הבלוג של שרון מיכאלי- רמון

שרון רמון, גם מורכב

מומחית לחינוך גמיש ומישחוק, חינוך באזורי אסון, מנתחת התנהגות ומנחת מחנכות והורים, מפתחת שיטת התנועה ההדדית ויזמת TOGI http://www.facebook.com/people/Sharon-Ramon/608627297

עדכונים:

פוסטים: 90

החל מאפריל 2010

וואו, איזה שבוע.

ארבעת המשדרים הקרובים של התכנית “אורלי וגיא בע”מ” יעסקו בתאונות דרכים. אורלי וגיא יתעדו וילוו ניסוי שנעשה לראשונה בישראל. העיר הנבחרת- אשדוד, שם הניסוי “השטח הסטרילי”.

משטרת התנועה, משרדי ממשלה, עיריית אשדוד, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ועמותת אור ירוק חברו יחד, ע”מ לראות האם- הסברה יומיומית, אכיפה מוגברת וצילום של שטח 24 שעות ביממה יגרמו להפחתת תאונות הדרכים דרך שינוי בהתנהגות הנהגים.

המשדר הראשון- ביום שני הקרוב.

בשבוע האחרון, סיימנו תחקירים, ראיונות, בניית כתבות תוכן שילוו כל משדר בנושאים שונים- פגע וברח, אכיפה וענישה, חינוך וקמפיינים, אוכלוסיות פגיעות, רוכבי אופניים ועוד.

הדרכנו מאות מתנדבים בעיר אשדוד, עיריית אשדוד הוציאה חולצות, כובעים, ברושורים, שלטי חוצות שכולם מעלים למודעות נהיגה אחרת, מתחשבת, בטוחה, אחראית.

עברנו יום צילומים בשטח, ימי צילום של תצפיתנים שאוספים נתוני התנהגות בכבישי אשדוד, מסיבת עיתונאים, כנס מתנדבים וישיבות רבות.

אני למדתי המון בשבוע הזה, מילים חדשות מעולם הטלוויזיה וההפקה, איך מערכות אחרות מסתנכרנות לתוך העשייה הטלוויזיונית, איך עירייה שלמה מתגייסת לטובת מטרה ולא מטילה אחריות על הממשלה, על הכבישים, על נהגים אחרים, ורוצה לשנות את הנתונים בעיר שלה.

מתוקף תפקידי נחשפתי כל יום לכל תאונה בעיר אשדוד, והלוואי ולא היו מתרחשות.

מחר, ייערך יום צילומים נוסף ומחר נפתח הניסוי.

במהלכו, אני מקווה שנצליח לגרום לכל הצופים לחשוב על הנושא, לא דרך הפחדה, אלא דרך מנגנונים של איך אני נוהג, מה אני לא מוכן לקבל, אילו נורמות חברתיות מתרחשות על הכבישים שלנו ואיך לשנות אותם {לדוגמא תופעת הפגע וברח שמתרחשת שוב ושוב בחודשים האחרונים}, ונצליח להראות, כמו שאומרים אורלי וגיא, שאפשר גם אחרת.

אז בהצלחה לאשדוד שנוהגת אחרת.

עוד מהבלוג של שרון מיכאלי- רמון

תצוגה מקדימה

גבר, אשה ומדינה

בוקר יום שני, לפני חצי שנה. מחלקת יולדות. קור מזגנים, תפרים, עייפות. בחוץ חם אימה. בן זוגי הספיק לעשות כמות סידורים לא הגיונית באותו הבוקר, בהתחשב בעובדה שהשעה הייתה 11:00 בערך. אנחנו חובקים את בננו הראשון, יושבים מול...

תצוגה מקדימה

חליצה, עשר שנים אחרי

"וְאִם לֹא יַחְפֹּץ הָאִישׁ, לָקַחַת אֶת יְבִמְתּוֹ; וְעָלְתָה יְבִמְתּוֹ הַשַּׁעְרָה אֶל הַזְּקֵנִים, וְאָמְרָה מֵאֵן יְבָמִי לְהָקִים לְאָחִיו שֵׁם בְּיִשְׂרָאֵל - לֹא אָבָה יַבְּמִי. וְקָרְאוּ לוֹ זִקְנֵי עִירוֹ,...

הזדמנות להשפיע, תאונות הדרכים, תכנית טלוויזיה חדשה

התמזל מזלי ופגשתי את אורלי וילנאי וגיא מרוז בהאיטי, פגישה כמעט מקרית. הם הגיעו לצלם דברים מסוימים וימי הצילום שלהם השתנו מעט. אני זכיתי בעקבות הביקור להיות מוזכרת באופן מגניב ביותר בשתי כתבות שהם כתבו על האיטי, אך יותר...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה