הבלוג של שרון שחף

שרון שחף, מומחית לאימון רגשי

מאמנת בשיטת האימון הרגשי, שיטה ייחודית פרי פיתוחי, המאפשרת שחרור מלא ממטעני עבר ודפוסים מעכבים בתוך חודשים ספורים בלבד. פרטים נוספים ועוד המון כתבות ומתנות באתר: http://www.shahafcoaching.com/

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מספטמבר 2011

לכבוד ט”ו באב, חג האהבה, אציג בפניכם את חמשת העקרונות החשובים ביותר לחיים מלאי אהבה וליצירת זוגיות מאושרת:

Loving couple outdoor

1. זוגיות היא סימטרית – לא רק זוגיות אלא כל מערכות היחסים בחיינו משקפות את מצבנו הפנימי; משפחה, סביבת עבודה וחברים. אך שני המקומות שבהם משתקף מצבנו יותר מכול הם בני-הזוג שאנו מושכים לחיינו ומצבם של ילדינו. לכן אמירות כגון: “הייתי איתה שנה ומאוד אהבתי אותה אבל היא משוגעת לגמרי” או “רק עכשיו אני מבינה שהבעיה היתה אצלו ולא אצלי”, שגויות מיסודן. רבים אינם מצליחים להבין את הסימטריה משום שהם מחפשים אותה בפן החיצוני בעוד היא פנימית. היא באה לידי ביטוי בשני פרמטרים עיקריים: 1. תחושת הערך העצמי של האדם (כן, כן, דווקא אדם ש’עף על עצמו’ אינו אוהב את עצמו כלל) 2. רמת הכאב הרגשי שאדם סוחב.

זהו הכלל הראשון והחשוב ביותר, ובמובנים מסוימים אפילו היחיד, שחשוב ליצירת זוגיות מאושרת! שכן כשאתם בוחנים אילו אנשים אתם מושכים לחייכם אתם מגלים את המפתח למקום שבו עליכם להשתנות.

2. זוגיות היא משחק של שניים – אף שפעמים רבות נראה שבמערכת היחסים ישנם “החזק” ו”החלש” תמיד שני הצדדים משחקים זה לידי זה. לדוגמה: מישהי נשארת במשך שנים בקשר לא הדדי – עם האקס, עם גבר שמסרב להגדירה כבת-זוגו או עם הגבר הנשוי – לאחר מכן היא מצדיקה את עצמה באמירה: “הוא החזק, הוא היה צריך להפסיק את זה”, ומסירה אחריות מהעובדה שהיא נשארה. חשוב להבין שאותו “גבר חזק” שנמצא במערכת יחסים כזו אינו חזק כלל וכלל, ולכן אין בכוחו לכבד את הצד השני ולומר לא לעוד רגע של הנאה שמשכיח ממנו את כאבו. בדומה, כאשר מדובר בהתעללות מסוג כלשהו קל לחשוב שהמתעלל הוא החזק ושהוא פשוט יכול להפסיק. חשוב להבין שלאדם פגוע ומלא כאב קשה עד בלתי אפשרי לשלוט באלימות, פיזית או מילולית, וכן, שהקושי לשלוט גובר פי כמה וכמה כאשר האדם שממול אינו שם גבולות וומתנהג כשק חבטות.

כמובן שאיני מצדיקה ניצול או אלימות אני רק אומרת שאנו תמיד אלו שאחראים על חיינו ועל בחירותינו, ולעולם אין תועלת בלתלות את האשמה בצד השני ולהסיר אחריות מעצמנו.

3. כשילדים משחקים באמא ואבא – לרבים יש זוגיות אך לראות זוגיות בריאה ומאושרת זה נדיר מאוד! הסיבה העיקרית לכך אינה דווקא חוסר התאמה אלא מצבם הפנימי של בני-הזוג בטרם הנישואים. בעידן המודרני רוב המבוגרים הם מעין ילדים לא מטופלים שסוחבים לתוך הזוגיות את כאב ילדותם ואת הציפיה לפיצוי בדמות האדם המכיל והתומך שהוריהם כשלו למלא. ברגע שבן/בת-הזוג נכשלים באופן טבעי במילוי המשימה (שכן אופי כזה של יחסים יכול להתקיים רק בין הורה לפעוט), מתפתחת טינה חמוצה ומערכת היחסים מתחילה להתדרדר. אף שחברות, תמיכה ושיתוף הם אלמנטים חשובים בקשר זוגי זה לא מה שמחפש הילד המגודל, הוא מחפש מעין דמות הורית שתקח עליו חסות רגשית ותמלא את החלל שבתוכו, במקום להבין שאת החלל הזה יוכל למלא רק בעצמו.

4. להתחתן זו לא חוכמה – עוד תופעה בעייתית של העידן המודרני היא ההיסטריה ההמונית סביב זוגיות וחתונה. נשים צעירות מגיל 20+ כבר חיות בפחד עצום שמא לא ימצאו זוגיות. הלחץ המגונה שהן עצמן יוצרות, ואחר-כך מאפשרות לסובבים להזינו, גורם להן להתנהל בפחד מתמיד ובניגוד לצו לבן, ופעמים רבות לקבל החלטות שגויות שמובילות לנישואים אומללים ולילדים אומללים שגדלים לתוכם.

5. אהבה אמיתית היא המפתח – בט”ו באב, חג האהבה, שבטעות נתפש כ”חג הזוגיות”, מי שאין לו זוגיות נוטה להרגיש אומלל. “עוד שנה חלפה ועדיין אין לי אהבה” הם אומרים לעצמם. אבל אהבה אמיתית והתאהבות רומנטית אינם אחד, ולמי שאינו מבין מהי אהבה אמיתית לעולם לא תהיה זוגיות מאושרת. בעוד אהבה היא היכולת לאהוב באמת ובתמים, ללא ציפיה וללא תלות, למרות חסרונותיו של האחר, התאהבות היא רגש מונע אגו שמחפש הערצה ואישור בעיניי האחר ומהווה מעין סם שמשכך לרגע את הרגשות הקשים שבתוכנו. היכולת לאהוב ולא רק לדרוש אהבה היא הבסיס לה-כ-ו-ל!!! לאושר, להצלחה, להנאה בחיים ולקיום מערכות יחסים בריאות ומאושרות.

שיהיה יום מלא אהבה!
-:-
שרון שחף, מאמנת מומחית לשיחרור חסמים רגשיים
לאתר: http://www.shahafcoaching.com/

מומחית בתחומך? רוצה להצטרף למועדון ״המומחיות״ של סלונה? הגישי מועמדותך כאן

עוד מהבלוג של שרון שחף

Thumbnail

הרגע בו את מפסיקה להיות מושכת

בהתחלה את נהנית מקרבתו, מפלרטטת בשובבות, מחייכת לעצמך בסיפוק כשאת רואה את האופן בו הוא מביט בך. את חשה בשיאך; מושכת. מעניינת. אשה! אך מהר מאוד במקום ליהנות מקרבתו את הופכת נזקקת לה, ואז כבמפולת שלגים הרסנית את מוצאת את עצמך...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

למה שמישהו "שווה" יבחר דווקא בי?!?!

רבות מסתובבות עם אמונה מכאיבה שאומרת: "אני לא מספיק... (מעניינת/מיוחדת/יפה או צעירה) על מנת שמישהו 'שווה' יבחר דווקא בי," "לכן, אם מישהו רוצה בי משמע שאינו מוצלח ממני." בשל כך הן מסוגלות להיות בקשר רק עם גבר ששופט ומבקר אותן או...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים