הבלוג של שלהבת זוהר

shalhevet

ePublish היא הוצאת ספרים אלקטרונית המאפשרת לסופרים, ליוצרים ולאנשי ידע להוציא את כתב ידם לאור כספר אלקטרוני בקלות, במקצועיות ובדרך הזמינה לכולם, ובכך להפיץ את יצירתם לקוראים פוטנציאליים ולקהל רחב בארץ ובעולם. ePublish מספקת את... +עוד

ePublish היא הוצאת ספרים אלקטרונית המאפשרת לסופרים, ליוצרים ולאנשי ידע להוציא את כתב ידם לאור כספר אלקטרוני בקלות, במקצועיות ובדרך הזמינה לכולם, ובכך להפיץ את יצירתם לקוראים פוטנציאליים ולקהל רחב בארץ ובעולם. ePublish מספקת את שירותי ההוצאה לאור הדיגיטליים והמודפסים, כאשר ניתן לקבל שירותי הפקה (עריכת הספר, הגהתו, איורים וכו') מבעלי המקצועות ישירות, ובכך לחסוך את העמלות שגובות הוצאות הספרים המסורתיות, ללא צורך להתפשר על איכות העבודה.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מספטמבר 2013

erotic couple

חברות יקרות, שמתן לב לתופעה ההולכת וצוברת תאוצה של ספרות ארוטית תוצרת כחול-לבן?
אמנם, המגמה הזו לא צמחה כאן אצלנו בארץ הקודש, בארה”ב המספרים מגלים כי יותר ויותר קוראים מעדיפים לצרוך דווקא את הז’אנר הספרותי הזה באמצעות המכשירים האלקטרונים.
מי שנחשבת לפורצת הדרך בתחום, היא הסופרת הבריטית אי.אל ג’יימס, מחברת רבי המכר בטרילוגיה “חמישים גוונים של אפור”.
הספר הפותח את הסדרה הפופולרית, פורסם לראשונה בשנת 2012 כספר דיגיטלי בלבד ונמכר בלמעלה מרבע מיליון עותקים דיגיטליים עוד בטרם יצא לאור כספר מודפס. על הצלחת של הטרילוגיה אין עוררין, הספרים תורגמו לעשרות שפות, נמכרו במילוני עותקים בכל העולם, ואף לא מכבר יצא לאקרנים סרט המתבסס על עלילת הספר.
הספרות הארוטית תמיד הייתה חלק בלתי נפרד מעולם הספרות, אולם נדמה כי השינוי הגדול שהובילה מהפכת המידע בצורת הצריכה שלנו את חומרי הקריאה והעיון, מותאם במיוחד לכותבי הספרות הארוטית ולצרכניה המושבעים.

סופרות ומחברות רבות (בדגש על המין היפה והחזק, כן…) קיבלו את ההחלטה להוציא את הספר המושך והארוטי שלהן דווקא כספר דיגיטלי.
הסיבות לכך מורכבות בעצם משני הצדדים, הצד הכותב והצד הקורא.
מבחינת הכותבת, היא נהנית מכל האפשרויות הגלומות בהוצאת ספר בהוצאה דיגיטלית:
1. עלויות נמוכות בהרבה לעומת ספר בהוצאה מודפסת. הבדלי התמחור בין שתי האפשרות להוצאת הספר נובעים מהסיבה הפשוטה, הבחירה להוציא את הספר כספר דיגיטלי, ‘חותכת’ בצורה משמעותית את העלויות. אין צורך בהוצאות הכרוכות בהדפסת הספר, אין צורך לשנע את הספרים, לשלם עבור אחסונם ועוד.
2. חיי מדף נצחיים. הספר תמיד זמין לכולם. היתרון הברור והקורץ במיוחד לסופרים אנונימיים יחסית, הוא בכך שבחנות לספרים מודפסים, המקום על המדף הוא מוגבל. גם אם הספר יוצג בתחילה בתצוגה או במדפים נגישים, הוא עשוי מהר מאוד לעבור למדפים נדחים יותר או למחסן. במדף ספרים וירטואלי, עניין זה פשוט לא קיים, המדף הוא אינסופי ויש מקום לכל היוצרים והכותבים.
3. הרחבת מעגל הקוראים, ספר דיגיטלי אינו מוגבל לחנויות הספרים בארץ, וכולם יכולים ליהנות ממנו, גם קוראים מעבר לים, מה גם שמגמת המעבר לקריאה בספרים דיגיטליים מפותחת מאוד בארה”ב ובחלק ממדינות אירופה, אין צורך לשלוח חבילות של ספרים לחברים או קרובי משפחה בחו”ל, באמצעות אפליקציות ייעודיות או אפילו דרך הדפדפן הרגיל, כל אחת ואחד יכול ליהנות מהיצירה בו ברגע שעלתה לאוויר.
4. מבחינה מספרית, כבעלת הוצאת ספרים דיגיטלית, אני יודעת לספר כי הספרים הארוטיים בהוצאה: וידויו של חשפן, פנטזיות והספר החדש, הצדפה שבין ירכיי,  הם מהספרים הנמכרים והאהובים ביותר על הקוראים. הקהל אוהב את הספרים הללו ורוכש אותם בעקביות.

כאמור, הקוראות והקוראים בוחרים בהמוניהם לצרוך את הז’אנר הספציפי הזה דווקא כספר דיגיטלי.
לדעתי הדבר נובע מאופי הספר, זה ספר שנועד לתת מקום לפנטזיות, למאווים כמוסים ולרגשות, ולכן עצם החוויה של הקריאה דרך מכשיר אישי (סמראטפון, לאפטופ או טאבלט) מאפשרת מרחב אישי ונוח לצריכת הקריאה הנעימה הזו. אנחנו מאוד מחוברים למכשירים האלקטרונים שלנו, לכן, קריאת ספר ארוטי במכשיר האלקטרוני, משלימה את החוויה המענגת והאישית.
כמו כן, הבה נודה בכך, החברה שלנו עדין שמרנית, לא כל אחד ואחת מסוגלים להיכנס זקופי קומה ולדרוש בחיוך ממוכרת הספרים בחנות את הספר בעל השם או הכריכה המסגירים… שלא לדבר על כך שהרבה נשים וגברים שהם הורים, מעדיפים לצנזר את הספרות הזו מהילדים שלהם. הרכישה דרך חנות מקוונת מאפשרת שקט נפשי בעניין זה,. אם פעם נאלצתם לבקש שקית נייר או שקית אטומה לאריזת הספר שלכם, המעבר לקריאת ספרים דיגיטלית מיתרת את תחושת האי-נוחות ומאפשרת חוויה דיסקרטית עבור אלו שבוחרים להצניע את הספרים מסיבותיהם האישיות.

אם כך, רכישת הספר בפורמט הדיגיטלי מאפשרת מצד האחד הנאה רבה, נוחות קריאה מרבית תוך שמירה על פרטיות וחיסיון עבור הקוראים המעוניינים בכך.

הספרות הארוטית מעולם לא גוועה, אך היום בעידן הדיגיטלי היא זכתה לפריחה מחודשת ומוצדקת, כי לכל אחד ואחת מותר לפנטז…

ePublish הוצאת ספרים אלקטרוניים
ePublish הוצאת ספרים אלקטרוניים

ePublish הוצאת ספרים אלקטרוניים

עוד מהבלוג של שלהבת זוהר

Thumbnail

מתקדמים לעולם הדיגיטלי: סופרים יכולים להרוויח גם לאחר חוק הסופרים

כשסופרים אנונימיים רואים מעט הכנסות מפרי עטם (ולעיתים רק הוצאות), חשוב לדעת שהוצאה של ספר דיגיטלי מסתכמת בעלות נמוכה יחסית, ומשאירה בידי הסופר תמלוגים שיכולים להגיע ל-100% מכל עותק. גם פוטנציאל הקוראים גדול בהרבה. סופר...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

מעלים את הקצב! ניצול מיטבי של זמן הכתיבה – חמישה טיפים נהדרים!

כמנכ"ל הוצאה לאור של ספרים דיגיטליים, אני נתקלת שוב ושוב באתגרים המלווים את הכותבים בתהליך הכתיבה. מאחר וחלק מההצעות להתמודד עם אותם אתגרים עובדות נהדר להרבה מהכותבים בהוצאה לאור, החלטתי...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

למה ממש משתלם וכדאי להוציא ספר בהוצאה עצמית?

שלום לכן, שוק הספרים העולמי ואף הישראלי עובר שינויים ותמורות רבות בשנים האחרונות, לראשונה מאז המצאת הדפוס, כל אחת יכולה להרשות לעצמה להוציא ספר במחיר שווה לכל נפש. אך האם כדאי לחפש אחר הוצאה לאור גדולה ומוכרת שתוציא...

תגובות

טופ 20 - בלוגים