הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מיולי 2013

כסף, בדומה לכל דבר אחר, הוא התגלמות של אנרגיה. לא טוב ולא רע, כסף פשוט קיים. כל צורות האנרגיה יכולות לבוא לידי ביטוי בדרך חיובית או שלילית, הרסנית או בונה

04/10/2013

 

האם גם אתם מפרידים בין כסף לבין רוחניות? רבים תופסים רוחניות כתודעה גבוהה, וכסף כהופכי השלילי שלה. ואולם, כסף, בדומה לכל דבר אחר, הוא התגלמות של אנרגיה. הוא לא טוב ולא רע – כסף פשוט ישנו.

כל צורות האנרגיה יכולות לבוא לידי ביטוי בדרך חיובית או שלילית, הרסנית או בונה. לדוגמה, סביר שתחשיבו מזון אורגני טהור כמקור לאנרגיה חיובית, ואולם אם תגזימו בצריכתו – תהיו חולים. כלומר, אם תצרכו מינון מאוזן, תספקו דלק חיובי לגופכם – אך אם תהפכו אובססיביים לצריכת מזון בריא בלבד, הפכתם אותו מקור לאנרגיה שלילית מעצם הכוונה.

שום דבר שנתפס כמקור אנרגיה לא יכול להיקבע כטוב או רע, טהור או מזוהם. מדובר בנכס קיים ותו לא. אותו עיקרון תופס גם לגבי כסף. אם תמכרו סמים לילדים, הכסף שתרוויחו יהיה מלוכלך. אם תקנו פרחים לאדם אהוב, הכסף יהיה מקור לאושר. העיקר לעולם אינו הכסף, אלא הדרך בה אנו משתמשים בכסף והדברים אליהם אנו משייכים אותו.

בפילוסופיה היוגית הכל משתייך למרכזי האנרגיה בגוף – צ’אקרות – שמשפיעים על קיומנו ברמה הפיזית, המנטלית והרוחנית. מרכז האנרגיה הראשון ממוקם בין הנקביים, קבוצת השרירים שבין הרקטום לאיבר המין. צ’אקרה זו משויך לאלמנט האדמה, ואחד מהיבטיו הוא הקשר לכסף ולדרך בה אנו מתפרנסים. כשמרכז אנרגיה זה אינו מאוזן, אנו עלולים לחוות קושי בפרנסה, או לחלופין, קושי לשלוט בכסף שברשותנו.

בתור מורה ליוגה, לאורך חיי נתקלתי באין ספור אנשי רוח שהרגישו קושי לגבות כסף עבור השירות הרוחני אותו הם מספקים. אין להם שום בעיה לקבל שכר עבור עבודות שאינם אוהבים, אך לא עבור הדבר בו הם מאמינים. נראה שהאמירה העתיקה “כסף הוא שורש כל רע” חקוקה עמוק מדי בנפשם. ההתייחסות לכסף כטוב או רע יוצרת דפוסים של אשמה בהתייחסותנו כלפי כסף, כאשר לרגש האשמה אין כל מקום בממד הרוחני.

התפיסה של כסף כדבר שלילי גורמת למרבית האנשים לא לאהוב לשלם עבור שירותים אותם הם מקבלים. כשאנחנו שומרים בכוח על כספנו ובאופן שיטתי מנסים לקחת כמה שיותר ולתת כמה שפחות, אנחנו יוצרים חברה חלשה מאוד, והדבר פשוט יכה בנו חזרה.

קל לנו לראות כי כשמדובר באהבה, אי אפשר רק לקחת בלי לתת חזרה. מסיבה מסוימת, אנחנו לא רואים את הדברים באותו אור כשמדובר בכסף, שבעצם מהווה התגלמות אחרת של אותה האנרגיה. כשאתם משלמים בשמחה עבור שירותים, האדם ששילמתם לו יכול להשתמש בכסף כדי לשלם לאחרים עבור השירות אותו הוא מקבל. הדבר ממשיך להתרחב במעגלים גדלים והולכים, עד שהוא יכול להגיע חזרה אליכם בצורות שונות – בתור כסף, עבודה, לקוחות, עסקאות, שירותים, מוצרים וכו’.

כולנו מחוברים באוקיינוס של אנרגיות, כולל האחת אותה אנו מכנים “כסף”.

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 54 ובמשך 30 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה