הבלוג של יהודה בנך

בשביל השפע

מאמן אישי ועסקי, Master NLP Practitioner, HypnoCoach Practitioner,"העבודה" של ביירון קייטי, B.A בכלכלה. עוזר לאנשים להפטר מפחדים וחרדות ומקשיים מנטלים כמו כעס, האשמה ולרכוש ביטחון עצמי.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאפריל 2012

דיאטות נכשלות בגלל 4 סיבות עיקריות ומותירות אחריהן תסכול ואכזבה. אלא שהרגשת הכישלון איננה במקומה שהיא תוצאה של אסטרטגיה לא נכונה מלכתחילה. דיאטות מבוססות על כוח רצון ומלחמה ומעוררות התנגדות והדרך הנכונה היא עבודה עם ההתנגדות ושינוייה.

25/04/2012

העיסוק בדיאטות מאוד אהוד השנים האחרונות. מי לא רוצה להיראות טוב יותר? להרגיש טוב יותר? להיות בריא יותר?

אחד מקללות חברת השפע הוא שהצריכה עולה על הצרכים הבסיסיים שלנו ויוצרת נטייה להשמנה וחולי הנגרם מצריכה מוזמת של כל המאכלים הלא בריאים והטעימים לכאורה.

הפתרון המידי לתהליך ההרסני הזה הוא דיאטה.

אלא שבמבחן התוצאה של הטווח הארוך רוב הדיאטות נכשלות, לא מכיוון שהן אינן טובות. שהרי מה הבעיה? צריך רק לדאוג שמה שנכניס לפה יהיה קצת פחות ממה שאנחנו שורפים בעבודה שלנו “ובא לציון גואל”.

אלא שהדיאטות נכשלות ברובן, בגלל כמה סיבות:

1. האכילה מזמן לא מהווה רק מקור לסיפוק צרכי האנרגיה של הגוף אלא היא מספקת צרכים רבים נוספים ולכן ההסתכלות על מאזן האנרגיה מפספסת את הצרכים הנוספים הללו.

2. דיאטה נתפסת כתהליך קצוב בזמן, מבצע עם התחלה וסוף. לכן מי שעושה דיאטה מובן “לסבול” לתקופה מסוימת כדי לחזור להרגלים הישנים.

3. אכילה, כמו כל הרגל אחר, יושבת “בתוכנת ההפעלה” שלנו, עמוק בתת המודע. שינוי בהרגל לטווח ארוך לא יכול להיעשות רק על ידי שינוי בהתנהגות- דיאטה. יש להעמיק לתת המודע שם מוטמעת ההתנהגות ולבצע את השינוי בתוכנת הפעלה. דרך אגב, שינוי עמוק בתת המודע איננו שינוי קשה ואיננו דורש עבודה ממושכת.

4. כל שינוי בהרגל שמתמצא בשינוי התנהגות מבוסס על כוח רצון ולכן מלכתחילה הוא נתפס כקשה. אבל הבנה עמוקה של דפוסי החשיבה, מלמדים שבכל מצב שבה קיימת התנגשות בין הרצון המודע לבין הרצון החבוי בתת המודע, סופו להיכשל. כך שהתוצאה של ההסתמכות על כוח הרצון מבלי שינוי עמוק ברמת התת מודע חסר סיכוי ורק גורם לתסכול ותחושות אשם וכישלון.

המסקנה היא שדרך הדיאטה איננה נכונה ונועדה לכישלון מלכתחילה ולכן גם תחושת האשם מיותרת וכדאי לחפש את הפתרון המקום אחר.

הדרך לשינוי הרגלי התזונה חייב להיות שונה ולעבור דרך שינוי בתוכנה שהביאה אותנו מלכתחילה למקום בו אנו נמצאים. זה לא שינוי קשה והוא לא מבוסס על מאמץ ומלחמה כאשר הוא מבוסס על עקרונות ה-NLP.

במאמר הבא אפרט כיצד לבצע תהליך שינוי מוצלח…

יהודה בנך- מאמן אישי מומחה בתהליכי שינוי והשפעה

Master Practitioner NLP

HypnoCoach Practitioner

[email protected]

052-7365636

עוד מהבלוג של יהודה בנך

תצוגה מקדימה

מה היה קורה אם כסף לא היה מהווה בעיה עבורך?

לפני מספר ימים קיבלתי לתיבת המייל שלי הודעה, מאחד המנטורים היותר ידועים להצלחה, שהכותרת שלה הייתה: מה היה קורה אם כסף לא היה מהווה בעיה עבורך? המסר היה שניתן להפוך למגנט לכסף ועל ידי כך לפתור את בעיית הכסף. אני לא יודע...

תצוגה מקדימה

סליחה? ...אני כבר סלחתי במשרד...

כמה הרהורים על סליחות: אם אנחנו אמורים לבקש סליחה, למה שלא נתחיל קודם כל עם עצמנו. לבקש סליחה על כל הפעמים בהם האשמנו, גידפנו או פגענו בנו על ידי כך שהאשמנו את עצמנו בפעולה שגוייה או בהימנעות מפעולה, או בתוצאה בלתי רצויה...

הרזיה- 5 השלבים לשינוי הרגלי אכילה

כל תהליך שינוי נתקל במחסום ההתנגדות של תת המודע. ההרגל שרוצים לשנות מוטבע באישיות. הוא נרכש בזמן מסויים מתוך למידה, או חיקוי והוא משמש את בעליו. המניעים שבגללם הוא התקבע בזמן עבר אינם ידועים לנו אבל ההרגל מחזק את השימוש...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה