הבלוג של שמרית מרקוס

הבלוג של שמרית מרקוס

היי אני שמרית, נשואה לגיא ואמא לשני בנים מתוקים מהחיים. במקצועי, יועצת שינה מוסמכת לגיל הרך, מלידה עד 5 שנים, בגישת האינטיליגנציה הרגשית. בוחרת לשלב כאן את האהבה שלי לאנשים, למקצוע ולכתיבה מהבטן. מוזמנים באהבה!

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מאוקטובר 2016

החלטתי לכתוב הפעם את הדברים קצת אחרת. מהצד שלנו כהורים ופחות מצד הילדים שלנו. אני מקווה שזה ייגע בכן, אם לא בכולכן אז בחלקכן. מותר לכן גם לא להסכים.

כששואלים אותך מה הדבר הכי חשוב לך בחיים, את בטח תאמרי “הילדים שלי”. הרי ברור לכולנו שהילדים הכי חשובים, כי כולם מדברים ככה ויש בזה אמת – הם כל עולמנו ואנחנו.. כל עולמם. באותה נשימה – איך את מרגישה כשלא ישנת טוב בלילה? איך את נראית כשלא ישנת טוב בלילה? איך את מתפקדת במהלך היום? אני בטח לא אחדש לך יותר מדי… את עצבנית, חסרת סבלנות, מלאה רגשות אשמה, חסרת אנרגיה, עולה במשקל ומתבאסת מזה (ויש קשר מוכח מדעית בין השניים) לא נעימה לסביבה ולעצמך, גם לעבודה זה מגיע – את מאבדת ריכוז מהר מאד, יצירתיות… הפכה להיות ממך והלאה, לא בא לך להשקיע, לא בא לך כלום! המרמור מגיע מכל פינה ולפעמים… בואי נודה על האמת, למי בא לחזור הביתה לשעת ההשכבה ולהתמודד עם הזוועה שהולכת שם? אם את כבר בבית אז המתח והלחץ וגם העצבים משתלטים על העניינים ואת שוב מתבאסת שבאנרגיות כאלה הסתיים לו עוד ערב.

מה היית עושה כדי ליהנות בכיף אחר הצהרים על הילדים, לאכול ארוחת ערב בנעימים, לשמוע את הילדים מתגלגלים מצחוק במקלחת, השכבה קצרה, לשתות כוס קפה בנחת בסלון עם בן הזוג שלך ולשמוע את השקט.

לשמוע את השקט. לגמרי פריבילגיה.

כשאת רוצה שהתינוק שלך ישן טוב בלילה, זה בשבילו! לגמרי בשבילו! ולא חלילה בשבילך. זה הפך להיות פשע לחשוב על עצמך כשיש לך ילדים. ממתי לרצות לישון טוב בלילה הופך אותך לאימא פחות טובה? לרצות שהילד שלך ישן טוב בלילה כדי שגם את תוכלי לישון בלילה הופך אותך אימא, לאיומה ואגואיסטית? ממתי את  – אימא – פחות חשובה? מתי הפסקת לאהוב את עצמך ולדאוג לעצמך?

pexels-photo-235243

הבאנו ילדים לעולם ומה אנחנו נותנים להם? מה אנחנו יכולים לתת להם כשאנחנו עייפים? בן אדם יכול לתת רק את מה שיש לו ולא את מה שאין לו. כשאנחנו עייפים – אין לנו. פשוט אין. אין לנו את כל הדברים הטובים שאנחנו רוצים וחולמים לתת להם ותחושת “ההורות הבינונית” פשוט נמצאת שם ודוגרת לה על המצפון שלנו על כל מה שלא הספקנו לעשות.

מי מפסיד פה מכל העניין? אני לא ממציאה שום דבר חדש, אולי רק מזכירה דברים שאת כבר יודעת. רק שצריך לפעמים לומר אותם בקול רם כדי להתייחס אליהם או להיזכר בהם.

טסת לאחרונה? טרחת להסתכל על הדיילת הנחמדה שהדגימה באופן מעורר עניין את הנחיות הבטיחות במקרה של אסון? אני אזכיר שהיא מסבירה איך לחגור, מה כל נורה בצג החיווי שלך אומרת, איפה נמצאת חגורת ההצלה, איך משתמשים בה ועוד ועוד… היא גם מדגימה מה לעשות בזמן חירום במטוס כשנפלטות מעל ראשכן מסיכות חמצן – את מסיכת החמצן שימו קודם לעצמכן ואחר כך לילדים.

אם לא תשמרי על עצמך, מי ישמור על הילדים שלך? למה כשזה מגיע לשינה זה אחרת? כי את “מסתדרת” גם עם כמה שעות שינה פה ושם? כי זה לא מסכן חיים? כשאנחנו עובדות “על אדים” מה שנקרא אנחנו מרגישות יפה מאד לאיזה אדם זה הופך אותנו. כואב ומבאס לחשוב על זה. ואנחנו אלופות בלשמור את זה בבטן.

סטטיסטית כל אימא שניה שקוראת את הפוסט הזה לא ישנה בלילה. אני לא מתכוונת ל 12 שעות שינה רצופות כן? אבל את בטח לא ישנה אפילו 6.

הגוף שלנו יכול לשרוד מספר שבועות ללא מזון, שבוע לכל היותר ללא מים. בלי שינה – ימים בודדים. זה אומר שהמשמעות של שינה עבור הגוף שלנו היא קיומית – כדי לשרוד! לאן אני חותרת? להחזיר לעצמך את האומץ להגיד בקול רם שגם את חשובה, חשובה מאד.

מותר לך לרצות שהילדים שלך ישנו טוב כדי שגם את תוכלי לישון טוב בלילה ולקום מאושרת ורעננה בבוקר. זה לא הופך אותך לאימא פחות טובה, או פחות אחראית או פחות כל דבר אחר. ההיפך.

“אימא, שינה טרופה לא משאירה אותך שפויה, אז תאהבי את עצמך לפחות כמו שאת אוהבת אותי”

hearts-937664_1280

*נכתב בלשון נקבה אך מתייחס כמובן לשני המינים.

 

אתן מוזמנות להגיב ולשתף את זה הלאה

ומי שרוצה לחזור לישון ולחייך מוזמנת לדבר איתי

שלכן, שמרית

054-6735940

עוד מהבלוג של שמרית מרקוס

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...