הבלוג של shelley12376

shelley12376

שלי דגן, אמא לשני בנים מדהימים ולוחמת שקיבלה "מתנה" בדמות סרטן השד. מאושרת ולא מפסיקה לחייך

עדכונים:

פוסטים: 18

החל מאוגוסט 2017

08/10/2017

גאה!

נרגשת!

תמיד אמרו לי שאני גיבורה. תמיד אמרו לי שאני אמיצה. לא ממש הבנתי למה כי  רק עשיתי מה שהייתי צריכה לעשות. כל יום ראשון הייתי מתייצבת לעוד טיפול של כימו. חוזרת הביתה ומעבירה את השבוע עד לטיפול הבא.

ועכשיו, אחרי 4 חודשים ו-17 יום (החל מה-21.05.17 ועד 08.10.17) בהם עברתי 4 טיפולי כימו קשים במיוחד ועוד 12 טיפולי כימו “קלים” יותר, אחרי שעברתי ימים של חיוך ואושר כי תמיד ניסיתי להסתכל על הצד החיובי. אחרי שעברתי ימים ארוכים של חולשה ועייפות או דווקא נדודי שינה. אחרי שהייתי גיבורה וליוויתי זוג חברים ביום המאושר בחייהם עוד משלב הצילומים לחתונה ועד לאחרון האורחים והתארחתי באהבה בעוד 2 חתונות מרגשות, ברית ומסיבת רווקות. אחרי שעברתי אינספור ביקורים במרפאה ובבית החולים, זריקות ע”ג זריקות, מחטים שחדרו לי לגוף כאילו זה מים לשתיה. אחרי מפגשים עם חברות שעברו או עוברות ביחד איתי את המחלה ואחת תומכת בשנייה. אחרי צילום לקמפיין “אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה”. אחרי שהיו ימים בודדים שהתעצבנתי כי לא היה לי כח לכלום גם לא לדבר בטלפון. אחרי יומיים של טחורים ועוד יום יומיים בערך של שלשולים (סליחה על הגועל אבל עם הכימו יש דברים הרבה יותר גרועים שעוברים). אחרי שלקראת הסוף הרגשתי מה זה כאב בקצות האצבעות מה שלא ידעתי שקיים עד לאחרונה ועכשיו אני צריכה לבחור את האצבע לגרד איתה כי באצבע אחרת יש מין כאב כזה לא מוסבר. אחרי שפתאום מתחילה להרגיש נימול באצבעות שלמזלי עובר אחרי תרגילים שאני עושה. אחרי שנפלו לי 2 סתימות ועכשיו אני כל פעם מחכה שעה בתור לסתימה זמנית שמחזיקה מעמד רק כמה שעות ולא באמת שווה משהו אבל גם לא ניתן לתת לי טיפול אחר ובינתיים סובלת מכאבי שיניים. אחרי חוסר חשק ל”שופינג” כי אחרי 2 בגדים שאני מודדת אני פשוט כבר לא עומדת על הרגליים ולכן כל הבילויים שלי מסתכמים בלשבת בבתי קפה / מסעדות. אחרי שהתנזרתי מסושי ומי שמכיר אותי יודע כמה זה קשה לי. אחרי שנשארו לי רק 2 ריסים בעין שמאל ואפס בעין ימין ועוד כ-15 שערות בכל גבה וקרחת בקרקפת. אחרי שלמדתי לאפר גבות כשבעצם יש הרבה הרבה יותר קרחות מאשר גבות. אחרי שעברתי ימים של חיוורון וימים של נפיחות בפנים. אחרי שעברתי שחזור שד בעזרת ניפוח שנפל על אותם ימי ראשון שהיו מוקדשים לכימו (השחזור הסתיים לאחר כחודש וחמי בערך). ביקורים בעבודה כי לא אשכח לעולם את התמיכה שקיבלתי מהם לאחר הגילוי ולאן אני חוזרת לאחר שאסיים את אובדן כושר העבודה (ואחרי טיסה לחו”ל כמובן). אחרי שעברתי ימים ולילות במיטה כי פשוט לא היה לי את הכח לצאת מהמיטה ולפעמים גם שטיפת כלים או תליית בגדים נחשבה לספורט מאתגר ומעייף. אחרי כימו בריין שעדיין לא הסתיים ובהזדמנות זאת אני מתנצלת על כל הדברים שלכם היו נראים חשובים ואני פשוט שכחתי, זאת לא אני זה הכימו וזה לא תירוץ. הזיכרון פשוט נדפק! אחרי כל מה שעברתי עם 2 ילדים בבית וללא בן זוג (ובכל זאת היו נסיונות לתקופות מסוימות ואני מודה לאלו שהסכימו לצאת איתי וללכת איתי יד ביד למרות המחלה).

אז אחרי כל זה ועוד הרבה יותר, אני עדיין יכולה להגיד שיחסית עברתי את הכימו עם מינימום תופעות לוואי ומקסימום חיוך ואופטימיות.

פעם ראשונה שאני יכולה להגיד שאני מרגישה גיבורה על כל הדרך שעברתי, בעיקר כי דאגתי לשמור על אופטימיות ולעודד אחרים עם מינימום קיטורים מצידי (מקווה ומאמינה). אני באמת מרגישה כברת דרך שרק מי שעבר את זה יכול להבין.

נהניתי היום מהחיבוק במחלקה האונקולוגית ומהחיבוק מהמשפחה על הדרך שעברתי. נהניתי לקבל ברכות מזל-טוב בכל מדיה אפשרית.

נכון, עברתי גם ניתוח לפני ואעבור בהמשך עוד ניתוח והקרנות וטיפול הורמונלי. למרות זאת, תקופת הכימו זאת תקופה משמעותית מאד בחיי ובתקופת המחלה הפרט שהגיע הזמן לעשות עליה וי אחד גדול.

היום נפרדתי מהמחלקה האונקולוגיות עם עוגה, כיבוד ומתנות אישיות. חייבת להודות לכל אחד ואחת שליוו אותי. אם למישהו היה ספק, אז אין ספק! מחלקת אונקולוגיה בבית חולים מאיר היא המחלקה האונקולוגית מס’ 1 בארץ!!! אתם הצוות המנצח וכבר מחר אבקר שוב, רק שמחר זה יהיה לטובת דיקור סיני.

תודה לכל מי שתמך בי לאורך הדרך, לכל אחד מבני המשפחה המדהימה שלי שנתנו מעצמם יותר מ-100%, תודה לחברים ולחברות, תודה לצוות הרפואי, תודה לחברים שהכרתי בעקבות המחלה. תודה לכם שקראתם את כל מה שכתבתי.

אני אוהבת אתכם ומרגישה מאושרת ♥

ביי ביי כימו.

עוד מהבלוג של shelley12376

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

פני חולה

הריסים כבר לא ממש ריסים. אפשר לספור את הכמות הקטנה של ריסים שנשארו עלי. הגבות דלילות מתמיד. עדיף לעבור עליהן עם איפור. הפנים לרוב חיוורות. כן, אני חולה ולפעמים גם רואים את זה עלי. אומרת לפעמים כי עם איפור הכל נראה יותר...

תגובות

פורסם לפני 2 years

פאה לי, פאה לי, פאה לי חביבה....

כל החיים חלמתי להיות בלונדינית. כולנו בשלב כזה חלמנו על בלונד. לא? לי ניתנה האפשרות הזמנית להיות בלונדינית, שטנית, ברונטית, שחרחורת, אדמונית.... אז כן, הייתי בתחילת שבוע שעבר אצל "רבקה זהבה" והחלטתי להשתולל ולהתפנק עם...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה