הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מיולי 2013

רק אחרי שנשתחרר לחלוטין מכל מה שאנחנו חושבים שמקיים את מי שאנחנו, נוכל לחלץ את האני העליון שלנו מהבלגן שמכסה אותו. השאלה היא: האם אנחנו באמת מוכנים להשתחרר ממי שאנחנו חושבים שאנחנו?

19/09/2013

 

הרבה אנשים מבינים, ברגע מסוים, שהם חיים מתוך אי-נוחות פיזית שמתקיימת כתוצאה מאורח חיים שאינו בריא. זהו הרגע בו הם מחליטים שעליהם לנקות את גופם.

בשלב זה הם מתחילים בחיפוש אחר “שיקוי פלא” כזה או אחר: נוזלים, כדורים, ערכות לניקוי רעלים או כל דבר שיוכלו להכניס לגופם, שיבריק להם אותו בן רגע. אך למעשה, ניקוי רעלים לא בהכרח קשור להכנסת דברים לגוף, אלא דווקא בהוצאת דברים ממנו.

אם הבית שלכם מלוכלך, רהיטים חדשים הרי לא יגרמו לו להבריק. קודם צריך לזרוק את הזבל, לנקות את קורי העכביש ואת האבק שהצטבר ולשטוף את הרצפה. רק אז תוכלו לבחור אם להוסיף דברים חדשים לבית.

גישה זאת באה לידי ביטוי גם במסע רוחני. כולנו חווינו את היום שבו הבנו שאנחנו חיים, למעשה, תוך כדי מעבר תמידי מסבל לסבל ושעצם הקיום עצמו יכול להיות די כבד. זו תחילתו של המסע הרוחני.

תוך כדי החיפוש אחר “תרופת פלא”, שתשחרר אותנו מהסבל, אנחנו מנסים לשנות דברים בחיינו. הולכים לסדנאות ולסמינרים וקוראים ספרים הקשורים לעולם הרוח. מחפשים אחר גורו או מנהיג רוחני, מתחילים לענוד קריסטלים, לשנן מנטרות וכן הלאה. אנחנו מתנהלים מתוך האשליה שככל שנכניס יותר, כך גם תהליך הטרנספורמציה יהיה מהיר ועמוק יותר.

 

אבל ההבנה הזאת, שמשהו לא בסדר, לא אמורה להוות יריית פתיחה לשאיבה של כמה שיותר מידע, אלא דווקא לשחרור מוחלט מכל מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים, ולחשיפת הידיעה האמתית שנמצאת בתוכנו – בידיו של האני העליון. ה”ידען” הפנימי שלנו קבור עמוק תחת ערמה גדולה של דימויים ותפיסות שמזוהים עם מי שאנחנו חושבים שאנחנו.

דמיינו לרגע שאין לכם בית, שותף לחיים או חפצים באשר הם, שאתם נטולי שם, גוף, היסטוריה אישית ומחשבות. מי, או יותר נכון, מה אתם אחרי שהורדתם מעליכם את כל אלה?

רק אחרי שנשתחרר לחלוטין מכל מה שאנחנו חושבים שמקיים את מי שאנחנו, נוכל לחלץ את האני העליון שלנו מהבלגן שמכסה אותו.

האני הקטן שלנו (פיתולי הנפש והאגו) לעולם ישתקף דרך סבל וכאב.

האני העליון שלנו לעולם ישתקף דרך אושר ושלווה נינוחה.

השאלה היא, האם אנחנו באמת מוכנים להשתחרר ממי שאנחנו חושבים שאנחנו?

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 54 ובמשך 30 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה