הבלוג של shailyshome

shailyshome

נעים מאוד - אני שילי פרלמן, נשואה ואם לארבעה ילדים, תושבת שוהם ובעלת המייזם "הבית של שילי". בבלוג אשתף בטיפים ורעיונות לחיזוק הקשר המשפחתי. מוזמנות לעקוב אחרי

עדכונים:

פוסטים: 26

החל ממאי 2018

שילי פרלמן בטור האישי על התמודדות עם תחושות וזיופים – בעיקר שלנו ההורים

25/12/2018

היום יש לנו מפגש משפחתי, המשפחה מפוזרת ברחבי הארץ וכולם עסוקים אבל היום, לכבוד יום ההולדת של סבא, עשינו מאמץ ואחרי יום עבודה יצאנו לדרך.

כשתכננו את האירוע הייתה התרגשות, כולם דברו על זה שניפגש אבל היום כשחזרתי מהעבודה אחרי פקקים משוגעים (ודי ברגע האחרון) והתחלתי לארגן את הילדים, זה היה הרבה יותר קשה. בעלי לא הצליח להגיע בזמן ולצאת איתנו ונאלץ להגיע ישר מהעבודה ובאיחור “אופנתי”.

לאחד מהילדים היה מפגש “חשוב” עם החברים, לאחר סתם לא היה כוח אחרי יום עמוס בבית הספר ומבחן שביאס אותו והשאר התארגנו והיו מוכנים.

יצאנו, כולם כבר באוטו ואנחנו נוסעים, כשהגענו ההתרגשות היתה גדולה.

נכנסתי כולי חיוכים (כאילו לפני רגע לא הייתי באטרף), האמת היא שהייתי עייפה, היה לי קשה באירגון הילדים וב”תזכורות” כמה חבל יהיה לפספס הזדמנות כזו, אבל שמרתי בבטן.

הילדים השתובבו ונהנו, אבל אחד מילדי לא השתתף בחגיגה. הוא כעס והתעצבן, לא אהב את האוכל של סבתא וכל הזמן ישב עם פרצוף חמוץ ומידי פעם נתן צ’אפחה לאחותו הקטנה.

כשאנחנו מראים צד אחד שלנו - הבית של שילי

מוכר לכם?

כמה זה קשה לראות את הילדים שלנו כך. כמה חבל שהם צריכים להביע את המצוקה שלהם דרך התנהגות לא מטיבה. כמה חבל שלא דברנו על זה לפני שיצאנו או בדרך.

עד כמה היה זה עוזר אם הייתי משתפת אותם ברגשותיי, וזה היה יכול לפתוח בפניהם  את האופציה לתת ביטוי לקושי. כמובן שלא הינו מפספסים את המפגש, אבל אם הינו מדברים על זה,אולי היה מאפשר להיכנס לאירוע מעט משוחררים יותר.

למה בעצם זה קורה? למה הם לא יכולים לתת דרור לרגשותיהם? איך אני יכולה לעזור להם?

בבית של שילי אנו מאמינים שהדרך הטובה ביותר לעזור לילד לתת ביטוי לתחושותיו ולרגשותיו, זה לעשות זאת בעצמנו. זו הזדמנות להסיר את “החיוכים” ולהאמין שאף חומה לא תיפול, אם נדבר על זה.

זה בטח הרבה פחות מעייף.

עוד מהבלוג של shailyshome

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

מחלום למציאות - מדריך לחופשה משפחתית

לא משנה באיזה שלב אתם בתכנון החופשה המשפחתית אתם יכולים להיות כאלה שאוהבים לעשות הכל ברגע האחרון, אתם יכולים להיות כאלה המתכננים לפרטי פרטים ורק מחכים להכניס את הכל למזוודה. כולנו רוצים את אותו הדבר – חשבנו, תכננו, הזמנו,...

תצוגה מקדימה

מסיימים שנת לימודים (או: תוצאה היא נקודה בדרך)

ילדים כל כך רוצים שיהיה במה להתגאות בהם, הם רוצים לשמח אותנו ואת המורים וכמובן להרגיש טוב עם עצמם. אבל מהי הצלחה באמת? האם ההצלחה היא ציון של המורה או מי שהילד שלנו צמח להיות? מה זה הציון הזה? למה הוא מתייחס? האם ציון של ילד...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה