הבלוג של shai lavee tal

(כמעט) ג'ינג'ית – הבלוג של שי

שחקנית , יוצרת, כותבת וחולמת. אימא לשניים. בשנים האחרונות עסקתי בעיצוב תפירה ומשחק של פסלים חיים ומופעי תאטרון רחוב לילדים ולמבוגרים, שהביאו לי הרבה תובנות לגבי החיים והרבה חכמת רחוב... כאן אשתף אתכם במחשבות, תובנות,... +עוד

שחקנית , יוצרת, כותבת וחולמת. אימא לשניים. בשנים האחרונות עסקתי בעיצוב תפירה ומשחק של פסלים חיים ומופעי תאטרון רחוב לילדים ולמבוגרים, שהביאו לי הרבה תובנות לגבי החיים והרבה חכמת רחוב... כאן אשתף אתכם במחשבות, תובנות, רעיונות, אספר על תהליכים יצירתיים ואחלוק אתכם דברים מעוררי השראה... וגם.. אתן לכם הצצה מיוחדת לחיי האישיים.

עדכונים:

פוסטים: 33

החל מפברואר 2016

למה כדאי להתחיל ליצור? ולמה אין לכם ברירה אלא ליצור את היצירה שלכם?

06/11/2017

למה לי להתחיל ליצור בכלל?  למה להתעמת עם מה שכל כך קשה לי לעשות? אני יודעת שאתם שואלים את עצמכם את השאלה הזו.
ולמה, בכל זאת – אני מעודדת אתכם לעשות את זה? 

בשביל זה צריך לדון במהות העמוקה של יצירה, כפי שאני רואה אותה.

לפני כמה שנים, עמדתי עם הפסל שלי “חצי חצי” בפסטיבל רחובות.

מעגל ענק של קהל הביט בהופעה שלי.

חצי חצי1

https://www.youtube.com/watch?v=eDw8b7urjGY&t=34s

אני זוכרת היטב את התחושה החזקה שהייתה לי, של הכרת תודה – התחושה שיש משמעות עמוקה להופעה הזו, לנתינה המיוחדת הזו לקהל. הלב שלי פעם בחוזקה והרגשתי את ההדהוד של התחושה שלי – בקהל.

זה רגע שקצת קשה להעביר אותו למילים. דמיינו ניצוץ שנדלק בלבכם ועובר מלב אל לב בקהל ומאיר את כולם. לאותו ניצוץ שמאיר בלב של הקהל  – אפשר לקרוא גם השראה.

pixabay.com

pixabay.com

זה מה שהיצירה שלכם עושה לקהל שלכם. היא מעירה ומאירה בהם את הניצוץ שיש בהם, אותו ניצוץ רדום שקשור לרגש, לחוויות ולתחושות שלו.

היצירה שלכם מביאה את עולם הדימויים שלכם לקהל, שמתחבר עם עולם הדימויים הפרטי שלו. 

איך זה קורה?

כשאתם יוצרים – אתם מספרים סיפור. זה לא חייב להיות סיפור מילולי, זה יכול להיות בקו, כתם, תנועה, צליל או דימוי ויזואלי.
אותו סיפור מאפשר גם לכם “להתנקות”, לעבד, לבחון ולהאיר בתוככם צדדים ורעיונות, תחושות, רגשות וחוויות – לבטא את המהות הפנימית שלכם.

pixabay.com

pixabay.com

במעשה היצירתי – אנחנו נוגעים באמת העמוקה שלנו, אנחנו מאפשרים לעצמנו להיחשף, להתגלות, להראות צדדים, רעיונות, רגשות ודימויים שלא יוצאים ביום יום.

דרך הסיפורים שאתם מספרים, אתם נוגעים ב”בטן הרכה” של הקהל – באלפי רסיסי סיפורים, תחושות חוויות אישיות, מקומות שהקהל מסתיר מעצמו, מתכחש לו או לא מביט לו בעיניים.
ולכן היצירה גורמת לו להזדהות, חמלה ואמפטיה, שמחה, צחוק, עצב או התרוממות רוח.

את היצירה שלנו אנחנו לא יוצרים כדי לקבל את אהבת הקהל או את מחיאות הכפיים . אנחנו יוצרים כדי לתת ביטוי לאותו מקום עמוק בתוכנו, מתוך ההתמסרות לרעיון היצירתי שאנחנו רוצים לבטא.
את מחיאות הכפיים ואהבת הקהל אנחנו מקבלים כתוצאה מההתמסרות שלנו לאמת הפנימית שלנו, שנוגעת באמת הפנימית של הקהל.
ולכן – יצירה היא מעשה של אהבה שאינה תלויה בדבר.

יצירה היא גם אנרגיה רוחנית .

למה אני מתכוונת – אנרגיה רוחנית?

pixabay.com

pixabay.com

מכירים את ההרגשה המיוחדת הזו שסיימתם ליצור יצירה, אתם נשענים אחורה – ולא מאמינים שאתם יצרתם אותה?
אני מאמינה שבמעשה היצירה יש שותף סמוי – כוח סמוי. יש כאלה שיקראו לו היקום, הבריאה או אלוהים. אני מאמינה שכל היצירות קיימות, כבר באיזה שהוא מימד רוחני, ואנחנו רק מאפשרים להן לצאת אל האור. זה הסבר אחד, לגדולה שאנחנו מגיעים, כשאנחנו יוצרים.

ההסבר השני, הוא שאנחנו  גדולים יותר משאנו חושבים על עצמנו. המוח היצירתי שלנו מסוגל לעשות חיבורים, להביא רעיונות, לגלות כישרונות מעל ומעבר לכל שיעור. הוא מסוגל  להתמיר אות אותה אנרגיה יצירתית שיש בנו ולהביא אותה לידי ביטוי – להצמיח אותנו לגבהים שלא חלמנו עליהם.

היצירה גורמת לנו לחוש חיבור אותנטי עם עצמנו, לבטא את המהות שלנו,  של הניצוץ האלוהי שיש בכל אחד מאיתנו – יכולת הביטוי הזו היא הכישרון המיוחד שלנו.

תארו לכם עולם שבו אין יצירה. בני האדם אוגרים בתוכם חוויות, רגשות ורעיונות ולא נותנים להם ביטוי. מה קורה לאדם שלא מבטא את עצמו? הוא נעשה מריר, עצבני, מתוסכל וכועס.
למה? כי הניצוץ האלוהי שבנו - חייב להתבטא ולהשתחרר באמצעות הכישרון שלנו – להאיר.

ולכן אין דרך אחרת – אלא להקשיב לקול הפנימי שלכם, למהות ולאמת שלכם ולהתחיל ליצור. לבטא את הרעיונות והכישרונות שלכם, הסיפורים והחלומות שלכם.  זה כוח החיים שיש בכם, האור, הגדולה והעוצמה שטמונה בכם. 

pixabay.com

pixabay.com

ההרצאה הבאה: “לגלות את הנתיב היצירתי שלך”  29.11.17 “חדר משלך”, הרצל 75 רמת גן. הרשמה בקישור: https://www.facebook.com/events/548378328840083/

 

עוד מהבלוג של shai lavee tal

תצוגה מקדימה

רוצה שינוי?

יש שני סימנים לכך שאישה עוברת שינוי: 1. היא מסתפרת! 2. היא מנקה ומסדרת בטירוף את הבית...  שנה ושמונה חודשים כמעט שלא הופעתי... שמירת הריון, חופשת לידה, גידול תינוק... יש אשליה רווחת, שכיוצרת עצמאית, אפשר לעבוד ולהמשיך להופיע...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

... ומה יקרה אז....?

אני מתיישבת מול המחשב. יש לי המון מה לכתוב .... יש לי הרבה מה להגיד.  המון רעיונות.... ואת ההרגשה הזו, בבטן... כשאני כותבת, שהיא לא דומה לשום דבר אחר. ההרגשה הזו שאני מתאחדת עם המילים שלי, שהמחשבות שלי מקבלות נפח וצורה והופכות...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

משבר

התכונה שאני הכי מעריכה בבני אדם, היא כנות. כנות  היא הקורה החזקה ביותר במבנה, כנות היא הדבר שמאפשר לשני אנשים לחיות יחד בסימביוזה.  לבעלי ולי, יש כנות נפלאה, אין דבר שהוא סוד גדול מידיי וזה מה שהופך את הקשר שלנו לחזק...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה