הבלוג של שירה דן - בואו נדבר על זה...

shiradan

שירה דן, עובדת סוציאלית, פמיניסטית, מאמינה בחדי קרן וגרל'ס פאוור. מטפלת בנערות ונשים, מרצה ומדריכה הורים וצוותים חינוכיים בקידום שיח של מיניות בריאה ומניעת אלימות מינית.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מינואר 2019

אנחנו כאן, נשמיע את קולנו, נראה את פנינו, ונדרוש מכם לקבל את זה

22/01/2019

#לא תמחקו אותי. אני פה, ואני אשאר פה, אישה שיש לה מה לומר. נראה שרק לפני מספר חודשים יצאנו בקול רם וברור לשביתת הנשים, מפגן כוח גדול כנגד האלימות ששוררת שם בחוץ, החלטנו לקראת חנוכה להביא אור גדול. המהלכים האחרונים והמחאות המגדריות הם תוצאה ישירה של קמפיין #METOO שהתחיל צונאמי נשי של קולות שאומרים דיי, עד כאן, הגיע הזמן לשינויי, ואנחנו נהייה אלה שנעשה אותו. עידן מי טו הוא עידן של סדר חברתי חדש, של שיוון, כבוד ונוכחות נשית. מאסנו במטרידנים, במיזוגנים בשונאי הנשים ואוהדי הפטריארכיה, אנחנו נדחק אתכם לפינה ונאמר בקול גדול, לא אצלנו, לכם ולתרבות האונס שלכם אין יותר מקום פה.

לא תמחקו אותי

ואז הגיעה מחיקת הנשים הגדולה, קונטרול אלט דיליט על פוליטיקאיות בשלטי חוצות. אתמול הגיעו דיווחים וצילומים של כרזות פוליטיות בהן נעדרות ציפי לבני ותמר זנדברג. מדובר בשלטים שהוצבו מול קניון איילון  לרגע היה נדמה לי שאני מדמיינת, שהתעוררתי בשנות החמישים ומקומה של האישה במטבח. חשבתי שאולי ששכחו לצלם את ציפי לבני, שתמר זנדברג הייתה חולה בצילומים אבל התבדתי. התעמקתי וקראתי הודעה לקונית ”על פי הפרסומים האחרונים בתקשורת, סירבה מחלקת הרישוי של עיריית בני ברק לאפשר הצבת שלטי חוצות בשטחה המוניציפלי, בהן מופיעות מועמדות לבחירות הארציות”. זהו אנחנו לא ראויות להיות פנים, שם ותמונה באזורים מסוימים.

tel aviv
אני חברות שואלת לאן הגענו?!מעבר לעובדה שמדובר בהדרה מסוכנת של נשים מהמרחב הציבורי יש פה איזה גבול שמסמן אותנו כנשים מסוכנות, לא ראויות ולא שוות להופיע בכרזות. אז אני אישה ואני כועסת, ואני לא שותקת. נפקחו לי העיניים והן רואות דברים קשים. רק לפני חודש  שוחררו מבתי הכלא 42 עברייני מין ו238 גברים מכים אז אל תשאלו אותנו אחר כך למה לא התלוננו. לא התלוננו כי מערכת הענישה ומערכת בתי המשפט לא יעילה לנו. אל תשאלו אותנו למה השיימניג והפייסבוק הפכו לכיכר העיר שלנו, תשאלו את עצמכם איפה אתם הייתם ששמעתם על הנתונים האלה, ומה אתם עשיתם כדי שאמא שלכם, האישה שלכם הבת שלכם או חברה שלכם תרגיש בטוחה יותר בעולם הזה.

לפני שבוע ירון לונדון אמר שהתוכנית שלו ירדה מהמסך כי נשים ככל הנראה מתעניינות בעולמות של יחסים ולייףסטייל, קוטקס העלו קמפיין בו גם אם את במחזור אסור לך להפגין חולשה כי אישה חייבת תמיד להיות סוג של כל יכולה. בקיצור אולי הגיע הזמן לראות בנו מעבר ללק ג’ל וסבון כלים.  עייפנו מלהתנחמד, מלשלוח מכתבי תלונה, מלבקש יפה. אין לנו עיניין לבקש שינויי חברתי עברנו ללדרוש אותן. כאשר אתם בשבוע אחד מעניקים פרס מטעם כנסת ישראל לאיל גולן, משחררים עברייני מין וגברים מכים, אל תופתעו שאנחנו לא נחמדות יותר, אל תופתעו שאנחנו לא מחכות שאתם תיתנו לנו את המרחב הציבורי ואת הביטחון בו, הגיע הזמן שאנחנו ניקח אותו לעצמנו.

אז אני אישה ואני קיימת ואני מזמינה אתכם לצעוק את זה יחד איתי, נשים וגברים מכל המגזרים שנפקחו להם גם העיניים והם רוצים להפוך את המקום הזה לבטוח יותר ומאפשר עבורנו. א.נשים שחשוב להם שנשים ירגישו בטחון ועוצמה במרחב הציבורי, ולא ימחקו אותנו כאילו היינו איזה אימוג’י.  אם נראה לכם גברים שאתם מיותרים אתם טועים, לא מדובר במאבק של נשים כנגד גברים אלא במאבק של אנשי האור כנגד החושך, מאבק שנותן לנו כנשים מקום ונראות וביטחון במרחב הציבורי, כי רק ככה נוכל להפוך את העולם הזה למכבד ובטוח יותר עבור הילדים והילדות שלנו.

אודות

עוד מהבלוג של שירה דן - בואו נדבר על זה...

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 11 months
תצוגה מקדימה

איזה מין דבר זה

בעשור האחרון אני מתעקשת לדבר על מה שלא מדברים עליו. אני מטפלת, מעבירה סדנאות והרצאות להורים, בני נוער וצוותים חינוכיים וטיפוליים בקידום מיניות בריאה ומניעת אלימות מינית. נראה שמאז ומעולם מין ומיניות חוברו לאשמה, שתיקה...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

היא אוהבת רק רדיו חזק

היוש דפנה ומיה, כל בוקר מתוך שינה כמעט עוד לפני הקפה של הבוקר והצחצוח שיניים יחד עם גלגול הפייד של הפייסוש ובהייה בסטורי של האינסטוש אני שומעת אתכן, אני שומעת קול נשי מעיז בטוח עם טונות של הומור ושנינות, כזה שהיה חסר לי....

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה