הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מיולי 2013

02/10/2017

 

 

לפי הפילוסופיה של היוגה, ועל פי ניסיון אישי שלי ושל רבים אחרים, יש אנרגיה קוסמית בתחתית עמוד השדרה שנקראת קונדליני שאקטי. אצל חלק מהאנשים האנרגיה רדומה ואצל חלקם האנרגיה ערה והיא עולה במעלה עמוד השדרה דרך הצ׳אקרות, מרכזי האנרגיה שלאורך עמוד השדרה.

המטרה של תרגולי היוגה המתקדמים היא להעיר ולעלות את האנרגיה הקוסמית במעלה עמוד השדרה, דרך שבע הצ׳אקרות. בכל פעם שקונדליני שאקטי – האנרגיה הקוסמית, מגיעה לאחד ממרכזי האנרגיה, התודעה שלנו גדלה ומתרחבת. כשהיא עוברת דרך הצ׳אקרה השביעית, צ׳אקרת הכתר שמעל הקודקוד, התודעה שלנו מתפרשת מעבר לזמן ומקום ומעבר לתפישה המצומצמת של המיינד את המציאות. התוצאה היא צמצום של הסבל בחיינו ותחושה של שמחה פנימית מתמשכת ללא קשר לדרמות שהמיינד יוצר.

מצב תודעתי זה מתואר בשפת היוגה כהארה, נירוונה, סאמאדי ועוד שמות ותיאורים שונים שמתארים את המצב התודעתי של האדם כשהוא מגיעה ל100% הקיבולת שלו להכיל את המציאות כשלם. רוב האנשים נמצאים במצב תודעתי דרכו הם רואים את המציאות דרך נקודת מבטם האישית בלבד לכן הם גם חווים מציאות מאוד מצומצמת.

אתם יכולים לחוות ולראות את המציאות מתוך נקודת מבט גברית או נשית, דרך עיניים של רווק או אדם נשוי, דרך עיניים של יהודי או בודהיסטי, וגם אם אתם מרגישים עשירים או עניים כל אלו ישפיעו בהכרח על תפיסת המציאות שלכם.

כשקונדליני שאקטי מתעוררת בגוף, הגוף ובפרט מערכת העצבים, והתודעה עוברים שינויים קיצוניים.

אילו חלק מהסימפטומים שיכולים לקרות לפני ובזמן התעוררות קונדליני שאקטי:

חזיונות וחלומות חדים ובהירים.

אירועים שקורים בסינכרוניזציה.

תובנות שמשנות לגמרי את ראיית המציאות שלנו ממה שראינו במשך חיינו.

שחרור מכל האמונות שהוטבעו בנו.

ראיית המציאות כפי שהיא ולא כפי שנאמר לנו שהיא.

צורך בלתי נשלט לשנות דרכי אכילה למאכלים מלאי פראנה כמו ירקות ופירות ופחות בשר, אוכל מעובד ודגנים.

הגוף מתחיל להבריא את עצמו ולרוב דרך סימפטומים פיזיים לא קלים.

האדם מרגיש הרבה יותר אנרגטי.

דפוסי מחשבה ישנים שיצרו סבל מתחילים להתפוגג.

שמחה פנימית תופסת את מקום התסכול והיאוש.

האדם ניחן בכוחות-על כמו קריאת מחשבות, טלפתיה והיכולת לרפא.

ערוץ הידע נפתח וידע ללא גבול זורם דרך האדם.

 

יש דרכים שונות להעיר או להעלות את האנרגיה הקוסמית במעלה עמוד השדרה. ואחת מהן היא דרך נשימות יוגיות מתקדמות שנקראות פראנאיאם. תרגילי פראנאיאם הם השלב הבא והמתקדם יותר אחרי תרגולי האסאנות, תנוחות היוגה העתיקות.

רבים מהתלמידים במרכז שלנו מתרגלים בצורה רצינית ומחויבת ולאותם תלמידים אני קוראת להמשיך לשלב הבא ולהתחיל לתרגל פראנאיאם.

כיוון שקונדליני שאקטי זו אנרגיה קוסמית מאוד חזקה, שלא כמו בתרגולי תנוחות היוגה התלמידים נדרשים להיות חזקים פיזית ומאוזנים מנטלית.

אם אינכם בטוחים אם אתם יכולים לעבור לשלב הבא של התרגול, אנא התייעצו איתי.

כדי להצטרף לשיעורי פראנאיאם במרכז יש לקחת 3 סדנאות עם שאקטי:

5 תרגילים טיבטיים

סדנת פראנאיאם

סדנת באנדות (נעילות אנרגטיות)

בסדנאות אלו תלמדו תרגילי נשימה מתקדמים, נעילות אנרגטיות ותעמיקו לגבהים הרוחניים של עולם היוגה דרך ההבנה והחוויה של איך פראנה משפיעה על חיינו הפיזיים והרוחניים בכל רגע נתון.

 

באהבה,

שאקטי מאי

 

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 54 ובמשך 30 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה