הבלוג של shailyshome

shailyshome

נעים מאוד - אני שילי פרלמן, נשואה ואם לארבעה ילדים, תושבת שוהם ובעלת המייזם "הבית של שילי". בבלוג אשתף בטיפים ורעיונות לחיזוק הקשר המשפחתי. מוזמנות לעקוב אחרי

עדכונים:

פוסטים: 25

החל ממאי 2018

שילי פרלמן בטור אישי על ההתמודדות עם חולי, מוות ופרידות קשות מול הילדים

16/10/2018

אתמול הגעתי מבית הספר ואמא לא חכתה לי, במקומה הגיעה רחל השכנה, היא הכינה לי צהריים ואמרה שאמא עוד מעט תחזור.

זה היה מוזר, רחל אף פעם לא שמרה עלי ובטח שלא הכינה לי צהריים. איפה אמא? התקשרתי לאמא אבל היא לא ענתה, ניסיתי גם את אבא והוא מנתק כל הזמן, שאלתי את ערן, אחי הקטן, וגם הוא לא ידע.

בשבועיים האחרונים אני כמעט ולא רואה את אמא ואבא, הם מגיעים מאוחר בלילה ויוצאים מוקדם בבוקר, הם ממלמלים שהם חייבים לצאת ועוד מעט הבייביסיטר תבוא.

אני ממש מפחדת.

שמעתי שאמא דברה עם דודה לאה והן קבעו להיפגש אצל סבא וסבתא. אני יודעת שסבא לא מרגיש טוב אבל אמרו לי שזה יעבור ובקרוב אבוא לראות אותו. אני מתגעגעת אליו. כבר חצי שנה לא ראיתי אותו ולא דברתי איתו.

אני מציירת לו ציורים ושולחת איתם. הם אמרו שזה ממש עוזר לו להבריא ושהוא כל כך שמח.

במה סבא חולה? למה הוא לא יכול לבוא אלינו? הוא היה בא כל שבוע. הוא תמיד שיחק איתי שח ושמע את הסיפורים שלי על חוג הריקוד. לפעמים היה נרדם על הספה באמצע היום אבל היה כיף שהם היו כאן.

אמא חוזרת! היא נראית עייפה ועצובה, אני מרגישה שאני מפריעה – מה קרה לסבא? אמא לא עונה ואני נשארת עם השאלות. אני מבולבלת.

שילי פרלמן – על אובדן ומוות בהתמודדות עם ילדים
אז מה קורה כאן?
האם לשתף את הילדה שסבא חולה? שסבא נפטר? האם להתעלם ולקוות שלא תזכור?

אנחנו לא מדברים עם הילד שלנו, אבל הוא קורא בין השורות. הוא מבין (ומרגיש) שיש בבית לחץ ומתח, הוא מנסה לעזור – לצייר לסבא ציורים / לא להפריע להורים.

האם נקח אותם ללויה? האם נשאיר אותם בבית? האם נספר להם על כך בדיעבד?

מה שלא תחליטו, זה בסדר. מה שיותר חשוב הוא שתכינו אותם, תתנו להם מידע, תשמעו מה עובר עליהם ותנסו לא “להפיל עליהם פצצה”. פה, הילדה היתה בטוחה שהציורים שלה מבריאים את סבא, כי הם גורמים לו להרגיש טוב יותר.

כמה קשה לנו הפרידה ולא רק כאלה “סופיות”, תנו לילדים שלכם יד בכדי שלא יישארו לבד בהתמודדות.

אם גם אתם מתמודדים עם מעברים, שינויים במשפחה או אירועים דומים במשפחה, סרטון בנושא משברים והתמודדות עימם, הכוללים טיפים, יעלה פה בתאריך 18.10 – ניתן להירשם כאן.

עוד מהבלוג של shailyshome

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

מחלום למציאות - מדריך לחופשה משפחתית

לא משנה באיזה שלב אתם בתכנון החופשה המשפחתית אתם יכולים להיות כאלה שאוהבים לעשות הכל ברגע האחרון, אתם יכולים להיות כאלה המתכננים לפרטי פרטים ורק מחכים להכניס את הכל למזוודה. כולנו רוצים את אותו הדבר – חשבנו, תכננו, הזמנו,...

תצוגה מקדימה

מסיימים שנת לימודים (או: תוצאה היא נקודה בדרך)

ילדים כל כך רוצים שיהיה במה להתגאות בהם, הם רוצים לשמח אותנו ואת המורים וכמובן להרגיש טוב עם עצמם. אבל מהי הצלחה באמת? האם ההצלחה היא ציון של המורה או מי שהילד שלנו צמח להיות? מה זה הציון הזה? למה הוא מתייחס? האם ציון של ילד...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה