הבלוג של שרון מיכאלי- רמון

שרון רמון, גם מורכב

מומחית לחינוך גמיש ומישחוק, חינוך באזורי אסון, מנתחת התנהגות ומנחת מחנכות והורים, מפתחת שיטת התנועה ההדדית ויזמת TOGI http://www.facebook.com/people/Sharon-Ramon/608627297

עדכונים:

פוסטים: 90

החל מאפריל 2010

חזרתי הביתה אחרי ארבעה חודשים בהאיטי, ישר לתוך עבודה על ספר הילדים שלי שמתפרסם בעוד שבועיים {פרטים בהמשך}, ורק היום אני מרגישה שאני יכולה להתבונן על התקופה הזאת ועל עצמי ולחשוב עליה שלא מתוכה.

קודם כל אני מתגעגעת, לילדים, לצוות שלי, להאיטי. כמו שאמר דניאל “האיטי כובשת ומושכת”.

פתאום אני מבינה ממרחק של אלפי קילומטרים ובעיקר משיחות עם חברים כמה עשינו שם בזמן קצר ובמקביל מתחילה קצת לדאוג מהעתיד של הארץ ההיא ושל הילדים שלה. אני מוצאת את עצמי לפחות פעם ביום חושבת על איזה פרוייקטים אפשר להרים ברמה החינוכית שיעזרו להם.

ברמה האישית זה נראה לי אך טבעי לא להיות פה ארבעה חודשים, אולי בגלל שחזרתי ליום יום באופן טבעי ואני מוצאת את עצמי נהנית מכלים ומפרספקטיבה שלמדתי שם.

בהאיטי יש ביטוי שהזכרתי בעבר- “להרגיש בגוף”.

אני מרגישה בגוף את החוויות שהאיטי ואנשיה הטביעו בי, את הקצב שלהם שמרגיש את החיים דרך הגוף  ולאו דווקא דרך מילים, אני חושבת שהניסיונות, הכשלונות וההצלחות לימדו אותי מיומנויות שלא היו לי בתחומי החינוך והקהילה.

אני יודעת שברמה המקצועית, הן האסונאית והן החינוכית חזרתי עשירה יותר, ואני מרגישה שברמה הרגשית גם כן, אבל קשה לי לפרוט את זה למילים.

החוויה כשלעצמה לא נמדדת מבחינתי במילים, אני אוכל לתאר את יופייה של האיטי ואת אנשיה, את מנהגיהם ואת התמודדותם עם החיים, אולי אפילו לתאר זאת באופן אתנוגרפי, אך השפעתה עליי גדולה מסך המילים. למדתי לפחות כמו שלימדתי, אם לא יותר, אני מודה לאלו ששלחו אותי לשם לראשונה ולאלו שהזמינו אוי להישאר, ואני מקווה שהאיטי, כמדינה ויחידים ידעו ימים שמחים ומשגשגים יותר.

עוד מהבלוג של שרון מיכאלי- רמון

תצוגה מקדימה

גבר, אשה ומדינה

בוקר יום שני, לפני חצי שנה. מחלקת יולדות. קור מזגנים, תפרים, עייפות. בחוץ חם אימה. בן זוגי הספיק לעשות כמות סידורים לא הגיונית באותו הבוקר, בהתחשב בעובדה שהשעה הייתה 11:00 בערך. אנחנו חובקים את בננו הראשון, יושבים מול...

תצוגה מקדימה

חליצה, עשר שנים אחרי

"וְאִם לֹא יַחְפֹּץ הָאִישׁ, לָקַחַת אֶת יְבִמְתּוֹ; וְעָלְתָה יְבִמְתּוֹ הַשַּׁעְרָה אֶל הַזְּקֵנִים, וְאָמְרָה מֵאֵן יְבָמִי לְהָקִים לְאָחִיו שֵׁם בְּיִשְׂרָאֵל - לֹא אָבָה יַבְּמִי. וְקָרְאוּ לוֹ זִקְנֵי עִירוֹ,...

הזדמנות להשפיע, תאונות הדרכים, תכנית טלוויזיה חדשה

התמזל מזלי ופגשתי את אורלי וילנאי וגיא מרוז בהאיטי, פגישה כמעט מקרית. הם הגיעו לצלם דברים מסוימים וימי הצילום שלהם השתנו מעט. אני זכיתי בעקבות הביקור להיות מוזכרת באופן מגניב ביותר בשתי כתבות שהם כתבו על האיטי, אך יותר...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה