה שלו, אפילו החופשה הכי קטנה פה בארץ באילת, או איזה טיול אוהלים לצפון, גם שם קיים האושר.
לכל אחד יש את הטיול “המועדף” שלו, שמעניק לו את הכוחות שהוא צריך, אחת צריכה מסע שופינג באירופה, ואחר צריך לטרק בהימלאיה.
“המועדף” שלי הוא איזור מדהים ומיוחד כאן בארץ, ממש קרוב אלינו, בסרטון הבא תתגלה החופשה המועדפת שלי:

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

שמי שלגית והקמתי את “טיולי שלגית ברחבי הגלובוס” טיולים חברתיים לגילאי 25-45 לחו”ל.

הטיולים יוצאים ליעדים שונים בעולם ולכל טיול מסלול ייחודי המותאם לצעירים. אנחנו נחשפים לתרבות במדינה, ישנים בכפרים נידחים, רוכבים על סוסים, מטרקים, סדנאות בישול מקומיות, יוצאים בערב לפאבים ומועדונים ויש המון גיבוש חברתי.
אין נסיעות ארוכות ולחץ של “לעשות וי” על אתרים כמו בטיול מאורגן רגיל.
מומלץ להצטרף לבד לקבוצה, הגיבוש מתחיל עוד בארץ ומתחזק במהלך הטיול עצמו.

בקרוב קונספט חדש ומיוחד – טיולי נשים
טיולים מלאי העצמה נשית עם סדנאות בישול, חשיפה לתרבות המקומית ומפגשים עם נשים כפריות.

♥לחצו להיות איתי בקשר ♥

באהבה, שלגית

עוד מהבלוג של שלגית-טיולים חברתיים לחו"ל

תצוגה מקדימה

חגיגות מסיק הזיתים בגליל

איכותו של זמן זית טוב נקבעת לפי טריות הזיתים ואיכות הכבישה שלהם, הגליל שלנו מלא בעצי זית משובחים להפליא ♥ בגליל קיימים כיום מעל ל - 250 אלף דונם של עצי זית, חלקם מהעתיקים בישראל, שעדיין משמשים כמקור לשמן הזית האיכותי...

תצוגה מקדימה

למה לוקח 62 יום לגדל פטריה?

הגעתי לביקור בחוות הגידול המתקדמת של חברת מרינה פטריות שבמושב חוסן, בגליל המערבי כדי ללמוד ולראות את תהליך הגידול המורכב. ♥ הכל מתחיל בנבגים שמגיעים מצרפת ♥ הכנת מצע ה"קומפוסט" הייחודי לנבגים אלו ♥ העברה...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

הוי כנרת שלי! באמת שחלמתי חלום

שירה של רחל המשוררת "ואולי לא היו הדברים מעולם" מתאר את געגועיה העזים לכנרת, לאחר עזיבתה לתל אביב. ואני, כאן בעיר הגדולה תל אביב, הצפנתי לי לכיוון הכנרת לראות במה מדובר ואכן מצאתי נופים מדהימים וחוויות מרשימות ♥ ...

תגובות

פורסם לפני 6 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה