הבלוג של שירה מייזנברג

עודף זמן פנוי

אימא אומרת שיש לי יותר מדי זמן פנוי. אימא תמיד צודקת.

עדכונים:

פוסטים: 81

החל מאפריל 2013

איזו בדיחה גרועה זו ללדת במלחמה. אני לא רוצה

20/07/2014

“זה לא יהיה נעים לתינוק”, ענתה מאיושה, בת 4.5, כששאלתי אותה למה לא אוכל להצטרף לריקודים הפראיים שלה ושל אחותה הקטנה בסלון ביתן.
כבר הרבה זמן אני חושבת על כל הדברים שלא יהיו נעימים לתינוק, שכרגע הוא עובָּר וגם בתור אחד שכזה בטח יש דברים שלא נעימים לו.

בטח לא נעים לו כשאני שותה קולה או מנסה לשכב על הגב. בטח ובטח לא היה לו נעים כשהרופא דחף אותו בסקירה הראשונה והשנייה כדי שיראה לנו את הצד הטוב שלו.

בטח לא יהיה לו נעים להידחף ממני החוצה לאור הבוהק של חדר הלידה. אני שמה כסף שהוא לא יאהב את הזריקות שיקבל אחרי הלידה. יש מצב שגם ההתחלה-של-חדר שארגנו לו לא יהיה לטעמו.

גם לי לא נעים. לקום בתנופה מהכיסא שלי עם כל אזעקה, רק כדי להיזכר שבשבוע 40 וקצת לא עושים שום דבר בתנופה. להיזכר שאנחנו גרים בקומה שמינית בדירה שאין בה ממ”ד, ושהמקלט הקרוב נמצא שמונה קומות מתחתינו. לחשב מה יותר גרוע – להתנודד עם הבטן לכיוון הדלת (אני מיישמת נוהל רעידת אדמה, כי, כאמור, אין באפשרותי לציית להוראות “צבע אדום”) או לפסוע באיטיות אליה כשתינוק רך בזרועותיי. להיכנס עם האבא המיועד לוויכוחים מטומטמים כי העצבים שלי, שהיו בשליטה רוב ההיריון, פקעו והתרופפו. לקרוא חדשות. להתעדכן בפייסבוק. לעשות לייק לתמונה של המפקד שלי מהצבא, שעדיין בקבע ומצטלם בשכפ”ץ כאילו שלבחור בגילו ובמצבו המשפחתי אין משהו טוב יותר לעשות.

לא נעים אז לא עושה. כל ההתלהבות לקראת הלידה דעכה, וכרגע אני בעוצר יציאות. לא תת-מודע ולא פסיכולוגיה בגרוש. אומרת לכל מי שבסביבה שאני את הילד הזה לא מביאה במצב המטורף הזה. אם מותר לו להתעכב עוד קצת, אנחנו נתעכב. בנקודת זמן מסוימת לפני כתשעה חודשים עשיתי את הבחירה המודעת ליצור אותו, מתוך מחשבה שאני כן אוכל להתמודד עם הרבה קשיים שהחיים מזמנים. אבל את הקושי הזה לא צפיתי. נכון שאין חרטות ואין החזרות, אבל גם אין רצון מיוחד שזה יקרה תכף ומיד. אז אנחנו מחכים.

יש מקלט. שמונה קומות מתחתיייש מקלט. שמונה קומות מתחתיי.

עוד מהבלוג של שירה מייזנברג

תצוגה מקדימה

ברד קולה בשלוש שניות

קחו בקבוק של משקה מוגז כלשהו בטמפרטורת החדר ונערו אותו חזק. אחר כך שימו את הבקבוק בפריזר. בסרטון שלפניכם נעשה שימוש בבקבוקי חצי ליטר והם הוכנסו לפריזר לשלוש ורבע שעות. הוציאו מהפריזר, הפכו את הבקבוק ופתחו אותו. ספרו...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

זה בכוונה שהיא תהיה חולה

מטה לחמי העיקרי בשנות התיכון היה שמרטפות. הקליינטורה מנתה בעיקר וכמעט בלבד את שני הבנים הקטנים של השכנים מלמטה. לא ידעתי לתמחר את שירותיי, וכך למדתי בגיל צעיר שילדים זו עבודה קשה שאין שכרה בצדה. עם זאת, יש לי כמה וכמה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

לבכות מפרסומת למסטיק

כשאת כבר חושבת שהפכת לכלבה מרירה וקשוחה שראתה הכול, באה פרסומת קטנה אחת למסטיק ומתפוצצת לך בפרצוף:   ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה