הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מיולי 2013

IMG-20180611-WA0000

נאמר שהלל הזקן, שהיה נשיא הסנהדרין, התבקש ללמד אדם גר את כל התורה כולה על רגל אחת. הלל השיב לגר: ״אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך״.

האמרה הזאת מסמלת תפישת עולם שגויה מנקודת מבט רוחנית,  תפישה אשר נגזרת מהמיינד המתוכנת והמצומצם שלנו.

בעיניי לא תוכן האימרה חכם, אלא הלל הזקן הוא החכם פה, כי האימרה מראה שהוא ידע את טבעו של המיינד האנושי.

ומה הוא טבע האדם?ֿ

כשאנו חיים בתודעה הישרדותית, אותה תודעה הישרדותית מצומצמת מעמידה אותנו במרכז היקום. ועל כן, כל תפיסת המציאות שלנו תסבוב סביב קיומנו. על כן, מבטנו אל העולם ואל הסובב אותנו יהיה דרך חלון קטן ומצומצם, שמסמל את הראיה של האני השורד שלנו.

אנו מחלקים את כל החוויות שלנו ואת מה ומי שהן כוללות בתוכן לשתי קטגוריות: חוויות שתומכות בהשרדות שלנו וחוויות שאינן תומכות בהשרדות שלנו.

אם יצאנו לארוחת ערב במסעדה, והמלצרית לא שירתה אותנו לפי רמת הציפיות שלנו, לא נאהב אותה, ואפילו נכעס עליה. היא עדיין יכולה להיות אדם מדהים שפשוט עובר עליו יום קשה ומתסכל, אבל מבחינתנו היא לא משרתת את קיומנו.

המשפט “אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך” בא מהתובנה שלרוב האנשים אין את היכולת לראות את האדם שמולם מהמקום בו הוא נמצא, אלא רק מהמקום בו הם נמצאים.

“אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך״ מקובל כל כך על רובנו, כי הוא מאפשר לנו לשים עצמנו לרגע במקומו של האחר ולחוש כיצד היינו חשים אנחנו לו היינו הוא.

אך יש במשפט הזה גם סכנה שמנציחה בורות שמצמצמת לנו את התודעה.

מה אם מה ששנוא עלינו אהוב על האחר?

מה אם מה שנוח וטוב לנו שנוא על האחר?

האם יש לנו את היכולת לראות את האחר מחוץ לתפישת העולם שלנו, שסובבת סביב קיומנו בלבד?

אם אני לא אוהבת לשמוע מוסיקה רועשת אל תוך הלילה כי אני הולכת לישון מוקדם, אז גם בטח לא ארעיש לשכניי בשעת לילה מאוחרת. אבל אם אני ערנית כל לילה, עד שעות הבוקר המוקדמות, בעודי מאזינה למוסיקה בווליום גבוה, כבר יהיה לי קשה יותר להבין את השכן שצריך לקום ב-6 בבוקר לעבודה.

כל הקונפליקטים בין אנשים, ללא יוצא מן הכלל, נובעים מכך שכולנו מצפים שהאחר או האחרים יראו, יחוו, ירגישו וירצו בדיוק באותו אופן שאנו רואים,חווים, מרגישים ורוצים.

זה מתחיל בין שני בני אדם שתופסים את המציאות באופן שונה, וממשיך כקו מתווה לסבל העולמי בין הדתות השונות, הלאומים השונים, קבוצות אתניות שונות, מגדרים, מינים שונים, אנשים עם מנהגי אכילה שונים, ועוד ועוד ועוד ועוד…

צעד אחד קדימה בהתפתחות הרוחנית שלנו הוא לעבור מהתפישה של ״אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך״ – לתפישה של “אל תעשה לחברך מה ששנוא עליו”.

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 54 ובמשך 30 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה