הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 61

החל מיולי 2013

מאסטר הוא אדם שיכול לבחור בכל רגע נתון מה נכון לאותו רגע. הבחירה היא אותנטית, זורמת מהתודעה הגבוהה, ואינה מונעת על ידי המיינד המתוכנת. הבחירה יכולה להתבטא דרך המיינד, אבל המיינד לא יהיה הסיבה לבחירה.

אחד מהתרגולים הגבוהים של רוחניות הוא התבוננות וידיעה מהיכן אנו פועלים, מהיכן אנו באים כשאנו עושים בחירות.

כשהצ’אקרות הנמוכות דומיננטיות אנרגטית, הן תכוונה אותנו לפעול דרך תודעה הישרדותית בלבד. תודעה הישרדותית היא תודעה שמציבה את השבט בעדיפות ראשונית, כי כבני אדם, הקיום האישי של כל אחד מאתנו תלוי בקיום הקבוצה, בן אם היא משפחה, חברים, קולגות, קבוצה אתנית, עם, שיוך דתי או מגדר.

כחלק מהתהליך הרוחני של השתחררות מהסבל הקיומי שלנו, כדאי לבדוק האם במציאות האישית שלנו אנחנו באמת עושים בחירות ממקום אותנטי, או שאנו בורחים לחיים מזויפים בהם אנחנו ממלאים אחר הציפיות של אחרים, קרובים כרחוקים, כדי להיות שייכים, כדי לקבל הכרה, כדי להתאים את עצמינו למה שנתפס כ״נורמלי״.

בחירהואבריחה

קריירה

כמורה אני פוגשת אין ספור תלמידים שהשקיעו שנים בלימודים ואספו תארים במקצועות שזרים לליבם ולמי שהם כאנשים.

האוניברסיטאות מלאות בצעירים כבויים שטובעים בשיממון פנימי, בעודם לומדים נושאים שלא מעניינים אותם או קרובים לליבם, כי הם שוכנעו על ידי השבט שזה יועיל להם בחיים.

למידה כדי לקבל הכרה או סטאטוס שבטי תוביל צעירים אלו לעבוד כל חייהם במקצועות שהם יתעבו, ולכן יהפכו לאנשים מתוסכלים ומרירים, וכל זה למען ביטחון כלכלי או כדי למלא אחר צפיותהם של הוריהם ושאר בני השבט.

משפחה

שלא כמו בדתות, ברוחניות גבוהה אין דרך אחת לחיות. אין נכון ולא נכון מוחלטים.

לכן אין מורה רוחני שיכול לומר בוודאות מהי צורת החיים הנכונה לאנשים ככלל: נישואין או לא נישואין, ילדים או לא ילדים, נזירות או לא נזירות. זה לא איך אנחנו בוחרים לחיות, אלא האם הבחירה היא בחירה מודעת או בחירה מותנית, מובנת, מתוכנתת ואוטומטית.

אנשים צועדים כעיוורים על פס היצור של “חתונה-תינוק-משכנתא”, מבלי לעצור לרגע ולבדוק אם זה באמת מה שהם רוצים.

מתפקידו של כל אחד ואחד שמתרגל רוחניות להתבונן ולראות האם “חתונה-תינוק-משכנתא”, זו אכן בחירה או רק בריחה אל המקובל והמצופה.

נראה שרוב האנשים לא מודעים שיש עוד אופציות מעבר ל”חתונה-תינוק-משכנתא” וזו הסיבה שכל כך הרבה אנשים, לאחר מעשה, חיים בפיצול אישיות וברגשות אשם, בעודם מנסים לתמרן בין משפחה, ״עבודה טובה״, ומשכנתא, לבין מימוש והגשמת חלומותיהם.

לרוב, במקום להגשים את חלומותינו אנחנו מגשימים את חלומותיהם של אחרים, כדי להיות מקובלים ושייכים.

אמונה

רוב האנשים טועים לחשוב שאמונתם היא בחירה אותנטית ואינם מודעים לכך שאמונתם נובעת מהולדתם לתוך שבט שמחזיק באמונה זו או אחרת.

לרוב, אדם דתי או מאמין לא בוחר באמונתו, אלא פשוט נולד לשבט שמחזיק באותה אמונה. אין פה בחירה או חוויה אישית אלא קבלה של מורשת כירושה.

אמונות עוברות בירושה שבטית, ואין בהן בחירה אלא בריחה אל שייכות שבטית, שהיא חלק מהאבולוציה שלנו במשך מאות אלפי שנים.

שבטיות זו תכונה כל כך חזקה שקשה להתנער ממנה, ולכן היא צלחה את מבחן הזמן ועדיין שולטת ביד חזקה בגזע האנושי, בעולם שלכאורה ייתפס על ידי רוב האנשים ״כעולם המודרני״.

הרימו לרגע את העיניים מהמחשב, הטלפון החכם ושאר הטכנולוגיה הסופר מודרנית שהאדם פיתח. הסתכלו סביבכם, וכל שתיראו זה קונפליקטים שבטיים, אם זה בין שבטים דתיים, אתניים, לאומיים, מגדריים, או שיבטי הפייסבוק והטוויטר.

לכאורה, נראה שנפל בחלקינו המזל להיות חלק מהאדם המודרני הנאור. אך מעבר לבגדים המעוצבים שאנו לובשים, לטכנולוגיה המרתקת שיצרנו ולכלי הנשק המאוד משוכללים שהמצאנו, המוטיב והדחפים שמניעים את האדם המודרני לא שונים ממניעיו של האדם הקדמון, עליו אנו מביטים לעיתים בהתנשאות. המוטיב היה ונשאר להיות חלק משבט, ולהצדיק את קיומו של השבט על ידי שלילה ולרוב גם הכחדה של השבטים האחרים.

בתפיסת המציאות דרך התודעה הגבוהה אין יותר רצון לשנות את העולם. השינוי חל במציאות האישית של כל אחד מאתנו, בה אנו משחררים לאט לאט את התכנות השבטי, שמכיל בתוכו הרבה מאוד פחדים ורגשות אשם, כדי לפרוש כנפיים ולהמריא אל חיים של אהבה יצירה ונתינה.

מעטים האנשים בעולם שחיים חיים מספקים, מקוריים ומעניינים!

אם תרצו אין זו אגדה.

אם תרצו זה לא יישאר בגדר כמיהה.

אם תשחררו את הצורך העז בהכרה, תחיו חיים של הגשמה

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 54 ובמשך 30 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה