הבלוג של shailyshome

shailyshome

נעים מאוד - אני שילי פרלמן, נשואה ואם לארבעה ילדים, תושבת שוהם ובעלת המייזם "הבית של שילי". בבלוג אשתף בטיפים ורעיונות לחיזוק הקשר המשפחתי. מוזמנות לעקוב אחרי

עדכונים:

פוסטים: 25

החל ממאי 2018

שילי פרלמן מדברת על דעות קדומות ועל הסרת ה”תוויות”

14/06/2018

48 שנים לא דרכתי על דשא, 48 שנים ידעתי שאני לא אוהבת דשא, זכרתי את הסיפור שמעולם לא אהבתי להתיישב על דשא, וזה התקבע.

מעולם לא עלה בראשי לפקפק ב”אמיתה המושלמת” הזו, ככל הנראה שלא באמת היה חשוב לי לעלות על הדשא ולכן לא כל כך התייחסתי לנושא.

לפני כמה ימים, במהלך סדנה התבקשנו לצעוד על מדשאה רחבה, ברגליים חשופות, ראיתי את כל חבריי צועדים בהנאה, והחלטתי להתנסות בכל זאת, הסרתי את נעליי ועליתי על המדשאה, מתוך כוונה להבין האם ה”אקסיומה” הזו תקיפה.

זה נשמע מעט דרמתי, אבל עבורי זה היה חדש – זה היה אפילו נעים, מאוד הפתיע אותי.

להסיר את התוויות שילי פרלמן

התרגשתי ופתאום הבנתי עד כמה בקלות אנחנו מכניסים את עצמנו ל”משבצות” (או שאחרים עושים את זה עבורינו) ועד כמה קשה לצאת משם.

הצורך האנושי הוא להכניס דברים ל”משבצות” ולתת להם “תוויות”  כך אנו “מארגנים” לעצמנו את העולם. אי אפשר להימנע מזה אבל צריך לשים לזה לב, אנחנו מגדירים את הילדים ומעניקים להם תארים מסוימים (“איך היא מוכשרת ב…”, “ממש הפרעת קשב מהלכת”, “היא בכיינית”, “הוא אתלט”… ) ובכך אנו סוגרים את הילד להתנסויות (בדיוק כמו שקרה לי עם הדשא).

כאמא, אני מבינה שההכנסה של הילדים ל”משבצות” היא משמעותית, אנחנו לא עושים את זה בכוונה אבל על ההשלכות אנחנו לא תמיד חושבים מראש, השלכות ש”נועלות” את ילדינו לשנים ארוכות.

אי אפשר להימנע מהדבקת ה”תוויות” או ה”משבצות”, אבל אפשר לזכור שניתן לדלג ממשבצת אחת לשניה.

עוד מהבלוג של shailyshome

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 8 months
תצוגה מקדימה

מחלום למציאות - מדריך לחופשה משפחתית

לא משנה באיזה שלב אתם בתכנון החופשה המשפחתית אתם יכולים להיות כאלה שאוהבים לעשות הכל ברגע האחרון, אתם יכולים להיות כאלה המתכננים לפרטי פרטים ורק מחכים להכניס את הכל למזוודה. כולנו רוצים את אותו הדבר – חשבנו, תכננו, הזמנו,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה