הבלוג של שרון שחף

שרון שחף, מומחית לאימון רגשי

מאמנת בשיטת האימון הרגשי, שיטה ייחודית פרי פיתוחי, המאפשרת שחרור מלא ממטעני עבר ודפוסים מעכבים בתוך חודשים ספורים בלבד. פרטים נוספים ועוד המון כתבות ומתנות באתר: http://www.shahafcoaching.com/

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מספטמבר 2011

אם גם את רווקה או גרושה שמרגישה לא רק לבד אלא גם פחותה בגלל הסטטוס שלה, שכמהה לזוגיות, אך כל-כך לחוצה עד שהיא מבריחה כל גבר בקלות, שהורסת לעצמה במו-ידיה ואחר-כך שונאת את עצמה, יש כמה דברים פשוטים שתוכלי לעשות עוד היום כדי לשנות את התמונה ולמשוך לחייך את הזוגיות הנכונה:

pair-539477_1280

שיפוט עצמי – שיפוט עצמי נתפש לא אחת כגורם מקדם; “אם אכעס על עצמי מספיק סוף-סוף אשתנה”. אך בפועל השיפוט העצמי, בשונה מביקורת עצמית בונה, מחליש עד כדי-כך שהוא מונע שינוי. לדוגמה: בעוד שיפוט עצמי הרסני ישמע כך: “סתומה, עוד פעם עשית את זה. את לא מסוגלת לשלוט בעצמך, הא??”ביקורת עצמית בריאה תשמע כך: “הרגישות שלי גורמת לי להתפרצויות בכל מערכת יחסים שבה אני נמצאת והורסת לי. עלי למצוא דרך אפקטיבית לתקן את המצב.” לפיכך, שני עוד היום את האופן שבו את מדברת אל עצמך ועל עצמך. ואם את עדיין מתעקשת שהשיפוט העצמי מועיל, בדקי את השלכותיו במבחן התוצאה!

ויתור עצמי – כשאת מכירה גבר שמוצא חן בעיניך ונכנסת למערכת יחסים לרוב תמצאי את עצמך מהר מאוד בעמדה של ויתור. ‘מחליקה’ על דברים וסותמת את אוזנייך בפני קולות פנימיים שזועקים שמשהו כאן אינו כשורה. הכול כדי להמשיך לאחוז במערכת היחסים ולא לחזור לבדידות האיומה. את מתייעצת עם כל העולם ואז או שאת מקבלת עצות מאנשים מפוחדים כמוך שמעודדים אותך להמשיך בוויתור, או שאת מקבלת עצות על רגל אחת ממישהי שאינה מבינה את המצב ומה שבעיקר חשוב לה זה לשאוב לרגע הקלה מכך שמצבך גרוע משלה. חולשתך והוויתור העצמי שבו את נוקטת גורמים לבן-זוגך שלא להעריך אותך ומלמדים אותו שזה בסדר לא להתחשב בך.

הפחד שיגלו מי את באמת – מכיוון שאינך אוהבת את עצמך באמת ומתביישת בפרטים שונים שקשורים להיסטוריה שלך – העובדה שלא היית כמעט במערכות יחסים או אופי מערכות היחסים שבהן היית, הרגלי האכילה שלך או האמת על משפחתך – במקום להיות אותנטית בקשר את מנסה לאחוז בתדמית בדויה, לפיה אינך חושפת הכול על עצמך ולעתים אפילו משקרת לגבי פרט כזה או אחר. דבר זה פוגע ביכולתך ליצור אינטימיות והפחד שמא תחשפי קורן ממך אף ללא מילים ומשפיע אוטומטית על יחסו של בן-זוגך אליך.

הדרך לשנות את המצב היא פשוט להפסיק להסתיר. עדיף לספר הכול בשלבים הראשונים של הקשר וכך לוודא שהגבר שמולך רוצה אותך ולא את התדמית שבנה עבורך שבעצם אינה את.

