הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מיולי 2013

woman-570883_1280

 

אחד המינוסים הגדולים בעיצוב של גוף האדם הוא שאין ביכולתו של האדם לראות את האברים הפנימיים שלו. עובדה זאת יוצרת ניתוק מוחלט בין האדם לגוף הפנימי שלו.

אם אנשים היו רואים בכל רגע את הריאות שלהם הם לא היו מגזימים בעישון.

אנשים בפאבים לא היו מגזימים בשתיית אלכוהול אם הם היו יכולים לראות מה קורה לכבד בשתייה מוגזמת.

אנשים היו אוכלים הרבה פחות ג׳נק אם הם היו רואים מה קורה למערכת העיכול כשהיא מתמודדת עם מזון רעיל.

אנשים היו שמים מאמץ יתר להוריד לחצים אם הם היו רואים מה קורה למערכת העצבים וללב כשחיים תחת סטרס כבד.

 

מכיון שלרוב  אין לנו מושג מה קורה בתוך הגוף שלנו רוב האנשים משקיעים בעיקר, אם לא רק, בחיצוניות של הגוף שלהם, בחלקים הנראים לעין.

אנשים משקיעים בשיער שלהם, בשיניים, עור הגוף ובשרירים. שאר הגוף כמעט לא קיים בשבילם עד שכאבים מתחילים להקרין מהאברים הפנימיים והמסתוריים. רק אז אנחנו מתחילים לתת תשומת לב לגוף הפנימי שלנו ולרוב תשומת הלב מהולה בפחד וחרדה כי עכשיו אנחנו מתמודדים עם כאבים ומחלות.

 

היוגים העתיקים ידעו את הגוף מבפנים ומבחוץ ולכן גם היה להם את הידע איך לשמר את הגוף במצב בריאותי גבוה כדי שמחלה, כאב וסבל פיזי לא יכלו את האנרגיה שהם מעצימים בתרגולי היוגה השונים.

 

יש הרבה טכניקות ביוגה, לניקוי אברים שונים בגוף. לשיטות הניקוי השונות יש חלק גדול בעובדה שרוב היוגים נראים צעירים ובריאים מגילם.

 

היום יותר מתמיד אורך החיים הבריא של היוגי יכול להיות כלי מעולה לעקוף את את האתגרים הסביבתיים כמו זיהום, רעלים, סטרס, וגירוי יתר של החושים ומערכת העצבים.

 

לרוב האנשים אין את הכלים לטפל ולתחזק את הגוף שלהם כי אף פעם לא לימדו אותם איך לעשות זאת. מה שכן לימדו אותם זה איזו תרופה לקחת לאיזה סימפטום. לימדו אותם לטפל על פני השטח ולא לטפל בשורש הבעיה.

 

אם יש לך עצירות קח תרופה משלשלת שבבוא היום תהפוך בעצמה לפסולת שתזהם את הכבד…

ואז תיקח תרופות לטיפול בכבד שיהפכו לפסולת בצורת ליחה בריאות שלך…

תיקח תרופה שתעזור לך לפתוח את הסימפונות בריאות, כדי שתוכל לנשום, אבל היא תזהם את הדם שלך עד שהגוף שלך ינסה להיפטר מהפסולת שבדם דרך העור שלך והנה אתה מתמודד עם אקזמה או פסוריאזיס.

 

טכניקות הניקוי של היוגים עוסקות בגורמים של הסימפטומים הרבים שהגוף מתמודד איתם.

התרגול של שיטות הניקוי השונות מאוד מעצים ובדרכו גם מפחית את התלות שלנו ברופאים.

 

האביב מגיע, תקופה נפלאה להכין את הגוף לעונת הקיץ דרך ניקויים שונים.

 

הסדנאות הקרובות יעסקו בניקוי הכבד, ניקוי עמוק של המעיים וניקוי האף והסינוסיטיס.

 

באהבה

שאקטי

 

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 54 ובמשך 30 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה