הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 62

החל מיולי 2013

אם במהלך המסע הרוחני אתם נתקלים באנשים שמשקרים לכם, אל תאשימו אותם. להיפך, הביטו פנימה ותבדקו היטב מתי, איפה ואיך קרה שפתחתם פתח שמאפשר לאדם הניצב מולכם שלא להיות כנה אתכם. שהרי במסע הזה, כל אחד ואחת מאתנו מהווה מרכז היקום והמציאות של עצמו/ה

12/09/2013

אם במהלך המסע הרוחני אתם נתקלים באנשים שמשקרים לכם, אל תאשימו אותם. להיפך, הביטו פנימה ותבדקו היטב מתי, איפה ואיך קרה שפתחתם פתח, שמאפשר לאדם הניצב מולכם שלא להיות כנה אתכם. שהרי במסע הזה, כל אחד ואחת מאתנו מהווה מרכז היקום והמציאות של עצמו/ה

תחשבו פעמיים לפני שאתם מאשימים את בן/בת הזוג שלכם בחוסר כנות.ב האנשים מצפים מבני הזוג שלהם שתמיד יהיו כנים איתם. רוב האנשים שמחפשים זוגיות מדרגים כנות כאחת מהמעלות החשובות והנחוצות ביותר.

התפיסה המקובלת לגבי כנות היא שהצד השני הוא האחראי לשמור עליה ולהתבטא דרכה. למעשה, כנות מתחילה בצד שמקבל אותה, ולאו דווקא בצד שמבטא אותה.

אם במהלך המסע הרוחני אתם נתקלים באנשים שמשקרים לכם, אל תאשימו אותם. להיפך, הביטו פנימה ותבדקו היטב מתי, איפה ואיך קרה שפתחתם פתח שמאפשר לאדם הניצב מולכם שלא להיות כנה אתכם. שהרי במסע הזה, כל אחד ואחת מאתנו מהווה מרכז היקום והמציאות של עצמו.

דמיינו את הכנות כנחל הזורם לכיוון סכר. אם הסכר לא יעמוד בלחץ, המים יגלשו ויציפו את הסביבה כולה. כך שאם אתם רוצים שאנשים יזרימו כנות לכיוונכם, עליכם להיות מסוגלים להכיל את הכנות במלואה – אחרת אתם עלולים לטבוע.

יש הבדל בין דרישה לכנות ובין היכולת לעמוד מולה כשהיא שם. במילים אחרות, העובדה שאנו דורשים כנות לא בהכרח הולכת יד ביד עם היכולת המעשית שלנו להתמודד אִתה, וברוב המקרים בני הזוג שמולכם יזהו את חוסר היכולת שלכם להתמודד עם כנות בהתנהגותכם ובאנרגיה שאתם מקרינים.

תרחיש:

ענת ודני נמצאים בתחילת מערכת יחסים חדשה. אחרי שמאסו בשקרים ובחוסר כנות שחוו במערכות יחסים קודמות, הם מבטיחים זה לזו כנות מלאה, ושניהם מתכוונים להבטחה ורוצים לקיים אותה.

כעבור תקופה קצרה ענת קונה שמלה סקסית ויקרה, עליה חלמה מזה זמן מה. היא מחכה בקוצר-רוח להראות אותה לדני. באותו הערב, כשחוזר דני מהעבודה, היא מבקשת שיחכה בסלון ורצה בהתרגשות לחדר השינה, ללבוש את השמלה החדשה.

כשהיא חוזרת, היא שואלת את דני בקול מפתה: “אז, מה אתה אומר על השמלה החדשה שלי?” דני ענה בנינוחות: “שמלה יפה מאוד, אבל היא קצת משמינה אותך, לא?”

תשובתו הכנה מפתיעה אותה עד כדי כך שנשמתה נעתקת לשנייה ושפתיה נעצרו באמצע מילה, שעכשיו נשארת תלויה כמו נטיף קרח משפתה התחתונה. על אף ניסיונה לשמור על חיוך, קורסים פניה ומשדרים את עומק הפגיעה.

דני קולט מה קורה, ומבין מיד את מלוא ההשפעה של הכנות שביטא. אבל מה שקרה כבר קרה, הנזק נעשה, ואין דרך חזרה.

באותו ערב הם אוכלים בשתיקה רועמת. במהלך עשרת הימים הבאים הם גם לא עושים אהבה, והתקשורת של ענת עם דני הופכת לתמציתית בעיקרה.

האירוע הטראומתי נטמע במוחו של דני כתמרור אזהרה: “לעולם אל תחזור על טעות גורלית שכזו! אם אתה רוצה שלום-בית, שמור את המחשבות והדעות שלך לעצמך!”

התנהלותה של עדי, שהייתה הפוכה מהצהרתה הראשונית שבה ביקשה כנות מוחלטת, גרמה לכך שאירוע זה ישפיע לנצח על רמת הכנות שדני ירשה לעצמו להפגין מולה.

אז, לפני שתבקשו מבן הזוג שלכם כנות מלאה, שאלו את עצמכם אם אתם באמת מסוגלים להכיל אותה, שכן לא פעם קורה שהאנרגיה והמעשים שלנו שולחים מסרים הסותרים את הדברים שאנו אומרים או דורשים.

אנשים לא יכולים להתמודד עם האמת כשהיא מאיימת על היבטים מסוימים בעצמם, שקרובים ללבם.

פעמים רבות הופכות מערכות יחסים לקרב הישרדות, וכתוצאה מכך זוגות רבים ממשיכים לנוע בין סוגי הקיצוניות המוזכרים לעיל.

אם אתם רוצים שבני הזוג שלכם יתייחסו אליכם כאל מאסטרים, עליכם להפוך למאסטרים!

אנשים משקרים כשהם צריכים לצלוח מצבים מסוימים. שקרים נובעים מפחדים. לכן, הצעד הראשון לקראת מערכת יחסים רוחנית וכנה הוא לא לתת סיבה לצד השני לא להיות כנה.

 במקום לדרוש כנות, צרו מרחב שיאפשר לכנות לזרום בטבעיות.

 אם מערכת היחסים הנוכחית שלכם סובלת מחוסר כנות, במקום לנבור בהאשמות, תשבו רגע עם עצמכם ותשחזרו את רצף האירועים שכללו חוסר כנות. שם תמצאו את הזרעים שטמנתם, ושנביטתם גרמה לתוצאה הבלתי רצויה. מעצם נטילת האחריות על התוצאות תחזקו, למעשה, את עצמכם, את בן הזוג שלכם, ואת מערכת היחסים.

אמת, קיים סיכוי סביר שבני הזוג שלכם הגיעו למערכת היחסים הנוכחית כשהם כבר מתוכנתים על-ידי חוויות טראומטיות קודמות. במקרים אלה יתכן כי ייקח זמן עד שירדו חומות ההגנה שחוסמות את היכולת לשתף בכנות. האחריות על הבאת כנות למערכת היחסים היא שלנו, ואת זאת עלינו לעשות לא בדרישה, אלא ביצירת אווירה פתוחה שתעודד לכנות, ותאפשר לצד השני להתבטא ללא הגנות.

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 56 ובמשך 32 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה