הבלוג של שירה רודמן

שירה רודמן – מתמודדת לראשות עיריית רחובות

מתמודדת לראשות עיריית רחובות

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיוני 2013

“חברים, לא נפלתי על הראש, ואם רוצים לשנות חייבים להיכנס לפוליטיקה ולפעול מבפנים”

25/06/2013

“חברים, לא נפלתי על הראש, ואם רוצים לשנות חייבים להיכנס לפוליטיקה ולפעול מבפנים”

זו התשובה שאני נותנת לכל מי ששואל אותי למה בחרתי להתמודד לראשות עיריית רחובות, רק ראש או ראשת רשות קובעים את סדר העדיפויות, עבורי החינוך חשוב ואני רוצה לראותו מוצב במקום הראשון. אני רואה את התפקיד כמקום להתוות בו חזון, תכנון ארוך טווח וסדרי עדיפויות בכל תחומי האחריות.

אחרי 14 שנות מעורבות בחברה ובקהילה בתפקידי ניהול שונים ומגוונים בארץ ובארה”ב הבנתי שאת השינוי המהותי באמת ניתן לעשות אך ורק מבפנים ולכן החלטתי לרוץ לראשות עיריית רחובות.

כששמעו על החלטה שלי לרוץ לראשות העיר, לא מעט חברים קרובים אמרו לי: “היום את משמשת כמנכ”לית של קרן מצליחה ומוכרת ברחבי העולם, למה את צריכה “להתלכלך” בפוליטיקה ?”  לחברים האלה אני עונה בדיוק מה שאני עונה לעצמי: אני מאמינה בעיר ובפוטנציאל הטמון בה, אני רוצה שכל תושבי רחובות יתגאו בעובדה שהם גרים בעיר הזאת. אני רוצה שתושבי רחובות יתגאו במערכת החינוך שלהם, שירגישו מחוברים לקהילה שלהם ושישמחו לגור בעיר חזקה ומתקדמת שתהווה מודל לערים השכנות באזור.

כאמא גאה לארבעה ילדים המתחנכים במערכת החינוך ברחובות אני מבינה שקריטי להציב את החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני. מבחינתי להשקיע במערכת החינוך זה לא רק לבנות גנים נוספים ולצבוע מחדש כיתות של בתי ספר בעיר. מבחינתי, חינוך זה בעיקר הקניית ערכים חברתיים לילדים, תפישת עולם, גישה המתורגמת לתוכנית עבודה , שיתופי פעולה ועוד. גיבשתי אסטרטגיה לשיפור הישגי התלמידים שיובילו לשינוי אמיתי בעיר שלנו.

באשר לשאלה האם לאישה יש סיכוי? מבחינתי זו לא שאלה, מבחינתי אם האדם קורץ מהחומר המתאים ויש לו את התכונות המתאימות לנהל אנשים, ארגונים ותהליכים גדולים, אז לא משנה מה המגדר שלו\ה.  עם זאת, אני חושבת שכאם לילדים במערכת החינוך העירונית אני רואה את היתרונות בהיותי אמא וחשיבות גדולה למעורבות במוסדות הלימוד ברחובות.

העולם הפוליטי  ידוע כמאתגר, כעולם שאנשים טובים לא רוצים להיכנס אליו וזה אכן מרתיע(!) אך אני מאמינה, בכל ליבי, שעלינו לשנות זאת. זו לא המציאות בכל מקום והגיעה העת גם אצלנו. מנהיגות נשית מנוסה, מקצועית ואיכותית היא חלק מהותי בשינוי  המיוחל.

חברות יקרות, אנחנו חייבות לתפוס פיקוד ובפוליטיקה ניתן לשנות. אין זה קל, אבל אנחנו חייבות להתמודד וואני בטוחה שנצליח!

בהצלחה לכל המתמודדות בכל הרשויות המקומיות ותודה מראש על האמון.

עוד מהבלוג של שירה רודמן

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...