התנגדות עזה למצב שיוצרת אנרגיה קשה – התנגדותך העזה למצבה והפחד שמא דברים לא ישתנו ממלאים אותך באנרגיה שלילית. נכון, זה קשה להיות שמחה ומאושרת כשאין לך את הדבר שאת הכי רוצה. אבל יש דברים שאת מן הסתם עושה שמגבירים את האנרגיה הקשה שנודפת ממך ומרחיקה את האהבה: את מקטרת המון – בוכה לאמא, מקוננת עם חברות, ואפילו על הקיר בפייסבוק משתפת את כל העולם ואשתו. ולא רק על זוגיות את מקטרת – גם על העבודה, על האופן שבו מתנהגים הוריך ובעצם כמעט על כך דבר. את קוראת לזה ‘פורקן’ אבל אם תשימי לב תוכלי בקלות להבחין שלאחר ‘פורקן’ כזה את מרגישה הרבה יותר גרוע עם עצמך!

כדי לשנות את המצב אין שום צורך לומר שהכול מושלם. מספיק להפסיק לקטר, להשתמש במילים קשות (כלפי המין הגברי ובכלל), ולהתנהג כאילו ‘מגיע לך’ כי ‘לכולם’ יש זוגיות חוץ מלך. כשאת קמה בבוקר הזכירי לעצמך להתנהג כפי שהיית מתנהגת אילו היתה לך זוגיות; נהגי באחרים כפי שהיית רוצה שינהגו בך, והתחברי לתחושת השמחה והשחרור שיהיו מנת חלקך כאשר תגשימי את חלומך – וכך תמשכי אליך את מה שאת רוצה.

רוצה את אלו שלא רוצים אותך – מכיוון שאינך אוהבת את עצמך את לא באמת מסוגלת לשאת מישהו שאוהב אותך, שכן אז עולה בך המחשבה: “מה לא בסדר איתו שהוא מסתכל עלי כך?” במקום זאת את מעריצה את אלו שנוהגים בך בזלזול ושלא רוצים בך כבת-זוג מן השורה. כמו מכורה את ממשיכה להיענות לכל אות של קרבה שהם מפגינים כלפייך למרות שאת יודעת שלעולם לא יתנו לך את מה שאת באמת רוצה.

זה לא שאני מציעה לך ללכת עם כל מי שרוצה בך גם אם אינו נראה לך. ההמלצה שלי היא ליצור חזון זוגיות – תמונה שתתאר את הגבר הרצוי לך על כל היבטיו, ותספר כיצד נראית הזוגיות שלכם יחדיו. השתמשי בחזון זה כמצפן שידריך אותך למי לומר ‘לא’ ולמי ‘כן’. היי נאמנה לחזון ואל תתני לפחד לקבוע את שיקול דעתך, ואז תראי כיצד גלגל המזל מתהפך והכול משתנה עבורך!

בהצלחה!

שרון שחף, מומחית לאימון רגשי

לאתר שלי: http://www.shahafcoaching.com/

לקבלת קורס הוידאו “להתנהל להצלחה” במתנה: http://www.shahafcoaching.co.il/success/

עוד מהבלוג של שרון שחף

Thumbnail

הרגע בו את מפסיקה להיות מושכת

בהתחלה את נהנית מקרבתו, מפלרטטת בשובבות, מחייכת לעצמך בסיפוק כשאת רואה את האופן בו הוא מביט בך. את חשה בשיאך; מושכת. מעניינת. אשה! אך מהר מאוד במקום ליהנות מקרבתו את הופכת נזקקת לה, ואז כבמפולת שלגים הרסנית את מוצאת את עצמך...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

למה שמישהו "שווה" יבחר דווקא בי?!?!

רבות מסתובבות עם אמונה מכאיבה שאומרת: "אני לא מספיק... (מעניינת/מיוחדת/יפה או צעירה) על מנת שמישהו 'שווה' יבחר דווקא בי," "לכן, אם מישהו רוצה בי משמע שאינו מוצלח ממני." בשל כך הן מסוגלות להיות בקשר רק עם גבר ששופט ומבקר אותן או...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים