הבלוג של שרון שחף

שרון שחף, מומחית לאימון רגשי

מאמנת בשיטת האימון הרגשי, שיטה ייחודית פרי פיתוחי, המאפשרת שחרור מלא ממטעני עבר ודפוסים מעכבים בתוך חודשים ספורים בלבד. פרטים נוספים ועוד המון כתבות ומתנות באתר: http://www.shahafcoaching.com/

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מספטמבר 2011

בכתבה הבאה אענה על כל השאלות הנוגעות לשלב החשוב ביותר ליצירת זוגיות מאושרת: שלב החיזור. שלב שבו ניתן לבסס קשר בעל יסודות מוצקים או להרוס לעצמך בלי להתכוון. אז בואי נראה איך עושים את זה נכון:
ID-10044748

עוד לפני הדייט-
היום רוב ההכרויות הן באמצעות המדיה. גם אם חברה מכירה לך מישהו עוברים קודם כול את שלב הפייסבוק והווטסאפ ולא ישר קובעים. הבעיה היא שישנם הרבה גברים שלא סגורים על עצמם ויכולים להתקשקש איתך במשך חודשים בלי לנקוט שום פעולה. הם יחזיקו אותך על אש קטנה באמצעות אמירות כמו: “כשנפגש…”, “כשנלך יחד ל….” אבל תכל’ס לא יעשו כלום. ומה קורה לך? את מפתחת ציפייה שמשהו סוף-סוף יקרה ובינתיים שורפת אנרגיה על ריק.

ההמלצה שלי: לקצר את השלב הזה ככל שניתן. אחרי שיחה וירטואלית קצרה את יכולה לכתוב לו: “אם תרצה להמשיך לשוחח אשמח, אני ב-054-0000000″. ולא, זה לא אומר שאת נוקטת יוזמה שתרחיק אותו, את בסך הכול מציבה גבול וזורקת את הכדור לידיים שלו. יכול להיות שאת חוששת שזה מוקדם בשבילו ושתאבדי אותו בגלל שאת לא הולכת לפי הקצב שלו, אבל גבר רציני שמצאת חן בעיניו לא יהסס להתקשר ולקדם את הקשר. וחוץ מזה, ללכת לפי הקצב שלו זו אחת הבעיות שגורמות לקשר לא להתרומם. כי כשהוא מבין שהוא יכול לעשות מה שהוא רוצה הוא לא לומד להעריך אותך.

בשום פנים ואופן! אל תכנסי למערכת יחסים וירטואלית שבה את מפתחת קשר רגשי של ממש עם גבר בעוד כלום לא קורה – וכנראה גם לא יקרה – ביניכם. דבר זה יחסום אותך מלמצוא מערכת יחסים רצינית. ואל תחזיקי ידידים וירטואליים רק כדי שיטפחו לך על האגו ויספקו איזושהי אשליה שאת לא לבד. זה לא לטובתך, וזה לא יקדם אותך לשום מקום.

דרך אגב, ברגע שהחלטת לצאת עם מישהו, גם אם רק לדייט ראשון, שימי לרגע את כל האחרים בצד. הפסיקי להיכנס לאפליקציות ולאתרים ועצרי לרגע את כל ההכרויות האחרות. כלל האצבע של איך להתנהג כאן הוא מאוד פשוט: בדיוק בצורה שאת היית רוצה שהוא יתנהג כשהוא נכנס איתך לקשר.

הדייט עצמו-
עם מי יוצאים לדייט – עוד לפני שיוצאים אני רוצה לדבר על עניין מאוד שגוי לדעתי: בררנות. השגיאה בעיני היא שאת לא מספיק בררנית! כן, שמעת אותי נכון. להבנתי, כדי להגיע לזוגיות מאושרת את צריכה להיות מאוד, מאוד בררנית ולהפסיק לבזבז זמן על גברים לא מתאימים רק בגלל לחץ של הסביבה. גברים שאת לא נמשכת אליהם ולא מתחברת אליהם. נצלי את הזמן שלך ביעילות וצאי רק עם מי שאת רוצה לצאת, לא עם מי שאת מרגישה שאת צריכה.

לדבר איתו טלפונית לפני הדייט - את חייבת לעצמך לשוחח איתו טלפונית לפני שאתם נפגשים, ולא לקבוע בהודעות. למה? כי מהקול ומסגנון הדיבור של בנאדם אפשר ללמוד כל-כך הרבה דברים, ויש פעמים שמיד תחושי רתיעה ותביני שאין טעם להיפגש עם אותו בחור. חוץ מזה, יש סטנדרט נמוך ולא מכבד הדדית בלקבוע בהודעות, אז אם את בעצמך עושה את זה – מומלץ שתשני את מנהגך.

איפה נפגשים? המקום האידיאלי להיפגש בדייט הראשון הוא בסמוך למקום מגורייך, גם אם הוא צריך להתאמץ לשם כך ולבוא מרחוק. אם הוא גר בחיפה ואת בתל-אביב את יכולה ללכת לקראתו, אם נוח לך, ולהיפגש בהרצליה, אבל עקרונית הוא יכול לעשות את המאמץ בשלב הזה. זה רק יגרום לו להעריך אותך יותר. הכי טוב זה להיפגש בשדרה, בבית קפה נחמד או בבר יין, לא בפאב. בפאב יש אווירה אינטימית מדי והרבה פעמים קורה שאחרי כמה דרינקים אתם מתחילים להתנשק ולהתגפף, וזה אולי נעים אבל לא לטובתך. (בעקרון אם את שותה בדייט, אל תשתי יותר מכוס אחת).

איפה לא להיפגש בשום אופן? אצלו בבית! זה מסר מאוד שגוי מצדך שלא יקדם אותך למערכת יחסים רצינית, הכי הרבה לסקס.

על מה מדברים בדייט – ישנו מעין טאבו על נושאי השיחה בדייט והרבה פעמים תקבלי עצות לא להיכנס לנושאים אישיים מדי ולא לדבר על אקסים. אז הדעה שלי שונה: הרי המטרה שלך היא להבין מי בדיוק עומד מולך כמה שיותר מהר כדי שתוכלי להחליט האם להשקיע במערכת היחסים הזו או לא, ולשם כך את צריכה לשאול אותו שאלות על חייו: על משפחתו, על עבודתו, על אקסיות. אם הוא מראה חוסר נכונות להיכנס לנושא מסוים אל תלחצי כמובן, אבל אם תשאלי תגלי שהרבה פעמים הוא ינדב בקלות המון מידע וגם יראה בכך התעניינות מצדך. ואם את חוששת שאם תשאלי תצטרכי לענות בעצמך על שאלות שאת לא רוצה, אל דאגה, את לא חייבת. אם הוא שואל שאלות על נושא שעליו לא נוח לך לדבר, עני באופן תמציתי (לא כדאי לשקר, אבל את גם לא חייבת לחשוף את כל הסיפור ישר בפגישה הראשונה) ואז הסיטי את השיחה לנושא אחר.

בעקרון בשלב ההכרות חשוב לזהות את ‘המוקשים’, את אותם דברים שגם אם הבחור נראה מושלם על-פני השטח, יפגעו בקשר לאורך זמן. אני מצרפת קישור לשתי כתבות שלי שיעזרו לך לעשות את זה באופן יעיל: 6 נורות אזהרה בבחירת בן-זוג, איך תדעי אם הוא מסוגל להשתנות? (ולא, לא את כל המידע את צריכה לקבל בדייט הראשון, אבל כן במסגרת הדייטים הראשונים).

כמה זמן נמשך דייט ראשון – לדעתי אין חוקים מדויקים לגבי משך הדייט. עם זאת, נסי להיות עם היד על הדופק ולשים לב אם האנרגיה של הדייט מתחילה לרדת, ואם כן אמרי משהו כמו, “טוב, מחר אני צריכה לקום מוקדם” או אם זה שבת אחה”צ: “קבעתי מאוחר יותר עם חברות”.

מי משלם – בדייט ראשון זה מאוד ברור מי משלם: הוא. אני מציעה בכל זאת לשאול: “לשים משהו?” גבר מכבד בדרך כלל יגיד לך “אין צורך” או הכי הרבה ישאל אם יש לך כסף קטן לטיפ. אם גבר מצפה שתשלמי בדייט הראשון זו, בעיני, נורת אזהרה לגביו. לאחר דייט-שניים לדעתי הכי נכון לשאת בהוצאות חצי-חצי או פעם הוא פעם את. גבר, למיטב הבנתי, לא צריך לממן אשה. זה אולי היה הגיוני בימים שבהם גברים היו עובדים ונשים יושבות בבית, אבל אין לכך הצדקה בעידן המודרני.

מגע פיזי - קודם כול, כל מגע פיזי שמתקיים, גם אם זו יד ‘תמימה’ שהוא שם עליך או נשיקה, צריך להיות רק אם את רוצה בכך!! בשום אופן אל תסכימי למגע פיזי שמרתיע אותך כי זה מה שמקובל או מפחד לאבד אותו, ואם לא מתאים לך הגידי ‘לא’. באופן עקרוני לא מומלץ לקפוץ למיטה בדייט ראשון או להגיע למעמד מאוד אינטימי (יש המון נשים שאומרות לי שהן לא מחשיבות מגע מיני לסקס כל עוד לא היתה חדירה. אז אני רוצה לתקן אתכן: זה מגע מיני לכל דבר אם עשיתם פחות או יותר את הכול חוץ מחדירה).

ככלל אצבע הייתי אומרת שאם את רוצה לבנות קשר רציני כדאי לחכות עם עניין המיטה כ-5-6 דייטים. עם זאת, ישנם גם קשרים רציניים שהתחילו בכניסה מוקדמת יותר למיטה. בדרך-כלל את יודעת מבפנים אם את נאמנה לעצמך או לא. גם אם את נמשכת אליו מאוד וקשה לך להתאפק, את הרבה פעמים יודעת שהסיפוק הרגעי לא ישרת אותך, ובמקרים כאלה אני ממליצה לא להיכנע ליצר.

לאחר הדייט הראשון-
מי יוזם דייט נוסף ולאחר כמה זמן – היום יש המון נשים שנכנסות ללחץ אחרי הדייט הראשון, כאשר בן-הזוג לא חוזר אליהן מיד, ויוזמות איתו קשר בעצמן. זו טעות מאוד מאוד גדולה! אם הוא לא חזר אליך משמע שהוא לא מספיק מעוניין או שהוא סתם אחד מאלה שלא סגורים על עצמם ובכלל לא יודעים מה הם רוצים בלי שום קשר אליך. ברגע שאת יוצרת איתו קשר יכול להיות שהוא יענה, ואולי אפילו תגיעו למצב שתיפגשו שוב, אבל אז את נכנסת לקשר מעמדת חולשה וקשר כזה לא יתרומם לכיוון שאת רוצה.

גבר רציני ומכבד יצור איתך קשר בסמוך לדייט הראשון, בוקר אחרי או מקסימום עד הערב שאחרי (לעתים מעט מאוחר יותר, אך בד”כ יתלווה הסבר מיוחד לעיכוב). גבר שיוצר איתך קשר לאחר שבוע וגם אז סתם מתקשקש ולא מדבר על הדייט הבא הוא גבר שלא סגור על עצמו. מאוד מאוד חשוב לתת לו את הספייס להראות לך מה כוונותיו לפני שאת ממהרת “להעיר את תשומת לבו לקיומך”. זה עדיין לא המקום ליזום, ואל תספקי לו תירוצים כגון: “אולי הוא ביישן”, “אולי הוא לא הבין שאני מעוניינת” וכד’. שיהיה ברור: גבר שרוצה מראה את זה!!!

אז איך להגיב אם הוא יצר קשר לאחר יותר משלושה ימים? במקרה כזה נסי להבין מדבריו מה קרה. אם הוא יהיה ישיר ויאמר משהו כמו: “התלבטתי בגלל כך וכך… אבל אני באמת רוצה לנסות”, זה בסדר, כי הוא מכבד אותך. אם הוא מתנהג כאילו לא קרה כלום ואפילו לא טורח לקבוע מיד דייט נוסף, שימי לב שאת נכנסת למערכת יחסים של ויתור. כי בעצם יש לך כבר איזשהי תחושה לא טובה בבטן ואת מתעלמת ממנה. איזו מערכת יחסים יכולה לצמוח לדעתך אם את מוותרת על מה שחשוב לך כבר בשלב הראשון?

ומה קורה בהמשך? שלב החיזור צריך להיות במגמת המראה ולא להידמות לנהג שיכור… יש היום יותר מדי אנשים שנמצאים במקום מאוד לא טוב ולא יציב עם עצמם, וניתן לראות זאת כבר בשלב החיזור לפי התנהלותם הלא עקבית והלא מכבדת. הפסיקי להתנהל מתוך פחד שלא יהיה לך משהו טוב יותר ולהחליק על כל דבר רק כדי לא להישאר לבד. זהו מתכון לאסון ובשום פנים ואופן לא לזוגיות מאושרת.

-:-

עוד על התנהלות בזוגיות, ובכלל על כל מה שאת צריכה לדעת כדי ליצור זוגיות מאושרת את מוזמנת לקרוא מתוך שלל כתבות הזוגיות שלי, כאן בקישור…

ואם את רוצה לדעת כיצד האימון הרגשי יכול לסייע לך ליצור את הזוגיות הנכונה, לחצי כאן…

שלך,
שרון

Image courtesy of photostock at FreeDigitalPhotos.net

 

עוד מהבלוג של שרון שחף

Thumbnail

הרגע בו את מפסיקה להיות מושכת

בהתחלה את נהנית מקרבתו, מפלרטטת בשובבות, מחייכת לעצמך בסיפוק כשאת רואה את האופן בו הוא מביט בך. את חשה בשיאך; מושכת. מעניינת. אשה! אך מהר מאוד במקום ליהנות מקרבתו את הופכת נזקקת לה, ואז כבמפולת שלגים הרסנית את מוצאת את עצמך...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

למה שמישהו "שווה" יבחר דווקא בי?!?!

רבות מסתובבות עם אמונה מכאיבה שאומרת: "אני לא מספיק... (מעניינת/מיוחדת/יפה או צעירה) על מנת שמישהו 'שווה' יבחר דווקא בי," "לכן, אם מישהו רוצה בי משמע שאינו מוצלח ממני." בשל כך הן מסוגלות להיות בקשר רק עם גבר ששופט ומבקר אותן או...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים