הבלוג של שרון קסטן שפירא

סיפור משפחתי

שרון , אמא לשלושה. יועצת חינוכית,מטפלת רגשית וחברתית, מאמנת ילדים ונוער. יש מעט מאוד כללי ברזל בהורות רוב העבודה נעשית ע"י בניית ארגז כלים מותאם לכל משפחה תוך כדי ההבנה שהורות חייבת להיות יצירתית ובתנועה מתמדת.

עדכונים:

פוסטים: 23

החל מיוני 2011

https://www.themarker.com/consumer/1.6720841

נתחיל מהסוף – אהבתי את הפרסומת של תנובה, היא עשוייה היטב, ברמה גבוהה, עדכנית, צוחקת קצת עלינו בעידן הבריאות וקצת על הילדים (אמא “מלכה” בגלל שהיא קונה לי מה שאני רוצה…)

חבשתי את כל הכובעים שלי, את הכובע המקצועי – יועצת חינוכית, מטפלת רגשית ומדריכת הורים, את כובע האמא לשלושה ואת העבודה שאני גרה בפרדס חנה-כרכור מעוז הטבעונים, הלא מחסנים, ושאינם צופים בטלויזיה…
אז אנחנו במשפחה אוהבים לאכול הכל, מחסנים ברוב החיסונים גם אם לא בזמן שקבע משרד הבריאות ואין לנו טלויזיה רב ערוצית כבר 15 שנה – סה”כ מיינסטרים מקומי.

שאלתי את עצמי, איך קרה שהפרסומת הזו הרגיזה כל כך הרבה הורים?
הסיבה פשוטה – פחד.

ההורים מפחדים שהמסרים של תנובה בפרסומת הזו יחדרו לילדים ומכאן הדרך לילד צועק ובוכה בשבע וחצי בבוקר, רגע לפני שחייבים לצאת מהבית, שהוא שונא מלפפון וחייב את המוצר של תנובה כי לכולם יש וזה הכי מגניב… מפחיד, מה תעשה אמא עייפה, שלפני רגע גם נשפך לה הקפה, והיא שוב מאחרת לעבודה בגלל גחמה של הילד שלה? תנובה אשמה.

או סצנה אימה נוספת של ילד ואבא בסופר, עוברים ליד מקרר מוצרי החלב והטנטרום הנורא מגיע כי הילד רוצה את המוצר ההוא מהפרסומת, מגדיל הילד ואומר “אתה אבא חרא, אבא של איתמר הוא מלך כי הוא קנה לו …” ההורה הממוצע לא יכול לעמוד בדרמה הזו, הוא קורס, נשבר, וקונה…  תנובה אשמה.

הורים יקרים – האחריות להכל כולל הכול היא שלנו!
זה לא קל, זה מתיש, מעייף, מפחיד, מבלבל אבל זה בכל זאת שלנו, האחריות למוצרים שנכנסים אלי הביתה או לגוף של הילדים שלי – היא שלי.
לפני שנים רבות הילדים שלי הסתובבו בגן שעשועים עם שקית של עגבניות שרי ועוגת גזר, מולם היו ילדים עם במבה וביסלי – צלחנו את זה בכבוד אחרי שהסברתי לילדים את הבחירה שלי, אחרי שהם הבינו את המשמעות של הכנסת מזון בריא, הם גם אכלו חטיפים ושוקולד כי בכל זאת אצל סבתא יש חוקים אחרים וגם בבית של חברים, אבל כשזה היה תלוי בי העדפתי שלא וכך נוצר האיזון.

אותו הדבר קורה היום כשיש פרסומת להברבורד, אופניים חשמליות או דגם חדש של סלולארי
אותו הדבר קורה שכולם טסים לחו”ל או שלכולם יש ג’ינס מדגם מסוים או שהילד שלי מסביר בכיתה למה הוא לא נכנס לחיסון או למה אין לו טלויזיה… איזון.

כשההורות שלנו ברורה לנו, אנחנו לא מפחדים מהשפעות חיצוניות.

יעל, הבת שלי, בכיתה ב’,  שכנעה אותי לקחת אותה בפעם הראשונה לפסטיגל בגלל שכל הבנות בכיתה כבר ראו…  (פוסט על הפסטיגל ולמה לא יתפסו אותי שם בחיים … )
לפני שנים כתבתי על הפסטיגל, הייתי קצת יותר נאיבית וגם אמא לבנים J במערך השיקולים שלי של עד כמה נוראה זה יכול להיות, ויתרתי ואני יכולה להעיד שאפילו נהנתי, זה היה זמן בנות כייפי, הילדה היתה בעננים, אני שמעתי קצת רייכל ומשה ופרץ והצלחתי לא לקנות אף נקניקיה ב 35 שקלים, שוב – איזון.

כשהבת שלי תרצה לבית הספר יופלה של תנובה – היא תקבל פעם ב … כי זה מוגדר אצלנו בבית כממתק, זה כייף, טעים ונחמד אבל זה לא תחליף לירקות ופירות, לא תחליף לביצה או אבוקדו.

1. האחריות ההורית היא שלנו
2. איזונים
3. תלמדו להגיד “לא” ולהישאר בחיים
4. קצת הומור עצמי בחיים, ובהורות בפרט – יתקבל בברכה.

סרטון שגרם לי לצחוק בקול רם!! ציפיתי בו גם עכשיו שוב וצחקתי עוד יותר …

https://www.youtube.com/watch?v=1-fZDnbomn4&feature=youtu.be

עוד מהבלוג של שרון קסטן שפירא

תעודות ... מי צריך אותן בכלל ?

מה עושים עם זה? איך מנגבים את הדמעות של ילד עצוב? איך מסבירים לילד שגם טוב מאוד זה ממש מצוין? או למה המורה לא כתבה איזה נדיב אני ומצייר מעולה? יום הלימודים האחרון לשנה זו, רוב הילדים מקבלים היום דף לבן מודפס בדיו שחור...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

השאלה היא לא איך לגדל ילדים מאושרים אלא איך להיות הורים מאושרים ... ?

אם ילדים זו שמחה,   למה ההורים סובלים כל כך ? אנחנו עושים הכל כדי להביא אותם לעולם, מתעדים אותם ללא הרף ואוהבים אותם אהבה עזה ועמוקה. ובכל זאת, 
אין דבר מורט עצבים יותר מאשר בילוי בחברתם של הילדים שלנו. העיתונאית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

I am a mom, What is your super-hero Power ?

בדרכי שלי ... ובדרכן של עוד הרבה אמהות ... אחד הדברים הכי מעצבנים שמתחילים לקרות לך מיד עם היותך אמא : ההורות שלך ממש כמו הבטן שלך בהיותך בהריון הופכים להיות נחלת הכלל, כל אחד יכול לבוא, ללטף, להעיר, להציע, לספר לך סיפורי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה