הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 62

החל מיולי 2013

רוב מערכות היחסים מבוססות על הצורך העז שיש בנו למצוא את האחד שתמיד יאהב אותנו, לא משנה מה נעשה, מה נחשוב, מה נרגיש, איך ניראה, מי אנחנו או מה אנחנו עוברים באותו רגע.

הכאב הגדול ביותר בין נאהבים, בין חברים או בין הורים וילדים, הוא האכזבה כשהצד השני לא אוהב אותנו ללא תנאי כשם שאנו מצפים מהם להרגיש כלפינו.

הכמיהה והשאיפה להיות נאהב ללא תנאי ולנצח, הוא אחד מהחורים השחורים שקיימים ברבים מאיתנו.

החור השחור שבתוכנו מכלה את רוב האנרגיה שלנו במשך חיינו. הוא מכלה את האור שבתוכנו כל פעם שאנחנו מגלים שנאהבנו לזמן קצר ומוגבל, ועם רשימה של תנאים וציפיות שלא יכולנו לספק. הידיעה שאין בנו מספיק כדי להיות נאהבים ללא תנאי גורמת לנו להרגיש לא ראויים ומכלה את האור שבתוכנו עד שאין עוד אור שיזהר מאיתנו.

אנחנו ממשיכים לחפש אחר האחד שיאהב אותנו לנצח, אנחנו ממשיכים לקוות שמישהו יאיר את עינינו ויראה לנו עד כמה אנחנו מיוחדים, עד כמה אנחנו שונים, עד כמה אנחנו נאהבים, כי לבד איננו מסוגלים לראות זאת.

ואז… לרוב מגיע הרגע… בו אנחנו לגמרי מאבדים תקווה.

אנשים רבים מפנים את התקווה שלהם, להיות נאהבים ללא תנאי, אל אלוהים. אם לא על פני האדמה, אז לפחות בשמיים מישהו תמיד ידאג ויאהב אותם לעולמים וללא תנאי. במקרה שלא צלח עליהם מזלם והמציאות שאלוהים יצר הכתה בהם קשות, גם אז הם יאמינו עמוק בפנים, שהסבל נוצר מאהבת האל אליהם ושיש סיבה טובה מאחורי הסבל. גם אם הסיבה לסבל לא תמיד ברורה להם, בדבר אחד הם בטוחים שאלוהים אוהב אותם.

מדוע רבים מאיתנו מרגישים נאהבים רק בתנאי? משום שזה כמעט בלתי אפשרי למצוא מישהו שתמיד יאהב אותנו ותמיד ידאג לנו ללא קשר למי אנחנו. ומדוע זה כך? משום שאנחנו בעצמינו לא יכולים לאהוב אחרים ללא תנאי, אז מדוע אנחנו מצפים שאחרים יוכלו להרגיש כך כלפינו?

הסיבה לחוסר היכולת שלנו לאהוב ללא תנאי היא שרבים מאיתנו חיים במצב של הישרדות. המשמעות מאחורי חיים הישרדותיים היא שאנחנו מסתכלים ותופסים את המציאות מנקודת מבט של מה שמשרת או לא משרת אותנו.

רוב הזמן אנחנו אוהבים אנשים מסוימים משום שאנחנו מקבלים מהם משהו שמעשיר את הקיום שלנו. כאשר אותם אנשים מפסיקים לספק לנו את המשאבים האלו, או כאשר מה שהם מספקים לנו מפסיק להיות בעל ערך, אנחנו ממשיכים הלאה אל עבר הדבר הבא או האדם הבא שיתמוך, יעשיר או יחזק את קיומנו.

לכן לרוב איננו שונים מאותם אנשים שאינם יכולים לאהוב אותנו ללא תנאי.

כשמגיעים לנקודה שבה איבדנו כל תקווה להיות נאהבים ללא תנאי, לרוב אנחנו הופכים למרירים, למדוכאים, לאדישים ואולי אפילו לאנשים עצובים. אך גם אפשר, אם מוכנים לכך, להפוך את הקריסה הרגשית לגדילה רוחנית, בה אנחנו הופכים להיות האוהבים, הנאהבים והאהבה עצמה, תוך כדי גילוי של האור והיופי הפנימי שלנו, וויתור על הצורך לזהור רק דרך עיניהם של אחרים.

גם אם הגענו לרמה רוחנית גבוהה שכזאת, זה עדיין לא אומר שלא יהיה לנו קושי רגשי בהתמודדות עם אירוע בחיינו שהאני הקטן שלנו יגדיר כ “דחו אותי”, “עזבו אותי”, “בגדו בי” – וכתוצאה מכך נרגיש פחותים ולא ראויים.

אבל זאת יכולה להיות התחלה טובה על מנת להשיב לעצמנו את הכח שנתנו לאחרים, להגדיר לנו אם אנחנו ראויים לאהבה או לא.

הזמן הטוב ביותר לעשות את המפנה הרוחני הנ״ל הוא כאן ועכשיו, ברגע זה, לפני שמגיעים לנקודת האכזבה מ”אהבה”.  גלו בעצמכם את מה שאתם כמהים שאנשים יגלו בכם, מבפנים. התחברו לתודעה הגבוהה שלכם שאינה חסרה דבר ולכן אינה זקוקה להכרה, התודעה הגבוהה שעומדת בפני עצמה.

והיה ומצאתם את האחד שיכול לאהוב אתכם ללא תנאי, זה עדיין אולי לא יספק אתכם רגשית משום שאלו שיאהבו אתכם ללא תנאי אולי גם יאהבו אחרים ללא תנאי, בזמן שאתם מחפשים מישהו שיעניק את כל האהבה הזאת לכם בלבד. אחרת, איך תדעו שאתם שונים ומיוחדים מאחרים בעיני זה שאוהב אתכם?

אז לפני שאנחנו מצפים מאחרים לאהוב אותנו ללא תנאי, אנחנו צריכים קודם כל להגיע למקום בו אנחנו יכולים בעצמנו לאהוב אחרים ללא תנאי. זה המקום שבו האהבה שבנו מתבטאת דרך התודעה הגבוהה, שאינה חסרה דבר, ולא דרך האני הקטן שלא מפסיק להתחשבן, למדוד ולהשוות. זה גם הרגע בו מסתיים החיפוש אחר אותו אדם או דבר שישלים אותנו מבחוץ ואנחנו יכולים להתחיל ליהנות ממה שהחיים מביאים לנו ללא  ציפיות וללא אכזבות.

 

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 56 ובמשך 32 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה