הבלוג של שרון שחף

שרון שחף, מומחית לאימון רגשי

מאמנת בשיטת האימון הרגשי, שיטה ייחודית פרי פיתוחי, המאפשרת שחרור מלא ממטעני עבר ודפוסים מעכבים בתוך חודשים ספורים בלבד. פרטים נוספים ועוד המון כתבות ומתנות באתר: http://www.shahafcoaching.com/

עדכונים:

פוסטים: 22

החל מספטמבר 2011

בהתחלה את נהנית מקרבתו, מפלרטטת בשובבות, מחייכת לעצמך בסיפוק כשאת רואה את האופן בו הוא מביט בך. את חשה בשיאך; מושכת. מעניינת. אשה! אך מהר מאוד במקום ליהנות מקרבתו את הופכת נזקקת לה, ואז כבמפולת שלגים הרסנית את מוצאת את עצמך במדרון הפחד, שוב מועמדת לדחייה.

וברגע שהאנרגיה שבתוכך משתנה משמחה לפחד, מהנאה לתלות, הוא חש בכך. שכן כולנו חשים, גם אם לא באופן לגמרי מודע, את האנרגיה שמשדר האדם שמולנו, ולעולם איננו ‘קונים’ לאורך זמן משחקים והעמדות פנים.

וכשעולה בך הפחד והוא נסוג קמעה כבהרף עין את הופכת לילדה קטנה וכעוסה שדורשת את הפיצוי שלדעתה מגיע לה. בלבך את מלבה כנגדו האשמות על מה שאינו מספק לך עוד, כאילו הוא ‘חייב לך’ את מה שלא הצליחו לספק דמויות המפתח בחייך עד כה. את מפסיקה ליהנות מחייך ללא נוכחותו, וגם כאשר הוא איתך, ברקע מחלחל הפחד מהרגע בו לא ירצה בך.

וכך, אם בתחילה מה שמשך אותו אליך היתה השמחה, ההנאה העצמית והעוצמה הנשית שהפכו אותך כה מושכת, כעת הוא רואה מולו אשה מלאת ספק עצמי, שזקוקה לאישור על כל צעד ושעל. מישהי שבטרם למדה לדעת מיהו באמת הפכה אותו לעמוד התווך של חייה.

ואת, אם בתחילה קיבלת אותו כפי שהוא ואף התפעלת ממנו בגלוי, כל שאת רוצה כעת זה שיבין היכן הוא לא בסדר וישתנה. אך לא משנה כמה ישתדל זה לעולם לא יהיה טוב מספיק עבורך. שכן, הצורך שבך אינו רציונלי ולכן הוא לעולם אינו יודע שובע. מבעד לכאב שאת נושאת עוד משחר ילדותך את מתקשה לראות נתינה ואהבה, ותדיר מצפה לרגע בו תחווי שוב פגיעה. וככל שנמשכת מערכת היחסים כך מתעצמת בך ההתמרמרות כלפיו על שנכשל בלשכך את הכאב שכבר שנים רבות מדי חי בך.

את משתמשת בדמעות ובכעס על מנת להראות לו היכן עליו להשתנות אך במקום להפוך אותך למושכת ונאהבת הדרמה הרגשית המוגזמת מוציאה אותו מדעתו. בפני חברותיך את מקוננת “ברגע שרציתי אותו הוא נכבה”. אך אין לקרירותו דבר עם העובדה שרצית אלא עם כך שהפכת תלותית. שכן, בן-זוגך בסך הכל רוצה להיות גבר מושך ונאהב, לא מטפל או דמות אב.


למה זה קורה לי?

התלות המכאיבה מתפתחת בשל שתי סיבות עיקריות:

הראשונה – צפייה מהאדם שמולך לספק לך משהו שאינו מסוגל, שבעצם אף אדם בוגר אינו יכול ואינו צריך לספק לרעהו – קבלה אולטימטיבית וטיפול בסגנון הורי. אינך עושה זאת משום שאת אדם רע או אנוכי, אלא משום שחסך מילדות עדיין מנקר בתוכך. הוריך, כמו רובם המוחלט של ההורים בתרבותנו התקשו לספק לך משענת רגשית הולמת שכן היו מוצפים בתסכוליהם ובמכאוביהם, ופעמים רבות אף דרשו שאת תספקי זאת להם. אין זאת אומרת שהם לא אהבו אותך או טיפלו בך כראוי אלא שלעיתים קרובות הרגשת נשפטת, לא מובנת, לא מספיק טובה, כמי שלעולם אינה בוחרת בדרך הראויה והנכונה. ועתה את מצפה שבן-זוגך יתקן זאת וללא תנאי יקבל ואף יאהב כל התנהגות, לא משנה עד כמה קיצונית, שלך.

הסיבה השניה היא שאת מפחדת לאחר את הרכבת, שכן מסביבך ההפחדה חוגגת – אמא, חברות, ובעצם כמעט כל הסובבים מתייחסים אליך כאל משהו שבקרוב פג תוקפו כבר כשאת בת 30. ואת מאמינה לכך ובשל כך נאחזת בקשר כבקרנות המזבח, לא משנה מה איכותו, וללא מחשבה מעמיקה כיצד יראו שארית חייך במסגרתו.


אז איך משתחררים מזה?

אם תחשבי על כך לעומק תגלי שתחושת תלישות היא שורש הבעיה. אמנם יש לך חברות אוהבות, הורים ואחים, אך גם כשאת מוקפת אנשים את תמיד חשה בודדה, כמי שאין לה שורשים.

תחושת התלישות נובעת מהאשמות שאת עדיין נושאת כלפי הוריך ומרחמים עצמיים על נסיבות חייך. רגשות אלה נמצאים ברקע, רוב הזמן מוכחשים ומודחקים לפינה חשוכה, אך כל הזמן מנהלים מאחורי הקלעים את ההצגה.

וכל עוד חיה ההאשמה בלבך את בעצם מנותקת רגשית מבית הוריך, משורשייך ובשל כך מרגישה חסרה, כמהה שמישהו יצילך מעצמך, מפוחדת עד מוות להיוותר לבד ונאחזת כטובעת בכל שביב של תקווה להצלה. ברגע שתשתחררי מכאב העבר ותמצאי את הנתיב לשורשייך תפתח בפנייך האפשרות לזוגיות מאושרת, חופשית מפחד, פשרה או תלות מכאיבה.

בהצלחה!

-:-

שרון שחף היא מאמנת אישית, מומחית לאימון רגשי

עוד מהבלוג של שרון שחף

Thumbnail

למה שמישהו "שווה" יבחר דווקא בי?!?!

רבות מסתובבות עם אמונה מכאיבה שאומרת: "אני לא מספיק... (מעניינת/מיוחדת/יפה או צעירה) על מנת שמישהו 'שווה' יבחר דווקא בי," "לכן, אם מישהו רוצה בי משמע שאינו מוצלח ממני." בשל כך הן מסוגלות להיות בקשר רק עם גבר ששופט ומבקר אותן או...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

הכי הרבה אני אביא ילד לבד

השאלה האם להביא ילד לבד היא שאלה שכל רווקה מעל גיל מסוים מגיעה לרגע בו היא שואלת את עצמה. אמנם כשהחלטה שכזו מגיעה מן המקום הנכון היא מבורכת, אך למרבה הצער נשים כבר בשנות השלושים המוקדמות לחייהן מתחילות לעסוק בשאלה, ובעוד...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים