הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 62

החל מיולי 2013

מניפורה זו הצ׳אקרה השלישית, מרכז האנרגיה שנמצא באיזור הטבור. מניפורה היא מרכז האנרגיה שמכיל את הכוח הפנימי וכוח הרצון שלנו. אנשים עם מניפורה מאוזנת הם אנשים עם ביטחון עצמי ועם כוח רצון חזק ונשלט.

אם הצ׳אקרה השלישית בטבור לא מאוזנת נהפוך לחסרי ביטחון, שהמניע העיקרי בחיינו יתבטא ברצון עז לקבל הכרה מהסובבים אותנו. כתוצאה מכך נחיה את חיינו דרך אנשים אחרים, בכך שניתן להם את הכוח להגדיר לנו מי אנחנו (הורים, מורים, בני זוג, חברים, מעבידים וסתם אנשים ברחוב שמתייחסים או לא מתייחסים אלינו).

פירסינג בטבור חוסם את הצ׳אקרה השלישית – מניפורה!

פירסינג בטבור

מכיוון שצ׳אקרה שלישית מבטאת את הכוח הפנימי ואת כוח הרצון שלנו, אם היא מרוקנת מאנרגיה, נחווה חוסר אונים בלהגשים את חלומותינו ובמקרים קיצוניים אפילו תוכניות פשוטות יהיו קשות לביצוע.

פירסינג בטבור מרוקן את מרכז האנרגיה בטבור מפראנה – כוח החיים – ומחליש את הצ׳אקרה. כתוצאה מכך כל האברים שממוקמים באיזור הצ׳אקרה השלישית כמו אברי הרבייה, אברי העיכול והכליות, יוצאים מכלל איזון.

רבות הנשים שסובלות ממחזור חודשי לא סדיר, מחוסר מחזור חודשי או מכאבים והתכווצויות חזקות בזמן המחזור עד כדי חוסר תפקוד.

אחרות סובלות מבעיות עיכול, כאבי בטן, עצירויות, שלשולים או נפיחויות.

לאורך השנים הארוכות בהן אני עוסקת בהוראה, פגשתי באין ספור נשים עם פירסינג בטבור, שהיו חסרות ביטחון, חסרות כוח רצון ועם אין ספור בעיות בריאותיות. בגלל חוסר ידע, הן אף פעם לא קישרו את הסימפטומים שהן חוו לפירסינג שנכפה על ידן, בצורה אלימה, על מרכז האנרגיה השלישי שלהן.

התשובה לשאלה השכיחה ״האם אוכל לאזן את הצ׳אקרה השלישית, אחרי הוצאת הפירסינג, אחרי שנים של פירסינג בטבור?״  היא: כן!

רוב הנשים, עם מחזור חודשי בעייתי, חוו שינוי מידי עם הוצאת הפירסינג מהטבור. כמה נשים שהצעתי להן להוציא את הפירסינג, לאחר שנים של קשיים בלהיכנס להריון, נכנסו להריון תוך חודשים ספורים לאחר מכן.

 

לפניכם אחד מני מאות סיפורים שאחת מתלמידותיי הנפלאות משתפת:

המחזור החודשי והעגיל בטבור שלי – לא חברים / מאת שירה

לפני שבעה חודשים הפסקתי לקבל את המחזור החודשי שלי.

אמרתי לעצמי שהסיבה לכך היא שרזיתי,

שהפסקתי לאכול בשר,

שהפסקתי עם גלולות נגד הריון, ועוד תירוצים כאלה ואחרים שגרמו לי לחיות בנחת עם העובדה הזו.

לפני כחודשיים לערך, הגיעה לאוזניי באחד מימי קורס למידה על צ’אקרות שלקחתי עם שאקטי, שלעגיל בטבור יש השפעה גדולה מאוד על חסימת אנרגיה בגוף ובאופן ישיר יכול להשפיע על כל מיני תהליכים בגוף.

ביום אחד, אחרי חמש שנים שהעגיל בגופי, ולא חשבתי להורידו מאז ועד הרגע הזה לפני שבועיים, בעודי מנסה להבין עם עצמי איך ייתכן שאני לא מקבלת את המחזור החודשי, ניסיתי להקשיב לקול הפנימי שלי, למצוא את התשובה האמיתית בתוכי ולא דרך סיפורים שסיפרתי לעצמי.

הגיעה לנפשי המחשבה שעליי להוריד את העגיל, פשוט ככה.

מיד הלכתי להורידו. לא התמהמתי כדי שלא תגיע לראשי מחשבה חדשה שתפסול את הרעיון התמוה.

באותו רגע שעגיל המתכת העגול והקר יצא מגופי – חשתי תחושה נעימה בגוף, וכבר שמחתי שהתייחסתי לבטן היקרה שלי בצורה אליה השתוקקה להרגיש כבר כמה שנים.

שעתיים אחר כך – קיבלתי מחזור.

צחקתי בקול רם כלא מאמינה.

אבל – כמאמינה מאוד.

**********************

אנא חלקו את המאמר הנ״ל עם הנשים בסביבתכם

באהבה שאקטי

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 56 ובמשך 32 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה