הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 62

החל מיולי 2013

 

מחומר עד אנרגיה, הכל בתנועה!

חומר נמצא בתנועה מתמדת, מכיוון שכל החלקיקים האלמנטריים הבונים אותו, כגון אטומים, אלקטרונים, פרוטונים וכדומה, נמצאים בתנועה מתמדת.

אנרגיה גם היא, נמצאת בתנועה מתמדת. על פי תאוריית המיתרים שבתורת הקוונטים, החלקיק הקטן ביותר שיוצר את הכול אינו עשוי מחומר, אלא הוא מיתר אנרגיה הרוטט כמיתר גיטרה. למעשה מה שמבדיל בינך לבין שולחן, או בינך לביני, הוא הצורה והתדר בהם זזים ורוטטים המיתרים שבנו.

ביוגה, החלקיק הקטן ביותר שיוצר את היקום וכל מה שהוא מכיל בתוכו נקרא פראנה. גם פראנה הינה אנרגיה בוויברציה תמידית.

IMG_5350

 

דרך המוח שלנו אנו חווים הכל או כתנועה או בתנועה: המחשבות שלנו רצות באופן תמידי וכך גם רגשותינו שבאים והולכים. אנו חווים זמן ומרחב המבוססים על תנועה, וגופנו הפיזי נמצא בתנועה מתמדת גם כשהוא לכאורה בסטטיות, כיוון שכדור הארץ עליו אנו נמצאים נמצא בתנועה מתמדת.

בשל כך אנו מתקשים להיות דוממים.

נסו לשבת במשך 30 דקות בדממה מוחלטת, וסביר כי תגלו שזו משימה לא פשוטה. אנשים חוצים אוקיינוסים, מטפסים על הרים בדרכים לא דרכים, מגדלים משפחות, לומדים לדוקטורט, ממציאים המצאות מתוחכמות ועושים את הבלתי אפשרי. בקשו מהם לשבת 30 דקות בדממה מבלי לנוע – וזה יתגלה כמעט בלתי אפשרי. דרוש תרגול רב על מנת לשבת בדממה מוחלטת וללא תנועה.

התודעה הגבוהה שלנו נמצאת תמידית בדממה מוחלטת. התודעה הגבוהה היא מעל תפיסת זמן ומרחב, היא מעל התניות תודעתיות של המוח. כמטאפורה, תודעה גבוהה היא כלי אינסופי המכיל בדממה מוחלטת  את שלל התפיסות, הפעולות והאירועים מבלי להזדהות איתם.

כל תרגול רוחני מתבסס על השקטה של הגוף והמיינד לכדי דממה מוחלטת.

רק בדממה מוחלטת, אנחנו יכולים להבחין ולהתבונן בתנועה הבלתי פוסקת של המיינד הפעיל שלנו המייצר מציאויות מדומות בכל רגע נתון. כשאנחנו בתנועה מתמדת ושרויים במצב של אי שקט כללי, אנחנו מתחילים להזדהות עם האי שקט של המיינד במקום להיות אחד עם הדממה של התודעה הגבוהה.

מצבה האולטימטיבי המוחלט של התודעה הגבוהה הוא דממה, ולכן התדר שלה יציב ודומם. הלא זה פרדוקס בפני עצמו, כיצד ייתכן שתדר יהיה דומם?

כשאנחנו מתחברים למהותנו האמתית, שהיא התודעה הגבוהה שלנו, השאלה “כיצד תדר יכול להיות דומם?” הופכת ללא רלוונטית. במצב תודעתי שכזה, אין סימני שאלה יותר, הכל פשוט כפי שהוא.

שב בדממה ופשוט תהייה.

מוטב לא לנסות להבין דבר, להשיג דבר, להיות משהו או מישהו או להגיע לשום מקום.

אתה כבר שם, אתה כבר זה.

התבונן בדברים בשתיקה ופשוט תהיה.

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

Thumbnail

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

Thumbnail

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 56 ובמשך 32 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

Thumbnail

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים