הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 62

החל מיולי 2013

בצורתו האנגלית, המונח ‘להתאהב’ מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. “Falling in love” מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו.

נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי. למילה זו יש משמעות נלווית שלילית, והיא מייצגת מצב שבו אנחנו חסרי שליטה, מצב שעלול להסתיים בכאב פיזי.

אהבה, מאידך, היא מילה המתארת ביטוי עילאי של רגשות, היוצאים מגדר השיקול והבינה. מהותה של המילה היא מצב של אושר עילאי, המקיף כל דבר קיים.

אם כך, כיצד נוצר ביטוי כזה, ביטוי שמתאר מצב של אושר עילאי באופן שלילי? האם זה מפני שאנחנו יודעים יותר באופן תת-מודע ממה שאנו מודעים אליו בפועל?

כשאנחנו אומרים שאנו נופלים לתוך האהבה, אנו לא נופלים לאהבה, אלא לתוך הרגשות שלנו, רגשות שמעוורים אותנו ומונעים מאתנו לראות עד כמה אנו תלותיים ומכורים לכל מה שקשור לאהבה.

כשאנו נופלים לאהבה, אנחנו בעצם נזרקים לבריכה של כימיקלים במוח, כימיקלים שמטמינים אקסטזה בגרעין של תאינו. כתוצאה מכך, הרגשות שלנו מסתחררים ויוצרים מערבולת שמגיעה עד השמיים, מערבולת שמייצרת אצלנו תחושה של אושר עילאי מדומה.

זוהי תחושה נפלאה, עד שאנו קולטים שמצב האושר הזה איננו יכול להימשך לנצח. זו הנקודה שבה אנחנו נופלים מן האושר העילאי, ונזרקים אל תהום עמוקה.

כמו עם כל סם אחר, הסיבה ל”נסיגה מהאושר” נובעת מכך שהגוף והנפש הופכים מורגלים לתגובה הכימיקלית, והם לא מגיבים באותה תחושה של “היי” כמו מקודם.

סמל מנוגד נוסף המייצג את תופעת הנפילה לאהבה הוא קופידון: מלאך מתוק ותמים שמחזיק בידיו הקטנות כלי נשק מסוכן, נשק שמטרתו לירות באנשים ולהחדיר אהבה אל ליבם. בעיניי, הקופידונים נראים יותר כמו מתנקשים סמויים. תוכלו לדמיין את הכאב הכרוך בחדירה של חץ ירוי אל תוך ליבכם?

Falling in Love (צילום: flickr)

אם כך, מדוע גם במקרה זה ההתאהבות מקושרת לפעולה כל כך אלימה וכואבת? התשובה היא שאנו יודעים באופן תת-מודע שאנחנו הולכים לדמם. ;-)

וברוב המקרים, כשמדובר באהבה, אנחנו אכן נדמם בסופו של דבר.

אנחנו מדממים כי אנחנו פוחדים לאבד את אהובינו ולהיות לבדנו.

אנחנו מדממים כי אנחנו מכורים למה שאהובינו מספקים לנו.

אחרי תקופת ההתאהבות, מגיעה התקופה בה אנחנו שרויים באהבה (in love). העובדה שניתן להיות שרוי בתוך האהבה מרמזת כי ניתן להיות גם מחוץ לאהבה, וכי שני המצבים הללו מתקיימים במקביל. לכן, אפילו בשיא אהבתנו, איננו מוצאים שלווה פנימית; אנחנו מודעים כל הזמן כי יש פוטנציאל שנמצא את עצמנו מחוץ לאהבה.

לאהבה רוחנית יש זרימה אחרת. במקום ליפול לתוך האהבה, אנחנו מתעלים יחד עם האהבה, ובמקום להיות בתוך האהבה, האהבה נמצאת בתוכנו.

אין זמן טוב יותר מעכשיו בשביל לגשת לאהבה ממצב של מודעות, במקום ממצב המבוסס על אינסטינקטים חייתיים שהתעוררו מהצורך האבולוציוני שלנו להזדווג. זה לא אומר שאי אפשר לעשות אהבה או סקס בתור ביטוי מהנה של האהבה הרוחנית. יש הבדל בין ביסוס מערכת היחסים של האהבה הרוחנית שלנו על אינסטינקטים חייתיים, לבין שילוב שלהם כחלק מהריקוד, אם זוהי תשוקתכם.

רוחניות משמעה מודעות, ומודעות משמעה להיות ערני לכל דבר באשר הוא. לאהוב מישהו אחר מתוך המהות של הרוחניות מהווה בסיס מעולה לצמיחה עצמית. האופן שבו אתם מתייחסים לאהובכם הופך למראה אמתית של מצב המודעות האישי שלכם.

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

Thumbnail

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

Thumbnail

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 56 ובמשך 32 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

Thumbnail

כל האמת ורק האמת - באמת?

אם במהלך המסע הרוחני אתם נתקלים באנשים שמשקרים לכם, אל תאשימו אותם. להיפך, הביטו פנימה ותבדקו היטב מתי, איפה ואיך קרה שפתחתם פתח, שמאפשר לאדם הניצב מולכם שלא להיות כנה אתכם. שהרי במסע הזה, כל אחד ואחת מאתנו מהווה מרכז היקום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים