הבלוג של שרון מיכאלי- רמון

שרון רמון, גם מורכב

מומחית לחינוך גמיש ומישחוק, חינוך באזורי אסון, מנתחת התנהגות ומנחת מחנכות והורים, מפתחת שיטת התנועה ההדדית ויזמת TOGI http://www.facebook.com/people/Sharon-Ramon/608627297

עדכונים:

פוסטים: 90

החל מאפריל 2010

שלום,

שמי שרון רמון,

עובדת בפיתוח הדרכה, טיפול בילדים בשילוב של ניתוח התנהגות וספורט, ואסונאית שמסתובבת בעולם בין אתרי אסונות ופועלת בהם בעיקר בתחום החינוך. לפני חודש חזרתי מהאיטי אחרי תקופה בת ארבעה חודשים בה ניהלתי פרוייקט חינוכי רחב היקף.

בשנה וחצי האחרונות הקדשתי את עצמי לפרוייקט אישי מתוך אמונה שהוא יעזור לאנשים, ובעיקר לילדים רבים. להלן סיפור הפרוייקט,

לפני שבע שנים איבדתי את בעלי, אייל, בתאונת דרכים.
לאורך השנים גיליתי כי ישנם אנשים במעגל המשפחתי הקרוב של אייל ובמעגל החברים שקשה להם להתמודד עם העברת הסיפור לדור הצעיר ואינם יודעים כיצד להסביר לילדיהם מי היה אייל ומדוע הוא איננו.

בשיחות עם אנשים שהשכול הכה גם במשפחתם, ובהתייעצויות עם מורים, גננות ואנשי מקצוע הבנתי כי ישנו צורך אמיתי בספר אשר ישמש כלי עזר ויפתח פתח לשיחה והסבר בנושא.

לאור החסר החלטתי לכתוב ספר אשר יעזור לילדים להתמודד עם שאלות ורגשות, ויעזור למבוגרים לדבר או להסביר את הנושא, ובכך יעזור גם להם.
בספר השתמשתי באלמנטים שונים המאפשרים שיח על נושאים שונים: רגשות, זכרונות, קשיים, עניין העברת הספור עצמו והילד בסיטואציה ; כאשר האיורים בספר תומכים במלל ומייצרים סיטואציות פתוחות המשאירות מקום רב לדמיון ולפיתוח הנושא.

הספר בנוי כסיפור הרפתקאות וגילוי של ילדה בשם ללי, ומעוצב בצורה אופטימית ושמחה.

ניתן להשתמש בספר כ:

1. ספור לפתיחת הנושא

2. ספור כמקור להזדהות עם הגיבורה

3. ספור לעבודה קבוצתית של אמהות לילדים צעירים או לקבוצת ילדים

4. ספור לכתה או גן לקראת יום הזכרון או בעקבות מקרה קונקרטי.

אני מאמינה שהספר חשוב לחברה הישראלית ובייחוד לילדים הגדלים בתוכה. אובדנים שונים מלווים את חיינו, בין אם אישיים ובין אם קיבוציים, ואני חושבת שספר אשר מציג את הנושא באופן פתוח ותומך הוא הכרחי.

את הספר אייר בן זוגי דן מיכאלי.

אתר הספר- www.lalibook.com   מייל- [email protected]

עוד מהבלוג של שרון מיכאלי- רמון

תצוגה מקדימה

גבר, אשה ומדינה

בוקר יום שני, לפני חצי שנה. מחלקת יולדות. קור מזגנים, תפרים, עייפות. בחוץ חם אימה. בן זוגי הספיק לעשות כמות סידורים לא הגיונית באותו הבוקר, בהתחשב בעובדה שהשעה הייתה 11:00 בערך. אנחנו חובקים את בננו הראשון, יושבים מול...

תצוגה מקדימה

חליצה, עשר שנים אחרי

"וְאִם לֹא יַחְפֹּץ הָאִישׁ, לָקַחַת אֶת יְבִמְתּוֹ; וְעָלְתָה יְבִמְתּוֹ הַשַּׁעְרָה אֶל הַזְּקֵנִים, וְאָמְרָה מֵאֵן יְבָמִי לְהָקִים לְאָחִיו שֵׁם בְּיִשְׂרָאֵל - לֹא אָבָה יַבְּמִי. וְקָרְאוּ לוֹ זִקְנֵי עִירוֹ,...

הזדמנות להשפיע, תאונות הדרכים, תכנית טלוויזיה חדשה

התמזל מזלי ופגשתי את אורלי וילנאי וגיא מרוז בהאיטי, פגישה כמעט מקרית. הם הגיעו לצלם דברים מסוימים וימי הצילום שלהם השתנו מעט. אני זכיתי בעקבות הביקור להיות מוזכרת באופן מגניב ביותר בשתי כתבות שהם כתבו על האיטי, אך יותר...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה