הבלוג של שמרית מרקוס

הבלוג של שמרית מרקוס

היי אני שמרית, נשואה לגיא ואמא לשני בנים מתוקים מהחיים. במקצועי, יועצת שינה מוסמכת לגיל הרך, מלידה עד 5 שנים, בגישת האינטיליגנציה הרגשית. בוחרת לשלב כאן את האהבה שלי לאנשים, למקצוע ולכתיבה מהבטן. מוזמנים באהבה!

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מאוקטובר 2016

שיחות כאלו מחזירות אותי אחורה ומזכירות לי כל פעם מחדש שאני זוכה לקום בכל בוקר לשנות למשפחות את החיים. ליטרלי.

26/04/2018

פעם ראשונה שאנחנו מדברות. אני בשקט, מקשיבה בשקיקה לכל מילה שלה, שומעת את השברים בקול שלה ונעצבת. שומעת גם קצת את עצמי 6 שנים אחורה ומנערת לרגע את המבט כדי לצאת מהסיפור שלי ולהתרכז בשלה.

היא ממשיכה לדבר ומספרת לפרטי פרטים עד כמה היא מכירה את התינוקת שלה, כל הבעה שלה, כל בכי שלה, כל סימן שהיא עושה ועדיין, היא לומדת אותה כל יום מחדש עוד קצת וקשה לה. קשה לה כי הם לא ישנים קשה לה כי היא מאבדת את השפיות. היא תוהה אם זה גורלם ואם בכלל שווה לעשות מאמץ כלשהו או שאולי עדיף להשאיר את המצב כמו שהוא ולתת לזמן לעשות את שלו.

הקטנה תמונה 1צילום: pexels (Kat Jayne)

עוטפת אותה מן תחושת כישלון, איך היא – אימא לשלושה ילדים מרגישה הכי לא אימא בעולם כי איבדה כיון ובינינו, גם אמונה. בעצמה ובתינוקת שלה. אז היא החליטה שלא, שאין לה סיבה טובה להמתין, היא חייבת לעשות משהו עכשיו בשביל התינוקת שלה, בשביל הילדים הגדולים שלה ובשביל הזוגיות שלה שהולכת ונעלמת.

היום, אני שומעת אותן בכל מקום, את האימהות העייפות. פתאום כל מה שאני רואה מול העיניים שלי אלו תינוקות עייפים, תינוקות משפשפים עיניים, תינוקות צווחים בקולי קולות ומולם הורים מתוסכלים שלא ברור להם כל כך מה הם רואים וב”שיטת מצליח” משיגים הפוגה של כמה דקות עד הבכי הבא.

“שמעתי שאת לא כמו כולן, אז התקשרתי”  היא אמרה לי כשסיימה לשפוך בפניי את ליבה. “אני לא יודעת מה את עושה שונה מיועצות אחרות ואיך בכלל זה עובד כל הייעוץ שינה הזה, אבל אני מרגישה שאת היחידה שיכולה לעזור לי”.

כחכחתי בגרוני ושאלתי אותה מה היא מרגישה שחסר לה, מה היא הייתה רוצה לשנות בחיים שלהם היום ועל מה היא לא תתפשר או תוותר. לרגע תהיתי אם כדאי שניפגש ונדבר קצת לפני שהיא תחליט מה לעשות, אבל מהתשובות שלה הבנתי מיד שאנחנו באותו ראש, חיכיתי שהיא תבין את זה בעצמה.

GPB_1661צילום: גלי פלג

לתינוקות אין חוקים

אין נכון ולא נכון

אין שחור ולבן

לכן גם אין אוטומט

המשכתי לומר לה חצי בצחוק וחצי ברצינות שאני לא “מתקנת” תינוקות, רק הורים. חייכתי ושמעתי אותה מחייכת בחזרה. היא הבינה שאני רואה אותה, שומעת אותה ומקשיבה לה ושכך בדיוק היא תרגיש גם בהמשך הדרך.

מכאן כבר התחלנו יחד דרך משותפת, דרך שהיא רואה בה את התינוקת שלה מזוית קצת אחרת, דרך שבה היא פועלת מתוך הבנה ולא מתוך ייאוש ופתאום ברור לה מה היא עושה ולמה. דרך שבה היא מרגישה בבית – “בבית לשינה טובה”.

בבקשה, אל תישארי לבד

אני כאן, דברי איתי

054-6735940

https://www.facebook.com/shimrit.sleep.consultant/

הקטנהצילום: ענת וקין

 

עוד מהבלוג של שמרית מרקוס

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

צעדים ראשונים בהורות

מה שהביא אותי לכתוב הפעם הוא פוסט שקראתי לפני כמה ימים באחת מקבוצות האימהות בפייסבוק. פוסט שכתבה אימא טרייה לתינוק מתוק במיוחד (את זה אני יודעת כי היא צרפה תמונה.. תאמינו לי מתוק במיוחד!) ושיתפה את שעבר עליה בביקור בבית...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

שיווק דיגיטלי: גם אני צריכה שיחזיקו לי את היד

חברה טובה סיפרה לי על בית הספר לשיווק דיגיטלי של סלונה ולאומי עסקים ועל חוויה שכנראה לא תתרחש במקום אחר וגם לא בזמן אחר, אז נרשמתי ואחר כך די שכחתי מזה. את ההודעה המרגשת והלא צפויה על הבחירה בי למחזור הלימודים הקרוב,...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה