הבלוג של sharonkravmaga

sharonkravmaga

שרון רפאלי, מדריך קרב מגע מוסמך ומנוסה, במטרה להקנות לתלמידים יכולות לחימה והגנה עצמית.

עדכונים:

פוסטים: 1

החל ממרץ 2016

13/03/2016

 בעולם אידיאלי, שבו איש אינו מאיים על זולתו ואיש אינו זומם לקחת משהו בכוח מזולתו, להרע, להזיק ולפגוע- היה אפשר לייחד את הזמן ואת הכסף לעשיית דברים אחרים, אולי מהנים יותר, ודאי פחות שימושיים. לצערנו, אנחנו חיים בחברה שהאלימות בה היא חלק בלתי נפרד מהווייתם של רבים. עשרות אלפי מקרים של אלימות המדווחים- שלא לדבר על מספר רב יותר שאינם מדווחים- מעידים על הצורך ברכישת טכניקה ויכולת להגם על עצמנו בכוחות עצמנו. קרב מגע מכוון בדיוק למטרה זו.

כינויו של קרב המגע כאמנות לחימה עלול להטעות כי מדובר בטכניקה קטלנית… כל אדם, בכל גיל וכמעט בכל מצב גופני יכול ללמוד את הטכניקה הפשוטה והיעילה, הרווחת בשימושן של יחידות עילית בצבא ובגופי ביטחון שונים, לרבות בצבאות זרים.

כאשר ייסד אימי ליכטנפלד ז”ל את השיטה הוא ודאי עשה זאת כברירת מחדל, כאשר לא ניתן היה לספק מענה הולם של כלי נשק לצורך להתגונן מפני תוקפים בקרבות פנים אל פנים והיה צורך לפתח שיטה לנטרול התוקפים ולהוצאתם מכלל שימוש.

בשיטה זו ניתן לנטרל איומים בתוך שברירי שנייה על ידי פגיעה ישירה, ממוקדת, קטלנית, בנקודות התורפה של גופו של התוקף. לשם כך מנוצלים כל האיברים הרלוונטיים שבגוף והידיים והרגליים – בראש ובראשונה.

מדובר בטכניקה שניתנת ללימוד מסודר. במהלכה המתרגלים לומדים להגן על עצמם מפני פגיעות היריב מזה ולנצל את חולשותיו על מנת לפגוע בו מזה. הגנה והתקפה משולבים זה בזה למיצוי מלוא הפוטנציאל של השיטה.

 אלימות? בדיוק ההיפך…

הטכניקה מטמיעה במתאמנים יכולת שליטה ואיפוק מרביים. רכישת ביטחון עצמי ושליטה עצמית על ידי הוצאת כל האגרסיות החבויות בגוף ובנפש מאפשרת למתאמנים להיות רגועים ביותר לאחר האימון. עם השלווה הזאת הם הולכים לביתם ולחייהם.

קרב המגע הוא אחת המתנות החשובות והאפקטיביות ביותר שאנשים יכולים להעניק לעצמם וליקיריהם. התועלת ברכישת שליטה במגוון התרגילים היא עצומה. מי שניחנים ביכולת לנטרל כל איום חיים בתחושת ביטחון. אין להם צורך לנקוט אלימות. הם מסוגלים להשיג כל מה שהם רוצים בכוח ההבלגה, האיפוק, הסבלנות והסובלנות. פוטנציאל הכוח הקיים בהם מייתר את הצורך בהפעלתו כאשר אין כל סיבה לכך. לעומת זאת- בשעת מבחן, ברגע האמת, השולטים בקרב מגע מוציאים לפועל את כל מה שהם יודעים ומסוגלים לעשות, כפי שעלולים לחוש על גופם מי שמזלזלים בהם ומנסים להתנכל להם.

 למידע נוסף על הגנה עצמית אתם מוזמנים לבקר באתר שרון רפאלי – הגנה עצמית

עוד מהבלוג של sharonkravmaga

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה