הבלוג של sharoomba

סיפורי שרומבה

שרון (שרומבה) בת 30 מתל אביב, בזוגיות עם אילן הנהדר, שנע בין לעלות לי על כל עצב אפשרי לבין להגדיר מחדש את עוצמת האהבה שלי אליו, בינתיים מצליח לו. בעלת עסק לקוסמטיקה, טיפוח, וטיפולי נשמה. קרדיט לצלמת תמונת הפרופיל כאן: נילי... +עוד

שרון (שרומבה) בת 30 מתל אביב, בזוגיות עם אילן הנהדר, שנע בין לעלות לי על כל עצב אפשרי לבין להגדיר מחדש את עוצמת האהבה שלי אליו, בינתיים מצליח לו. בעלת עסק לקוסמטיקה, טיפוח, וטיפולי נשמה. קרדיט לצלמת תמונת הפרופיל כאן: נילי ממן, צלמת וחברה נהדרת

עדכונים:

פוסטים: 10

החל מאפריל 2014

בואו נדבר על זה רגע, כל מהותי וישותי מתרכזת בחודשים אלו בהריוני הראשון, אז על זה אני רוצה לכתוב, למרות שעוקביי בטוויטר ואולי גם בפייסבוק הותשו ונכתשו לחלוטין מהציוצים שלי בעניין, הגיע הזמן לרכז את הכל בפוסט אחד.

מי המציא את המשפט הכה מוטעה “הריון זו לא מחלה”?

הריון זה משמח (כשהוא רצוי) הסקירות מרחיבות את הלב, הגילוי בן/בת, ההתרחשויות הקטנות בבטן, ההתעגלות הסקסית למדי, הכל מאוד משמח. מקדמים אותך לראש התור, קמים לכבודך, נותנים לך מים, עושים לך כבוד, אני מודה ומתוודה שאני מנצלת כל רגע ורגע בהריון הזה.

אני עצמאית, יש לי את שרומבה, העסק שהקמתי לפני שנתיים וחצי, כל כולו צבע ואהבה, פדיקור ומניקור, שלל לקים וטיפולים, ובעיקר הנפש, והבנות שהפכו לחברות עם הזמן.

בשליש הראשון העסק שלי כמעט לא תפקד. האמת חייבת להיאמר- שליש ראשון זה דרעק גדול. הקאתי כמעט כל יום, ירדתי במשקל, לא הצלחתי לאכול, הבחילות היו שם 24/7, ולא הצלחתי להפסיק לחשוב מה עושות נשים שצריכות להיות בשמונה בבוקר במשרד ולתפקד רגיל.

חברה אמרה לי שהיא הייתה מקיאה בפח ליד העבודה, מתעשתת ונכנסת לעבוד, חברה אחרת אומרת שהיא נאלצת להקיא בשירותים המצחינים במשרד שלה, כל הדברים הללו ששמעתי בשליש הראשון, עת הגוף שלי התקומם כנגד מתקפת ההורמונים והיצורה החדשה בבטן, די זעזעו אותי. אם לא התברכת במנהל/ת שיכולים להבין ללבך, או מישהי שעברה את זה בעצמה ובעוצמה- נראה לי שדי אכלת אותה.

מהרגע שאת נכנסת להריון במדינת ישראל, מגיעה לקופת חולים לבדיקה ראשונה, את נכנסת לסחרחרת בדיקות, כאלה שמומלצות וכאלה שכדאי במקרה ויש לך הרבה מזומנים בצד. בקרים עצלים בבית הקפה הופכים לבקרים מעצבנים בתורים דחוסים בקופת החולים, עת את מחזיקה צנצנת פלסטיק עם שתן, עטופה במגבונים, הסוואה מגוחכת לכל הדעות.

מבדיקה לבדיקה, ועוד אחת, משקיפות לסקירה, ואם במקרה התגלתה לך סכרת הריון, בהצלחה עם 7 דקירות ביום (עד שהאצבע מתמלאת דקירות קטנות ואין כבר מקום) ורישום מדוקדק, אכילה מסודרת כל שלוש שעות, ביקורת במרפאת הריון בסיכון (לא יכלו למצוא שם סימפטי יותר?) כל שבועיים, שלל רופאים ודעות. בהצלחה עם עם ישראל חי, זה שמרשה לעצמו לגעת לך בבטן בלי רשות, להגיד לך אם כדאי לך להניק או לא, ומה דודה שלו עשתה כשהיא ילדה שלישיה. כולם יודעים טוב יותר ממך, לכולם יש עצות.

והקימה בלילות, כי את כבר לא לבד, מישות עצמאית שיכלה להתאפק עם פיפי הפכתי להיות לתרנגולת ממהרת שחייבת פיפי עכשיו, אז מה עם שלוש בלילה, וארבע, וחמש, ושש. פיפי זה פיפי, ורצוי שתעשי את זה עכשיו לפני שיברח לך.

אחרי שהשליש הראשון נגמר, מתחיל השליש השני, בו יש הקלה גדולה בוודאי, אבל לא פחות דאגות ובדיקות, בגדול- התחלתי לקבל כבר בלי תשלום טפסי 17, מה שמעיד על הפיכתי להריונית גריאטרית מתקדמת. אנקווה? אה, את לא צריכה לשלם, חה חה חה, כבר היית שם שלוש פעמים, זה בחינם. באמת תודה.

הרחם מתרחבת, לפעמים הגב נתפס, וזה הזמן לספר שאני מעצמת נרקוטיקה קטנה, כל הכדורים שבעולם? אצלי. לכאבי גב ונפש, חזקים וחלשים יותר. אני הכתובת. אם פעם כאב לי הגב, הייתי לוקחת כדור, עפה קצת והסיפור נגמר. ביום שבת ירדתי מהאוטו למאפייה (קמח מלא!) ושמעתי קליק שאי אפשר היה לטעות בו. צלעתי כל הדרך לפחמימות המורכבות. כדור? הצחקתם אותי, אקמול לבן לא עוזר. למחרת אני מדדה למרפאה, הרופאה יכולה לרשום לי זריקה, אבל זה לא מומלץ. מה תעשי? תסכני את העוברית שלך? לא, תשכבי בשקט ותחכי שיעבור, או שתשיגי תור לכירופרקט הכי מבוקש בעיר, שיחזיר אותך למקום תמורת סכום נאה. ככה זה עכשיו, יש מישהי לפניך ואת צריכה להתחשב בה ולא להזיק לגופה הקטן והמתפתח.

הכל טוב ויפה, אני מוכנה להכל, חיכיתי לילדה הזו שנים, אני מקבלת הכל באמת באהבה, סבלנית ומתחשבת ולומדת ומקשיבה ומכילה ומה שתרצו, אבל

תגידו לי עוד פעם שהריון זה לא מחלה, איי פאקינג דר יו.

לפוסט 1 סלונה

עוד מהבלוג של sharoomba

תצוגה מקדימה

דעו תקווה

על זה חשבתי לכתוב יותר מאוחר, אבל אחרי שביקשתי את האישור של בן זוגי לכתוב על זה, אני הולכת על זה בלי בושה (על הבושה אכתוב בפוסט אחר) ועם הרבה תקווה וכח. בפוסט הקודם כתבתי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

5 דברים שאני אוהבת אצל הגבר שלי, ואחד שלא

כמעט 15 שנים מפרידות בינינו, הכרנו בפלטפורמה משוגעת שזה לא הזמן ולא המקום לכתוב עליה. נפגשנו בהפוגה בין ההפקות המטורפות שלו, ועד שבע בבוקר דיברנו, הוא נתן לי לישון במיטה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

היולדת מותשת ומבקשת לסיים את הלידה בניתוח קיסרי

בפעם הראשונה מאז שאני כותבת אני נאמנה לסיפור מתחילתו ועד סופו ללא השמטת פרטים לשם קיצור הפוסט ונוחות הקריאה. 1990 מילים, כל אחת הייתה חשובה לי מספיק כדי להיכנס לפוסט...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה