הבלוג של שאקטי מאי

shaktimhi

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של... +עוד

שאקטי מאי מנהלת את פראנה יוגה קולג' וייסדה מרכז רוחני מקסים בתל אביב, בית לתלמידי הקולג' ולמוריו. במשך 3 עשורים של לימוד יוגה וניהול מרכזי יוגה ברחבי העולם, חילקה שאקטי את זמנה בין הוראת יוגה והכשרת מורים. בסופו של דבר החליטה להקדיש את כל זמנה ומרצה להכשרת מורי יוגה, כדי שהפצת דרכה הרוחנית של היוגה תימשך, והיא לא תיעלם בין הטרנדים החולפים המרכיבים את עולם היוגה במערב. שאקטי הקימה את פראנה יוגה קולג' כבית ספר בינלאומי ליוגה, להכשרת מורים ברחבי העולם. פראנה יוגה קולג' ממוקם בתל אביב (ישראל), ומושך סטודנטים מכל העולם. . במשך שנים פיתחה שאקטי סגנון לימוד ייחודי וכאן טמון מקור כוחם של הקורסים אותם היא מעבירה – הסגנון נקרא האתה יוגה קלאסית, תוך שימת דגש רב על בטיחות בשיעור, נשימה נכונה וזרימה אינטואיטיבית של אסאנות, שאקטי מלמדת את הסטודנטים איך ליצור ולשמר את הפראנה – כח החיים, כל זאת תוך הבאת החשיבה למצב רוגע והנאה מדיטטיבית מרגע ההווה. במהלך הלימוד, שאקטי משלבת בין מדע היוגה למדע המודרני, שתומך במה שחוו היוגים העתיקים. בין לימוד הקורסים השונים, מקדישה שאקטי את זמנה לתמיכה בתלמידים בוגרים ויוגים אחרים, שזקוקים לעזרה בהתגברות על מכשולים הניצבים בדרכם הרוחנית. הספרים, המאמרים והפוסטים ששאקטי מפרסמת, באים כדי לסייע לאנשים להפוך לחזקים ולבעלי רצון חופשי והכח לממש אותו. היא מאפשרת לכל הסטודנטים שלה גישה חופשית בכל נושא, וכך משמרת את הקשר המסורתי בין מורה ותלמיד, גם לאחר סיומם של הלימודים הפורמליים. לאחר שעברה לגור באשראם יוגה בהודו, שהתה שנה במדבר והתנסתה בתירגול יוגה מתקדם במספר מרכזים המתמחים בהאטה יוגה, הידע של שאקטי הוא בלתי רגיל והיא מעבירה אותו הלאה בצורת הלימוד המסורתית הבנויה מקשר מורה-תלמיד, כמו גם פורומים אינטרנטים וספרות מודפסת שהיא מוציאה בנושא.

עדכונים:

פוסטים: 62

החל מיולי 2013

קיבלתי לקריאה כתבה על צמחונות, שנכתבה על ידי בחור מקסים עם מודעות גבוהה ואנרגיה נעימה. אני בטוחה שרוב הקוראים שקראו את הכתבה הנהנו בראשם להסכמה מלאה עם הדברים הכתובים.

אני לא מסכימה או כן מסכימה עם הדברים הכתובים במאמר, אבל אולי חשוב לעצור לרגע ולהתבונן באמרות שהופכות לעיתים לקלישאות ובאמת לרדת לעומק הדברים ולבחון את דרך ראיית המציאות האישית שלנו.

הכתבה המלאה בתחתית העמוד.

* תגובתי למאמר באדום; ציטוטים מהמאמר בשחור

״אם אינכם טבעונים

או שאתם בורים!

או שאתם צבועים!!

או שאתם שניהם!!!!״

״אם אינכם טבעונים״הייתי מחליפה את השורה הזאת ב:״אם אינכם יכולים לראות את המציאות מנקודת מבטם של אחרים״

״או שאתם בורים״האינדיאנים של צפון אמריקה היו ציידים! הם היו אנשים שמאוד מחוברים לטבע, לאנרגיות ולחיות!

״או שאתם צבועים״הדלאי לאמה, אדם עם מודעות מאוד גבוהה, שיש בו קבלה מוחלטת לכל מי ששונה ממנו, והוא אוכל בשר!

״או שאתם שניהם״ב-52 שנות חיי פגשתי צמחונים וטיבעונים רבים, שבהתייחסותם לאנשים לא צמחונים היו יותר אלימים מאנשים שאכלו חיות, עם כבוד וריספקט לחיה שנתנה חיים לגופם.

בסיביר יש שבטים מדהימים שנודדים כבר מאות שנים ממקום למקום באזורים הכי קרים שיש, בהם לא גודלת צמחיה. הם נודדים עם עדרים של יעלים שמספקים להם מזון, ביגוד, ואת כל החומרים הנדרשים לבניית אוהלים. רבים מהאנשים בשבטים אילו עם תודעה גבוהה, שחלק ממנה מתבטא בהערכה העמוקה והכרת תודה שיש להם ליעלים מהם הם מתקיימים.

בודהה הורה לנזירים שלו כשהם יצאו לקבץ אוכל מדלת לדלת, לשים את קערת האוכל מעל הראש כשאנשים טובים הניחו בה אוכל, ולאכול כל מה שהושם בה גם אם זה בשר.

לאסקימוסים, אנשים שניזונים רק מבשר, יש תרבות מדהימה עם חיבור אנרגטי עמוק ליקום.

 

״ואני אומר את זה הכי שלילי, מאשים, מטיח ובוטה שיש, כי ככה אני מרגיש עכשיו״

מנקודת מבט רוחנית רגשות הם לא תמיד המשקפיים דרכם לראות את המציאות כפי שהיא. אם היית אוחז בידך תינוק מאוד חולה, שהיה גם הבן שלך, והתרופה היחידה שהיתה יכולה להציל את חייו זה כבד אווז, מהיותך אב לתינוק, רגשותיך לבטח היו שונים ואולי גם השקפת עולמך היתה משתנה ובעקבותיה גם מעשיך.

 

ואם אתייפיף, אהיה צבוע בעצמי. יש ביטוי שאומר: ”אלו שתיהיה נחמד אליהם, לא יסלחו לך לעולם!״

וגם אלה שתבקר אותם בחוסר אהבה ובהתנשאות עיוורת לא יסלחו לך  ;-)

 

 

״לכן אני מטיח את זה בפנים שלכם, עלי לתת לכם את הסטירה הזו

כדי שעוד כמה שנים, אתם תודו לי ותבינו…

תבינו שאם אתם רוחניים באמת ומתיימרים לשלום,

שלום על כל משמעויותיו,

שלום חיצוני, ושלום פנימי בגופכם ונפשכם

ורוצים להעלות את התדר ולשבור תקרה

שחוסמת אתכם, אותנו, מלהגיע לתדר גבוהה יותר

תקרה שחלקכם לא מודעים לה

ואחרים מכם פשוט מתכחשים לה

תמשיכו לקרוא ותפסיקו להיות צבועים ובורים!

תוציאו את הראש מהחול לרגע!

ותבינו שיש דבר אחד שחייבים להבין וחייבים לשנות

כדי להגיע לאן שכולנו שואפים.״

מי זה כולנו??? מי האדם שיכול לאמר ששאיפותיו הם נחלת הכלל? מה שונה הגישה הזאת מגישתם של דיקטטורים וכוהני דת, שמתייחסים להמונים כנחילים שצריכים לחשוב להרגיש ולרצות אותו דבר?

כל מה שנאמר לעל נאמר מנקודת מבטך האישית והמוגבלת. כל תפיסותינו האישיות הן מוגבלות!

ההבנה הרוחנית הגבוהה ביותר היא שאף אחד לא מחזיק באמת המוחלטת. אם אתה חושב שתפיסת המציאות שלך היא התפיסה האולטימטיבית, אזי הפכת אותה לתפיסה דתית. דת היא לא חלק מרוחניות גבוהה, בה רע וטוב הם דברים משתנים ויחסיים.

 

“להתפלל לשלום עולמי זה מעשה נאצל,

אבל כל עוד אנחנו ממשיכים לסעוד על גבי הסבל של אחינו אנחנו יוצרים תפילה כבירה ומתמשכת לאלימות, לאימה ולעבדות.

זו התפילה של הפעולות שלנו, וזו המציאות הנחווית על ידי מילארדי יצורים רגישים שנתונים לחסדינו ושאיננו מגלים כלפיהם שום מידת רחמים.

עד שלא נחיה את תפילותינו לשלום ולחופש על ידי מתן שלום וחופש לאלה הפגיעים והנתונים בידינו, לא נמצא לא שלום ולא חופש.

שמחה, שלום, אהבה ושפע זמינים לנו תמיד!

ויוגשמו בחיינו כשנבין שהם ניתנים לנו בדיוק כפי שאנחנו נותנים אותם לאחרים.

המחיר שעלינו לשלם עבור אהבה וחופש הוא גביע הגלידה, הסטייק והחביתה שאנחנו צורכים כלאחר יד.

שדות הרטט שנוצרים על ידי בחירות המזון שלנו משפיעים עלינו עמוקות בין אם אנחנו מעמידים פנים שאנו מתעלמים מהם ובין אם לא.” (ד”ר וויל טאטל)״

אין ספק שאילו מילים נאצלות, עכשיו לך ותאמר אותם בפני פועלים קשי יום עם משפחות מרובות ילדים שהם צריכים לסעוד, ואולי תראה דרך הבעת פניהם, איך המשמעות העמוקה של מילותיך על ״שדות הרטט שנוצרים על ידי בחירות המזון״ הופכת למופרכת. זה לא שאין דבר אמת בדיעותיך, אבל אם זה לא רלוונטי לאנשים שנמצאים ברמת קיום שונה משלי ושלך האם אתה, כאדם רוחני, משאיר אותם מחוץ לקיום ולתודעה שלך?

האדם תמיד היה חלק משרשרת המזון, אכלנו ונאכלנו. אם אתה מאמין שאין להרוג יצורים למען אוכל אז אין לך זכות לרפא את עצמיך בעת מחלה. יצורים חיים הם לא רק פרות ותרנגולות יצורים חיים הם גם טפילים וירוסים תולעים ושאר בקטריות שאוכלים אותנו מבפנים.

העולם אף פעם לא היה רק צמחוני, לרוב האנשים היו ציידים.

הבעיה היום היא, לא שחלק מהאנשים אוכלים בשר, הבעיה היא איך שאנו מתייחסים לחיות ואיך שאנחנו ממשיכים להתרבות במספרים ובקצב שלא משאירים מקום לזנים אחרים להתקיים על כדור הארץ, כולל הזן שלנו.

אני בטוחה שתרגיש מאוד גאה אם תשמע איך משפחה צמחונית עם 7 ילדים מתקיימת ללא בשר. אני בדעתי המצומצמת חושבת שלהביא 5 ו-7 ילדים, בעולם בו מקורות החיים, כמו מים נקיים ואדמה לגידולים, הולכים ומצטמצמים, זה חוסר אחריות מוחלט. במקום להביא ילדים, אפשר לאמץ את אלה שכבר פה ושזקוקים לבית ומגע אוהב. אבל באותה נשימה, אני מודעת לכך ומקבלת באהבה גדולה שברמת ההישרדות יש דינמיות שהיא מעבר לחשיבה רציונלית, וגם אז החשיבה הרציונלית היא שלי בלבד.

אף על פי שאינני אוכלת בשר, לעולם לא אתווכח אם להיות צמחוני או לא להיות צמחוני. לכל צד יש את ההגיון שלו, וגם כאדם שלא אוכל בשר אוכל להוכיח לך שזה לא שחור או לבן כשזה מגיע לצמחונות.

מה שמעניין לראות זה כמה אנשים ״רוחניים״ וצמחוניים באים ממקום של התנשאות על אלה שאוכלים בשר. תחת המסר שלהם, שהוא כן חשוב ורלוונטי, כשזה בא ליחס הנוראי והמתעלל של תעשיית הבשר לחיות, הם יוצאים ל״מלחמת חורמה״ על קידוש דיעותיהם ויוצרים באלימות, שפעמים רבות עולה על האלימות עליה הם מדברים, עוד יותר פירוד ושנאה בין הקבוצות.

האם זאת לא:

בורות???

צביעות???

או שניהם ביחד???

אני לא אוכלת בשר אך גם לא מתיימרת לקטלג את לעצמי כצמחונית. ממרום 52 שנות חיים שברובם הייתי צמחונית פנאטית, למדתי שהחיים לא מוחלטים ושהדבר החשוב ביותר, מעל לכל, זו אהבה.

אם אתה רוצה לשתף יותר אנשים עם דיעותיך בעניין חיות וצמחונות, עשה זאת מאהבה ולא מהתנשאות.

בחמלה רבה לחיות, לבני האדם ולעצמי

שאקטי

====================

המאמר המלא של ליאור בורלא:

כל אלו מכם שיש להם נגיעה, כזו או אחרת לעולם הרוחני

בכל דרך באשר היא…

מדיטציה (מכל הסוגים), יוגה (מכל המינים והצורות), טאי-צ’י, צ’י-קונג, נשימות (ריברת’ינג), אור לבן, פראנה, קבלה, סופיזם, רפואה סינית, אלטרניטבית ומשלימה, צלילם מרפאים, זן, תקשור, הילינג (כל הילינג באשר הוא), פאלון-גונג, מעגלי שירה וריפוי, רייקי, טנטרה, מנטרה, צ’אקרות, פסיכודרמה, צורות גיאומטריות מקודשות, תרפיה בכתיבה, בציור, בריקוד… הוליסטיקה, מסעות וריטריטים למיניהם ועוד אינספור

או אם אתם סתם רואים עצמם רוחניים כי אתם מחוברים לנפש ולמשהו שהוא קצת מעבר לעולם הגשמי.

אם אינכם טבעונים

או שאתם בורים!

או שאתם צבועים!!

או שאתם שניהם!!!!

 

ואני אומר את זה הכי שלילי, מאשים, מטיח ובוטה שיש

כי ככה אני מרגיש עכשיו

ואם אתייפיף, אהיה צבוע בעצמי

יש ביטוי שאומר:

“אלו שתיהיה נחמד אליהם, לא יסלחו לך לעולם!”

לכן אני מטיח את זה בפנים שלכם, עלי לתת לכם את הסטירה הזו

כדי שעוד כמה שנים, אתם תודו לי ותבינו…

תבינו שאם אתם רוחניים באמת ומתיימרים לשלום,

שלום על כל משמעויותיו,

שלום חיצוני, ושלום פנימי בגופכם ונפשכם

ורוצים להעלות את התדר ולשבור תקרה

שחוסמת אתכם, אותנו, מלהגיע לתדר גבוהה יותר

תקרה שחלקכם לא מודעים לה

ואחרים מכם פשוט מתכחשים לה

תמשיכו לקרוא ותפסיקו להיות צבועים ובורים!

תוציאו את הראש מהחול לרגע!

ותבינו שיש דבר אחד שחייבים להבין וחייבים לשנות

כדי להגיע לאן שכולנו שואפים.

 

“להתפלל לשלום עולמי זה מעשה נאצל

אבל כל עוד אנחנו ממשיכים לסעוד על גבי הסבל של אחינו אנחנו יוצרים תפילה כבירה ומתמשכת לאלימות, לאימה ולעבדות.

זו התפילה של הפעולות שלנו, וזו המציאות הנחווית על ידי מילארדי יצורים רגישים שנתונים לחסדינו ושאיננו מגלים כלפיהם שום מידת רחמים.

עד שלא נחיה את תפילותינו לשלום ולחופש על ידי מתן שלום וחופש לאלה הפגיעים והנתונים בידינו, לא נמצא לא שלום ולא חופש.

שמחה, שלום, אהבה ושפע זמינים לנו תמיד!

ויוגשמו בחיינו כשנבין שהם ניתנים לנו בדיוק כפי שאנחנו נותנים אותם לאחרים.

המחיר שעלינו לשלם עבור אהבה וחופש הוא גביע הגלידה, הסטייק והחביתה שאנחנו צורכים כלאחר יד.

שדות הרטט שנוצרים על ידי בחירות המזון שלנו משפיעים עלינו עמוקות בין אם אנחנו מעמידים פנים שאנו מתעלמים מהם ובין אם לא.” (ד”ר וויל טאטל)

 

ליאור בורלא

 

*****************************************************************

שאקטי מאי היא מייסדת מרכז היוגה הבינלאומי פראנה יוגה קולג׳ 

למצטרפים חדשים חודש ניסיון חינם בפראנה יוגה: goo.gl/zvoThN

מחברת הספר ״Enigma of Self Realization״

למידע על הסדנאות היכנסו לאתר

לתגובות ושאלות אתם מוזמנים לשלוח מייל ל: [email protected]

 

עוד מהבלוג של שאקטי מאי

תצוגה מקדימה

הנפילה אל האור

בשנת 2008 חוויתי אירוע שהוכיח לי יותר מכל את עוצמת הדרך הרוחנית בה בחרתי לחיות מאז נעוריי. אחרי שנים ארוכות של תרגול יוגה וזן אינטנסיביים, במהלך קורס מורים שהעברתי בקופנגן, אי קטן בתאילנד, נפלתי מצוק גבוה, שברתי את עמוד...

תצוגה מקדימה

משתן לשתן כוחנו עולה

שמי שאקטי מאי אני בת 54 ובמשך 30 שנה אני שותה שתן בכל בוקר לרוב האנשים שתן מעלה אסוציאציות של: משהו מלוכלך פסולת שהכליות מוציאות מהגוף פעילות שאחריה צריך לשטוף ידיים משהו רעיל ובטח מסוכן לשתיה תסכימו איתי שאם כל...

תצוגה מקדימה

ליפול מאהבה

בצורתו האנגלית, המונח 'להתאהב' מורכב משתי מילים בעלי מטען אנרגטי הפוך. "Falling in love" מורכב ממילה אחת מרוממת, וממילה אחת הפוגמת בתחושתנו. נפילה היא מילה המתארת פעולה בלתי-נעימה שעלולה לסכן את הישרדותנו הפיזית, מצב לא רצוי....

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה