הבלוג של דוקטור סדר

shiri1981

עדכונים:

פוסטים: 42

החל ממרץ 2014

ביום שענת עברה דירה, הודיעה לי בבוקר עובדת שהיא חולה. אני הצטרפתי לצוות כדי לעזור להם, בעיקר כי לא יעלה על הדעת שאנחנו בדוקטור סדר לא  ניתן שרות מלא ללקוח כמובטח.

(תתארו לכם: לקוח יקר, אני מצטערת אבל הצוות שלי חולה אז אנחנו לא נבוא לארוז…) אז הנה אני עומדת מול 15 ארגזים בחדר העבודה של ענת.

כשאני עובדת, אני אוהבת לפרוק תכולת כמה שיותר ארגזים החוצה, פותחת את כל דלתות הארונות, מתייעצת עם הלקוח, בונה לעצמי בראש תכנית עבודה, או ״רואה״ מה צריך לעשות ומסדרת.

כך גם הפעם, פתחתי מיד את מחצית הארגזים והוצאתי החוצה את תכולתם, אל שולחן העבודה וסביב לי.

ענת נכנסה אחרי לחדר, ותגובתה הייתה נסערת מאד… יווו איזה בלגן, זה מלחיץ אותי כל החפצים האלה סביבי, חרדה, אני מאד חרדה, תאספי אותם מהר מהר, כי אני לא יכולה למצוא עצמי. אני אפילו לא יכולה להנחות אותך או לחשוב איך זה צריך להראות.

הנה אחת התשובות לשאלות שאני נשאלת… בשביל מה אני צריך שרות להפקת מעבר דירה.

קשה להבין לאיזה לחץ, מתח וחרדה נכנסים ממהלך של מעבר דירה.

אובדן הסדר הקבוע, רעש חיצוני מהרבה אנשי מקצוע שכולם רוצים התייחסות מידית, לימוד של מקום מגורים חדש והצורך לבנות סדר חדש, מבלבל ומפחיד.

את הקושי הזה אני באה לחסוך.

שעתיים אחר כך, עומדת ענת מול חדר העבודה המסודר.

עיניה משוטטות על הספרים שהיא אוהבת, שחזרו למקומם בדיוק כמו בספריה בדירה שעזבה.

התיקיות קיבלו מידוף חדש, וכל החפצים היו מסודרים כמו בחדר העבודה הקודם.

התבוננתי בה, ישובה בכורסא מול המחשב, מתבוננת  בחדר החדש-ישן, כאילו היא מתוודעת אליו לראשונה, וראיתי איך היא נרגעת בתוך הסביבה שקיבלה מראה מוכר ובטוח.

בצהריים כשנפרדנו ממנה, היא חיבקה כל אחת מהעובדות, הצלתן אותי. חשבתי שזה יהיה סיוט וזה היה חלום.

נכון, אנחנו שמחים להרוויח כסף. אבל יותר מזה, יש התרגשות גדולה שאינה תמה ואינה נשחקת בליווי של כל לקוח בתוך הקסם הזה של מעבר דירה איתנו. מתוך מתח וחרדה לראות בכל פעם בית שלובש צורה יחד עם לקוחות שנרגעים. זה שווה הרבה מאד.

 

עוד מהבלוג של דוקטור סדר

תצוגה מקדימה

כל הבית בלאגן - שאלות נפוצות ותשובות

כל הבית בלגאן. מאיפה מתחילים? מתחילים...מההתחלה. לא ככה? תמיד מתחילים מההתחלה. בכל פעם היא תימצא במקום אחר. וברצינות. מצד אחד, בכלל לא חשוב מאיפה מתחילים. חשוב להתחיל, לאט לאט ולא בפרויקטים גדולים.  אם הכי חשוב לכם מטבח,...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בואי לעזור

זה התחיל עם פניה בפייסבוק. בואי לעזור. אני מקבלת פניות כאלה מעת לעת, משתדלת להעתר. שמעון ואריאלה. הוא בן 81. היא בת 76. שולחים לי תמונות של דירה מגובבת. גיבוב כזה של עלבון וצער ואולי גם תקווה שהתבדתה. היא חולה, והוא עדיין...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

בואו נכין את הבית לפסח

בואו נכין את הבית לפסח פסח ממש ממש כבר פה. כרגיל לפני פסח, כל מי שאמון על ניהול משק הבית (כן כן גם הבנים לפעמים..) יוצא  מדעתו בהכנות בניקיונות בפרויקטים של סדר וארגון שהכל, אבל הכל צריך להיעשות ממש לפני הפסח. צריך לסדר את...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה