הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 62

החל מיולי 2013

IMG_5632

בילדותי קינאתי בסופרים. תהליך כתיבת ספר נראה לי כתהליך רומנטי ביותר. דמיינתי את עצמי יישובה בחדר אפלולי, ליד שולחן כתיבה הסמוך לחלון המשקיף על עץ אקליפטוס ענק, מקלידה על המקשים של מכונת הכתיבה הישנה, שיוצרים צליל מתוק של יצירה ומסתוריות. מחשבות, רעיונות, סיפורים והגיגים זורמים ללא מאמץ אל הדף הלבן. כאשר בעצם כל הפנטזיה הרומנטית הזאת מתקיימת בניתוק מוחלט מהעולם החומרני הרועש והשוצף שבחוץ.

הפנטזיה הזאת נעלמה ברגע שהתחלתי לכתוב.

אמנם לא כתבתי נובלה או שירה אבל במשך חיי הרביתי לעלות הגיגים רוחניים באין ספור מאמרים ובשני ספרים שכתבתי.

כיום, מניסיון, אני יכולה לומר בוודאות שבשבילי תהליך הכתיבה איננו תהליך רומנטי כלל. נהפוך הוא, לרוב תהליך הכתיבה מביא איתו מועקה מנטלית שמתבטאת גם בתחושת מועקה פיזית. לפרקים אני חשה שתהליך הכתיבה מרגיש לי כבחילה שעולה בי כדי להוציא את הטקסט החוצה ולהביא הקלה לגופי.

בתהליך הכתיבה אני מודעת לכך שהידע והתובנות זורמים דרכי ולא ממני. דרך מילים ומשפטים שאני אני יוצרת, הידע והתובנות הופכים למידע. ידע מתהווה מחוויה אישית מידע נוצר מ-ידע שהועבר.

כמורה לקחתי לעצמי את המחויבות להנגיש את הידע והתובנות שעוברים דרכי לתלמידי ולכל מי שחפץ בידע הזה.

הידע מגיע מתודעה שהיא מחוץ למיינד בעוד המילים שמגדירות את הידע מגיעות מהמיינד.

החוויה של להיות ערוץ לידע שעולה בכתיבה ולא להיות המקור ממנו הוא נוצר מבטלת כל אפשרות של תחושת היכרות אינטימית עם הדברים שנכתבים כמו שיש לסופרים רבים.

לכן אינני מרגישה בעלות או אחיזה בכתוב אך זה עדיין לא משחרר אותי מהאחריות לעמוד מאחורי המידע שכתבתי.

לרוב כשאני קוראת את החומרים שכתבתי הכתוב מרגיש לי חדש ולא מוכר. אני קוראת אותו כאילו נכתב על ידי מישהו אחר.

לא מעט פעמים מה שנכתב על ידי משמש לי כמורה דרך במסע הרוחני שלי, אני המורה של התלמידה שבי.

כשהספר ״להיות״ ייצא לאור תחושת המועקה תתחלף בתחושת הקלה. לא סתם נאמר שתהליך כתיבת ספר, כלידה הוא. מגיע רגע שהספר, כמו עובר, פשוט חייב לצאת לאור.

* הצטרפו לקבוצת הפייסבוק: להיות – הספר החדש של שאקטי מאי (לחצו כאן)

*****************************************************************

 

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בשיעורי יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

Thumbnail

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

Thumbnail

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 56 ובמשך 32 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

Thumbnail

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים