הבלוג של Shani Ben Shetrit

הבלוג של שנטי

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2010

” איך התחילו החיים? מנין הגיעו? דרווין לא היה בטוח, אבל התיאוריה שלו הסבירה כיצד הם התפתחו לשלל היצורים החיים שאנחנו רואים היום על פני כדור הארץ”…

התאוריה האבולוציונית מעולם לא הייתה נגישה וצבעונית יותר מכפי שהיא מוצגת בעיבוד החדש לספר “מוצא המינים” ע”י סבינה רדווה.

מדובר בספר שמנגיש בצורה הכי פשוטה וברורה את תורת האבולוציה אשר נחשבת כאחת התיאוריות המשפיעות על האנושות. על אף שהספר מיועד לילדים, מצאתי את עצמי, כבוגרת, מגלה עולם חדש לגמרי שלא כל כולו היה ידוע לי. הספר מעורר שאלות, מחשבה וסקרנות. אהבתי בעיקר שהספר לא מנסה לתת “קונטרה” לתיאוריות תיאולוגיות או אחרות ולא מנסה לעורר מחלוקות אלא רק מחשבה. למעשה לקראת סוף הספר יש פרק שנוגע ל “תפיסות שגויות” שמנסה לפזר את הערפל בנוגע לתיאוריה האבולוציונית.

זהו ספר מדעי (סמי היסטורי)  המספק חשיפה רחבה מאוד לתיאוריה האבולוצונית החל מלידתה (ואף מתייחס לתיאוריות קודמות שהצליחו קצת פחות) ממשיך עם התפתחותה באופן רחב מאוד תוך תיאורה בשלל דוגמאות מעולם הטבע, החי והצומח ומלמד את הקורא מונחים מדעיים  כמו “הברירה הטבעית”, “זנים”, “אב קדמון” וכדומה.. כל אלו מוסברים בצורה ברורה מאוד.

אורכו של הספר הוא 50 עמודים כאשר כל אחד ואחד מהעמודים, כולל עמודי הכריכה הפנימית, מאויירים בצורה מרשימה וצבעונית מאוד. הטקסט מנוקד, ונראה שהמילים נבחרו בקפידה על מנת לא לחטוא לעיקרי התיאוריה. הספר לוקח את הקורא למסעו של דרווין וביחד עוצרים בכל מיני תחנות בדרך שמולידות עוד נדבך בתיאוריה, עוד מסקנה, עוד שאלה שעולה.

מומלץ לילדים וגם למבוגרים.

 

מוצא המינים

עוד מהבלוג של Shani Ben Shetrit

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה