הבלוג של shikmala

shikmala

אישה , אמא וחולמת. כותבת בלוג. במסגרת הפרטית בעלת קליניקה לטיפול רגשי קוגניטיבי cbt והדרכת הורים במסגרת הציבורית יועצת חינוכית ומנחת קבוצות מקווה לעוד כמה טייטלים בהמשך

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מדצמבר 2017

24/08/2018

 

images

לפעמים אני שואלת את עצמי באילו נושאים אני כותבת בבלוג? האם בנושאים של אימהות,פסיכולוגיה קוגניטיבית כמטפלת רגשית או בכלל על נושאים שמטרידים אותי. היום אני כותבת על כמה תובנות משמעותיות בחיים בעקבות קריאה של ספר.

העולם שלנו והחיים בו רצופים מכשולים ואתגרים, עבודה קשה , פרנסה וגידול ילדים. כל אלה יכולים להיות מטשטשים את הדבר העיקרי שבנו והוא שמיעה והאזנה לפעימות הלב שלנו. מן התבוננות פנימה, הקשבה עצמית .

האם יש לנו פנאי, זמן ושקט להתבוננות הזאת?  האם יש כל כך הרבה מסיחים שגורמים לשרירים או לחושים מסוימים להיות רפויים? אני רוצה לדבר על חוש השמיעה שלנו, האם עצרנו להקשיב לרעשים שמתרחשים סביבנו?

להקשיב לאחרים, לשים לב לסביבה? אני רוצה לדבר על הכעס שמופיע ומטשטש לגמרי את כל האיזון הפיסי שלנו וגורם להתנתקות או לתגובות לא רצוניות. רוב האנשים יודעים שמדיטציה היא כלי עבורי הן בטיפולים והן באיזון הפנימי שלי וגופי.

והנה התובנה שקמה לה שבנוסף למדיטציה שמרגיעה ומאזנת יש גם את האפשרות לשמוע, להרגיש להתבונן בעצמי ובסביבה. בחיינו תוך כדי עומסים ולחצים אנחנו מאמינים שאנחנו רואים את העולם הסובב אותנו, אבל מה שאנחנו קולטים הוא רק את השכבה העליונה.

יש לנו אפשרות לתפוס את מהות הדברים את עיקרם. האם חוש הראייה שלנו גורם לנו להזניח את החושים האחרים לדוגמא? בשעה שהזעם משתולל בתוכנו, הוא כ”כ עוצמתי שגורם לנו לבלבול  חושי. האם זעם הופך אנשים לעיוורים וחירשים?

כך גם עם קינאה וחשדנות. העולם מתכווץ, הוא מתערער כשאתה זועם או פוחד. האם שאלתם את עצמכם ממה אתם פוחדים? האם הפחד מלווה אתכם תמיד? לעיתים הפחד קטן ולא מורגש ואפשר לרסנו לעיתים לא.

אצלי הפחד מופיע בזיעה קרה על הגוף , למדתי לזהות זאת ואני משתדלת לעצור כשזה קורה ולהבין מה הטריגר? מה היה באותו רגע שהגוף שלי נכנס לפריזז.לעתים קרובות אני משתדלת למצוא את הזמן לעצירה, התבוננות, להרגיש מה הגוף אומר או רוצה, אני משתדלת לעצור ולהקשיב לסביבה אולי היות יותר רגישה לעצמי / לאחרים.

עולם שלם פתאום נגלה, חיבור עצמי, עוצמה פנימית, חוסן. מאחלת לכל אחד להתפתח, לגלות תובנות, להתחבר לעצמי הפנימי ולהתחזק

שיקמה לנדאו

פסיכותרפיה קוגניטיבית

ביבליוגרפיה : יאן. פ,ס. “אומנות ההקשבה לפעימות הלב”

 

עוד מהבלוג של shikmala

תצוגה מקדימה

עד כמה חשוב לאהוב את עצמי?

עד כמה חשוב לאהוב את עצמי? לקבל, להיות גאה. להסתכל ולהתמוגג להביט ישר ולהגיד תודה על כל השפע שמקיף אותי. להוקיר על הדרך עם ההצלחות ועם הכישלונות. לזמן לעצמי מכל הטוב הזה. גם ברגעים קשים חשוב למצוא בכל מה שאפשר להיאחז ויש...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה