הבלוג של פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

בן זוג, אבא, בן של, אח, גיס, דוד, חבר || מתאמץ לשמור על האופטימיות והשפיות, שלי ושל אחרות ואחרים, במקום ובתקופה הקשים בהם אנו חיים || בעל כוונות טובות, סקרן, ביקורתי, שואף לצדק, מצחיק, רציני || בן 56, עובד סוציאלי במרכז רפואי... +עוד

בן זוג, אבא, בן של, אח, גיס, דוד, חבר || מתאמץ לשמור על האופטימיות והשפיות, שלי ושל אחרות ואחרים, במקום ובתקופה הקשים בהם אנו חיים || בעל כוונות טובות, סקרן, ביקורתי, שואף לצדק, מצחיק, רציני || בן 56, עובד סוציאלי במרכז רפואי גריאטרי.

עדכונים:

פוסטים: 132

החל מאוגוסט 2011

h

הימים ימיי כקצין מבחן בשירות מבחן למבוגרים. מגיע אלי גבר כבן 25, בואו נקרא לו רפי, שהופנה על ידי בית משפט. רפי הוא ככל הנראה הגבר הכי עצום מידות שפגשתי. הוא לא נראה כמו מקרר, הוא נראה כמו כמה מקררים שמונחים זה על זה. ענק, גדול, רחב, גבוה ובאופן כללי נראה כמו מישהו שיכול למעוך כל אחד כמו שמועכים זבוב. מה שכן – בייבי פייס ובן אדם באמת חמוד. אין מילה אחרת. רפי הגיע אלי אחרי שהיה מעורב בעימות אלים עם אדם אחר סביב ויכוח על מקום חניה. כמה מקורי, הא? בגדול מה שקרה הוא שהשניים התווכחו על מקום חניה והגבר השני, שמשום מה לא קלט שעומד מולו הר אדם מאיים למראה (טוב, נו… חוץ מהבייבי פייס), קילל את רפי, איים עליו, צרח כמו משוגע, דחף אותו ושיחק אותה אבו עלי בלי שום קבלות. משך כל העימות רפי עמד מולו, צעק עליו חזרה, התווכח איתו ודחף חזרה אבל לא מעבר לזה. כך, לפי העדויות, זה נמשך כמה דקות טובות וטעונות שיא. ואז אותו גבר כנראה הבין שמקום חניה לא יצא לו מכל זה, עשה אחורה פנה והלך לכיוון האוטו שלו. לפני שהוא פתח את הדלת ונכנס הוא פנה פעם אחרונה אל רפי וצעק לו “אמא’שך זונה”. זהו. הוא התעורר בבית חולים עם פרצוף די מרוסק אחרי שרפי עשה לו פחות או יותר את מה שויני ג’ונס עשה למסכן ב”לוק, סטוק ושני קנים מעשנים”. הוא תפס את האיש, זרק אותו על המכונית ואז הטיח בו את הדלת שוב ושוב ושוב ושוב.

בשיחה שלי עם רפי הוא הסביר לי שלא מזיז לו שמקללים אותו. הוא לא מתרגש מזה. הוא יודע כמה הוא חזק והוא יודע שכשמישהו מקלל אותו זה בגלל שהוא לא מסוגל לעשות שום דבר אחר. הוא גם ממש לא רצה לפוצץ לגבר ההוא את הצורה. אבל אז ההוא קילל את אמא של רפי ויותר רפי לא ראה כלום ולא שמע כלום ורק ידע שהוא הולך להרוג ת’בנאדם.

נזכרתי היום בסיפור הזה במהלך שיחה על צעדת השרמוטות. חשבתי על ההפרדה הבלתי נתפסת שקיימת אצל כל כך הרבה גברים. מצד אחד אין להם בעיה לקרוא לנשים שרמוטה ולפגוע בהן בכל דרך אפשרית, לנעוץ בהן מבטים, לאיים עליהן, להשפיל אותן, לצעוק להן ברחוב מה הם היו עושים להן ולהתייחס אליהן כחפץ לסיפוק היצרים שלהם. מצד שני שמישהו רק יעז לקרוא לאמא / לאחות / לבת הזוג / לבת שלהם זונה. על פגיעה כזו אין דרך להגיב מלבד בהשמדה מוחלטת של המקלל. כי בת זוג, אחות, בת ויותר מכולן אמא, הן הרי קדושות כשהן בת הזוג, האחות, הבת והאמא שלך, אבל כשזו בת הזוג, האחות, הבת והאמא של מישהו אחר אין בעיה לקרוא להן שרמוטות ולפגוע בהן.

הקדושה הזו, אגב, נובעת קודם כל מרכושנות ובעלות ובוודאי שאין בה שום היבט שוויוני. נשים הרי לא מסוגלות להגן על עצמן ורק גבר יכול להגן עליהן מפני גברים אחרים. היה לי פעם חבר לעבודה שתמיד סיפר לי בגאווה איך הוא כל הזמן מזכיר לבן שלו (שהיה בגיל ארבע או חמש באותו זמן) שהתפקיד הכי חשוב שלו בחיים הוא להגן על אחותו (בת שנה וחצי באותו זמן).

הגבר המגן נמצא במלכוד. מצד אחד הוא יודע מה זה נשים. אי אפשר לסמוך עליהן וכולנו יודעים מה הן באמת רוצות. אם הוא לא ישים עין די בטוח שהנשים “שלו” ישתרללו בלי חשבון. מצד שני, הוא יודע מה זה גברים. הוא יודע טוב מאד איך הוא מתייחס לנשים אחרות, לא קדושות, ולכן הוא יודע יפה מאד איך גברים אחרים מתייחסים לנשים הקדושות שלו. משני הצדדים אין לו ברירה אלא להיות מוכן לקרב.

זהו. לא בטוח שיש לי פואנטה. אולי רק שזה בידינו ושאנחנו לא יכולים להמשיך לעשות הזרה לכל הנשים בעולם שאינן הנשים הקשורות לחיינו כדי שנוכל להמשיך לקרוא להן שרמוטות בלי נקיפות מצפון.

בואו לצעדת השרמוטות ביום שישי הקרוב. הנה קישור לדף האירוע.

\\

עוד מהבלוג של פיני שרגיל בן סירה

אני - אויב העם

\\ אהובתי, שמכירה אותי טוב מכל אדם אחר, חריפה וחדת הבחנה. "אתה נראה היום בדיוק כמו שנראית כשחזרתם מהשביתה." לא נעים להודות, אבל בדיוק כך. היא רואה, והיא אומרת מה היא רואה. הכוונה היא לשביתת העובדות והעובדים הסוציאליים –...

תצוגה מקדימה

מזרחים עליך!

\\  . הבחירות הקודמות והשכנוע הפנימי העמוק שלי על כך שהמוני אדם יצביעו, כמוני, לארץ חדשה, הספיקו כדי ללמד אותי סופית עד כמה אין להסיק ולו מסקנה אחת מהפיד. הפיד שלי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

השריטות של כולנו

\\ שריטות על הפילם מסמלות סרט ישן. זה מוכר לכולנו. בעקבות אירועי הימים האחרונים חשבתי על שלל השריטות שכל אחת ואחד מאתנו צוברים. במיוחד חשבתי על השריטות הקשורות למה שרובנו קוראים לו "המצב הבטחוני", על נגזרותיו הרבות. אוסף...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה